سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
می بریم دیگه، پس چی؟ همان طور که بیل شنکلی روزی گفته بود مسأله فوتبال مسأله مرگ و زندگی نیست، چیزی مهمتر از آن است. به ویژه وقتی که پای تمام حساسیت یک ملت در میان باشد. تیم ملی، یک بازی با دمای فوق العاده بالا و لحظه هایی که...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اعتماد به نفس در حرف آنها موج می زند

می بریم دیگه، پس چی؟


همان طور که بیل شنکلی روزی گفته بود مسأله فوتبال مسأله مرگ و زندگی نیست، چیزی مهمتر از آن است. به ویژه وقتی که پای تمام حساسیت یک ملت در میان باشد. تیم ملی، یک بازی با دمای فوق العاده بالا و لحظه هایی که همه، ماه ها انتظارش را کشیده اند. اینجا دیگر بخشش لذتی ندارد و همه فقط و فقط به انتقام می اندیشند. امشب تیم ایران به مصاف اردن می رود و این موضوعی است که تقریباً با تمام مردم را درگیر می کند. به سراغ چند نام آشنا رفته ایم و از آنها نظرشان را پرسیده ایم.


هاشمی طبا: اهل پیش بینی نیستم

صحبت با یکی از چهره های ورزشی هم می تواند جذاب باشد. به همین خاطر به عنوان آخرین نفر با مصطفی هاشمی طبا رییس کمیته ملی المپیک تماس گرفتیم ولی آقای هاشمی طبا اصلا اهل پیش بینی نبود. او گفت: من قادر به پیش بینی نیستم ولی امیدوارم که بچه ها این بازی حساس را ببرند. به هر حال همه چیز امروز مشخص می شود. اینکه چه کسانی واقعاً کارشناس فوتبال بودند و چه کسانی هم با احساساتشان نتیجه را پیش بینی کردند اما این وسط نمی شود از نتیجه های شانسی گذشت. خوش شانس ها امروز تابلو می شوند.

سردار انصاری: رییس جمهور گفته برویم جام جهانی

جدا از همه بازیگران و خواننده ها، چهره های سیاسی هم به فوتبال علاقه زیادی دارند. مثلاً سردار انصاری معاون راهنمایی رانندگی بعضی وقت ها می نشیند و بازیهای تیم ملی را می بیند. وقتی با او تماس گرفتیم، می دانست که تیم ملی امروز، باید با اردن در امان بازی کند. او گفت که تمایلی برای پیش بینی بازی ندارد اما با کمی اصرار نتیجه را دو بر یک به نفع تیم ملی پیش بینی کرد. او گفت: گلزنان را نمی شناسم پس هیچی ننویس. ولی مطمئنم بچه ها می برند. چون انگیزه زیادی دارند و از طرفی می دانند که مردم فقط از آنها برد می خواهند. سردار انصاری مسأله اهمیت حضور تیم ملی در جام جهانی را وسط می کشد و می گوید: رییس جمهور گفته رفتن به جام جهانی خیلی مهمتر از قهرمانی در جام ملت های آسیاست. فقط من امیدوارم بچه ها این بازی را ببرند و ما دوباره امیدوار به صعود شویم.


علیرضا افتخاری: 3 بر یک می بریم

علیرضا افتخاری یکی از خوانندگان سنتی است که طرفداران بسیاری دارد. برنامه کاروان شعر و موسیقی که در آن علیرضا افتخاری و سهیل محمودی کارهای زیبایی اجرا می کنند، طرفداران زیادی دارد. این خواننده هم طرفدار فوتبال است. او می گوید: سه بر یک با گل های خداداد، دایی و کریمی اردن را در زمین خودش می بریم.


رضا شفیعی جم: در جریان نیستم

مطمئناً بیشتر او را به نام بامشاد می شناسند اما اسم واقعی اش رضا شفیعی جم است. او همان طور که جثه اش گویای همه چیز است، زیاد اهل فوتبال نیست. وقتی در مورد نتیجه بازی ایران- اردن از او سؤال کردیم گفت: من اصلا اهل پیش بینی نیستم. فوتبال را هم پیش بینی نمی کنم. راستش من زیاد فوتبال نگاه نمی کنم. اصلاً هم در جریان نیستم که فردا( امروز) تیم ملی بازی داره یا نه .

آتوسا حجازی:

یک صفر می بازیم!

این وسط خانم فوتبالیست هم داریم. این خانم، همان آتوسا حجازی است. او هم مثل پدرش ناصرخان یکی از منتقدان تیم ملی است. خانم حجازی با بدبینی کامل می گوید: یک صفر به اردن می بازیم. ولی چرا اینقدر بدبین؟ او ادامه می دهد: مگه چیه؟ خب احساس می کنم تیم ملی می بازد دیگر، امیدی به شکست اردن نیست.

مریم حیدرزاده، پرسپولیسی دو آتیشه

یک پرسپولیسی نیز که حاضر نیست جز بازیکنان سابق یا فعلی پرسپولیس در تیم ملی گل بزنند. مریم حیدرزاده همان شاعر معروفی است که کمتر کسی او را نمی شناسد. خانم حیدرزاده کلی خوشبین است. او می گوید: تیم ملی کلی تغییر کرده. حتماً بچه های بازی را 3 بر 1 می برند. در اینجاست که او نشان می دهد یک پرسپولیسی دو آتیشه است. راستش دایی، کاظمیان و علی کریمی 3 گل تیم ملی را می زنند. حالا باورتان شد.


علیرضا عصار:

2 بر 1 می بریم

بعد از خانم ها نوبتی هم که باشد نوبت مردان است. این مردان همان هایی هستند که تا صبح می نشینند. فوتبال می بینند و معمولاً صدای اعضای خانواده را درمی آورند. علیرضا عصار اولین کسی است که جواب ما را می دهد: دلمان نمی آید بگوییم تیم ملی می بازد. امیدوارم بچه ها سعی شان را بکنند و اردن را شکست دهیم. علیرضا خان با آن صدای بم این طور پیش بینی می کند: تیم ملی 2-1 برنده است و گلزنانش هم دایی و کریمی هستند.


لیلا حاتمی:

نمی گویم چند- چند می شود

خانم ها بر خلاف ادعای خیلی از مردان، عاشق فوتبال هستند. حتی بعضی وقت ها آنها برای همسرانشان غذا درست نمی کنند و به جایش می نشینند فوتبال نگاه می کنند. همین خانم لیلا حاتمی یکی از آنهاست. او در مورد نتیجه بازی امروز ایران- اردن می گوید: اهل پیش بینی نیستم. نمی توانم بگویم بازی چند چند می شود. اصرار ما باز هم نتیجه نمی دهد و خانم حاتمی دوباره تأکید می کند: گفتم که فقط امیدوارم تیم ملی ببرد. اهل پیش بینی هم نیستم. یادمان رفت از خانم حاتمی بپرسیم. نظر علی مصفا همسر ایشان درباره بازی چیست.

حسام نواب صفوری:

حرف ها انرژی می دهد

هنرپیشه یی را می شناسیم که نتیجه تیم ملی را کمی تا قسمتی شاعرانه پیش بینی می کند. حسام نواب صفوی که در نوجوانی با بروبچه های محله شان کل فوتبال گل کوچک می انداخته حالا پیگیر تمام مسائل فوتبال ایران است. او می گوید: دایی و خداداد2 گل می زنند و مهاجمان اردن هم یک گل. بازی 2-1 تمام می شود و ما دوباره امیدوار به صعود می شویم. حسام خان در ادامه یک تیکه باحال می آورد و می گوید: معمولاً حرف ها به آدم خیلی انرژی می دهند. من هم می گویم بچه ها اردن را می برند تا امیدوار شوند.

بروز ارجمند: اینکه سؤال نداره

برزو ارجمند وقتی گوشی اش را جواب می دهد کمی جا می خورد. انتظار این سؤال را از ما نداشت. ولی از آنجایی که می میرد برای فوتبال گفت: آقا اینکه سؤال نداره. تیم ملی با گل های علی دایی و خداداد عزیزی 2 بر صفر اردن را می برد. من خیلی امیدوارم. برزوخان با وجود اینکه هنرپیشه است کمی تیم ملی را آنالیز می کند و ادامه می دهد: الان تنها بحث این است که آخرش برانکو با بازگشت وحید هاشمیان و خداداد عزیزی سیستم تیمش را چطور می چیند. با اینحال من امیدوارم بچه ها ببرند.

یوسف تیموری: صفر- صفر تمام است

دیروز یوسف تیموری مثل همان زمانی که خشایار مستوفی در سریال طنز زیر آسمان شهر او را کتک زد، حالش گرفته بود. چون اردن در زمین خودش به این راحتی ها نمی بازد. او ادامه می دهد: هیچ کدام از دو تیم نمی توانند گل بزنند. فکر می کنم بازی صفر- صفر می شود.

پویا امینی: دفاع تعطیله

بازی در سریال خط قرمز او را خیلی مشهور کرد. پویا امینی این روزها وقت سر خاراندن هم ندارد.

می گوید: چند کارسینمایی و سریالی دارم که در حال فیلمبرداری است. با این حال پویا بی خیال فوتبال نمی شود.

او قبل از پیش بینی نتیجه می گوید: بابا این خط دفاع تیم که تعطیله. در چارچوب هم، هنوز مشکل داریم ولی من خیلی امیدوارم.

او یک دفعه جوگیر می شود و می گوید: از قول من بنویس تیم ملی 3-1 اردن را می برد. کریمی، خداداد و دایی هم گلزنان هستند.

مسعود ده نمکی: بچه ها از حیثیت ملی دفاع کنند

یکی از چهره های سیاسی کشور که همه او را به عنوان یک فوتبالدوست می شناسند، مسعود ده نمکی است. وی که سردبیر سابق هفته نامه های شلمچه و جبهه است. بازی را اینطور پیش بینی می کند: دو بر یک با گل های عزیزی و دایی می بریم. بچه ها در این بازی باید از حیثیت ملی دفاع کنند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین