تبیان، دستیار زندگی
آنتلوپ‌ها در دشت‌های وسیع و هموار آفریقا و آسیا زندگی می‌کنند. آنها می‌توانند به سرعت بدوند. آنتلوپ‌ها دارای انواع مختلفی هستند و اندازه‌های آنها نیز مختلف است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

غزال های آفریقایی(آنتلوپ)

آنتولوپ

آنتلوپ‌ها در دشت‌های وسیع و هموار آفریقا و آسیا زندگی می‌کنند. آنها می‌توانند به سرعت بدوند. آنتلوپ‌ها دارای انواع مختلفی هستند و اندازه‌های آنها نیز مختلف است. کوچک‌ترینآنتلوپ، رویال نام دارد که قدش تا شانه فقط 25سانتی‌متر است و نوع آفریقایی قدی به بلندی 175 سانتی‌متر دارد. آنتلوپ‌های نر و بعضی از ماده‌ها شاخ‌های منحنی شکل دارند.

آنتولوپ

گاو وحشی آفریقایی یا «ویلدبیست» نوعی آنتلوپ است. این جانوران برای یافتن مراتع سرسبز، در گله‌های بزرگ مهاجرت می‌کنند، و گاهی تعداد آنها در یک گله به 500 هزار رأس می‌رسد. گاو وحشی آفریقایی از فراوان‌ترین جانوران علفخوار، در شرق آفریقاست.

آداکس نوعی آنتلوپ کمیاب است که در صحرای شمال آفریقا زندگی می‌کند، شاخ‌های دراز و پیچیده دارد و سم‌های پهنی که برای راه رفتن بر روی ماسه‌های نرم، مناسب‌اند

اُراکس‌ها نیز از انواع آنتلوپ‌ها به شمار می‌آیند. شاخ‌های آنها بلند و تیز است و دارای چهره‌ای سفید و سیاه هستند. اُراکس‌ها در صحراهای غربی و آفریقایی زندگی می‌کنند. امروزه به علت شکار بی‌رویه، از دو گونه عربی و آفریقایی این جانور تعداد کمی باقی مانده است.

آنتولوپ

غزال‌های آفریقایی از آنتلوپ‌های کوچک و زیبایی هستند که در مراتع جنوب آفریقا زندگی می‌کنند و دارای نوار سیاهرنگی در روی بدن هستند و قد آنها به 80 سانتی‌متر می‌رسد. همان‌طور که در شکل می‌بینید، غزال آفریقایی به صورت خاصی در هوا می‌پرد و می‌دود.

گاو وحشی آفریقایی یا «ویلدبیست» نوعی آنتلوپ است. این جانوران برای یافتن مراتع سرسبز، در گله‌های بزرگ مهاجرت می‌کنند، و گاهی تعداد آنها در یک گله به 500 هزار رأس می‌رسد

آداکس نوعی آنتلوپ کمیاب است که در صحرای شمال آفریقا زندگی می‌کند، شاخ‌های دراز و پیچیده دارد و سم‌های پهنی که برای راه رفتن بر روی ماسه‌های نرم، مناسب‌اند.

برگرفته از کتاب: نخستین کتاب مرجع من

********************************

مطالب مرتبط

اختاپوس

جانور وحشی که اهلی شد

دونده‌های بسیار سریع

حشره‌ی عجیب و باهوش

ترین‌های جهان

خرس ایرانی زیبا و باشکوه

سنگین وزن ترین حشره جهان چه نام دارد ؟

جهان ماهی ها (1)

جهان ماهیان (2) 

جهان ماهی ها (3) 

خفاشها پرنده نیستند

شگفتی های جانوران

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.