تبیان، دستیار زندگی
یا علی بگویید و به میدان بروید احساس می كنیم حسین رضا زاده بهترین و دوست داشتنی ترین مرد كره زمین است؛ پهلوانی كه آرام و مطمئن پشت وزنه های سرد قرار می گیرد و به راحتی آنها را بلند می كند دیروز به حاج حسین زنگ زدیم و وقتی از...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیغام قویترین مرد جهان به ملی پوشان

یا

علی بگویید و به میدان بروید


احساس می كنیم حسین رضا زاده بهترین و دوست داشتنی ترین مرد كره زمین است؛ پهلوانی كه آرام و مطمئن پشت وزنه های سرد قرار می گیرد و به راحتی آنها را بلند می كند دیروز به حاج حسین زنگ زدیم و وقتی از او سوال كردیم قهرمان با این همه افتخار و محبوبیت دنیا برای تو چه رنگی است او ابتدا مكثی كرد و بعد با همان لحن زیبای آذری اش چنین به ما پاسخ داد...

دنیا برای من هیچ فرقی نكرده است هنوز احساس می كنم همان بچه شیطون و بازیگوشی هستم كه وقتی به دامنه های سر سبز سبلان می رفت همیشه آرزو می كرد روزی همه ایران او را بشناسند.

دو هفته از المپیك آتن و قهرمانی حسین رضا زاده قویترین مرد دنیا می گذرد نظرت در باره آن چیست؟

هنوز من آن روز  شیرین را كه توانستم قهرمان المپیك شوم و پرچم كشورم را در آتن به اهتزاز در آورم فراموش نكرده ام و برای خودم این قهرمانی شیرین تر از مقامهای اول دیگرم بود.

چرا؟

چون فشار زیادی روی من بود ورزشكاران دیگر ایرانی با بدشانسی از كسب مدال المپیك دور مانده بودند و همه مردم ایران فقط از من طلا  می خواستند.

وقتی پشت وزنه ها ایستادی چه احساسی داشتی؟

ندایی به من می گفت: باز هم مثل همیشه آقا ابوافضل (ع) به تو كمك می كند و نمی گذارد  نزد مردم شرمنده بشوی تازه حتم داشتم دعای 70 میلیون ایرانی نیز پشت سرم است.

در حركت یك ضرب، دو وزنه بردار درنزدیكی تو قرار داشتند؟

درست است اما باز5/3 كیلو گرم از آنها بیشتر زدم، تازه اگر آنها وزنه سنگین تری را انتخاب می كردند من از همه آنها سنگین تر را انتخاب می كردند من از همه آنها سنگین تر را بالای سرم می بردم چون در تمرینات 215 كیلوگرم رازده بودم و اگر رقابت شدیدتر می شد من هم بیكار نمی نشستم.

در حركت دو ضرب رقیب جدی نداشتی؟

این هم كمك خداوند بود تا با بلند كردن وزنه 250 كیلوگرم در دو ضرب قهرمان المپیك بشوم البته همان طور  كه قبلاً قول داده بودم  پس از قهرمانی در المپیك می خواستم ركورد خودم را هم بشكنم.

و این كار را هم انجام داری.

بار اول میله از دستم لیز خورد و بر زمین افتاد اما دومین بار وزنه 5/263 كیلوگرم را به راحتی بلند كردم و به قولم وفا نمودم.

جابر قطری در این رقابتها شركت نكرد؟

او نامش در لیست شركت كنندگانA این مسابقات قرار داشت اما چون در آزمایش دو پینگ شركت نكرده بود مسوولین برگزاری المپیك اجازه حضور در مسابقات را به او ندادند.

یعنی او دو پینگ كرده بود؟

نمی دانم...

برای اولین بار در تاریخ ورزش ایران مردم یك شهر در كنار منزل قهرمان محبوب خود جمع شده بودند و مسابقه او را از مانیتور بزرگی كه توسط شهردار نصب شده بود تماشا می كردند!

این موضوع بهترین هدیه خداوند است وقتی چنین چیزی را متوجه شدم اشك در چشمانم جمع شد و دعا كردم كه فقط بتوانم جواب خوبیهای این مردم عزیز را به بهترین شكل ممكن بدهم.

حسین رضا زاده با این همه محبوبیت چه كار می كند؟

امیدوارم لایق این همه خوبی و محبت باشم البته وظیفه ام نسبت به گذشته سنگین تر شده و در مقابل احساسات مردم خوب كشورم فقط می توانم بگویم كه دوستشان دارم و امیدوارم در قلب  بزرگ و مهربان شماهمیشه جای كوچكی هم برای من وجود داشته باشد و رضا زاده همیشه بنده محبت شما خوبان است.

در هنگام بالا رفتن از سكوی المپیك قرآن كوچكی در دستانت بود؟

قرآن جیبی من است و همیشه همراهم می باشد فكر می كنم مهمترین راز موفقیت من كمك خدا و ائمه اطهار و دعای مردم است. شاید باور نكنید ولی كلام خدا به من آرامش عجیبی می دهد.

راستی آن شاخه زیتون را كه نماد المپیك بود چكار كردی،  خیلی ها آن را از تو می خواستند؟

قول آن شاخه زیتون معروف را به كسی داده بودم و وقتی المپیك تمام شد آن را تحویلش دادم.

شنیدم گفتی ابوائف را دوباره مربی تیم ملی خواهم كرد؟

البته مربیان فعلی تیم ملی خیلی زحمت كشیدند و جز و بهترین ها محسوب می شوند اما به نظر من ابوائف یك استثناست و می خواهم دوباره  با مسئوولین فدراسیون صحبت كنم تا او دو باره به تیم ملی باز گردد.

وزنه نیم تنی را چه زمانی خواهی زد؟

خودم كه دوست دارم همیشه ركورد بزنم و با انجام تمرینات مستمر روزی در مجموع این ركورد را نیز خواهم زد.

در حال حاضر چه تمریناتی را انجام می دهی؟

فعلاً تمرینات شنا و پیاده روی در دستور كارم قرار دارد.

فوتبال تماشا می كنی؟

بله، تمام بازیهای ملی را نگاه می كنم...

نظرت در باره بازی ایران و اردن كه فردا انجام می شود چیست؟

شك نكنید اردن را می بریم چون آنها تیم نیستند و من حتم دارم اگر بچه های ملی پوش ما خودشان باشند حریف را به راحتی شكست می دهیم.

این بازی را پیش بینی كن!

پیش بینی كردن سخت است اما می بریم، همین را فقط بنویس...

خدا داد و هاشمیان به تیم ملی دعوت شدند؟

من كارشناس نیستم اما امیدوارم حضور آنها به تیم ملی كمك كند تا اردن را شكست بدهیم.

دوست داری كدام بازیكن گل بزند؟

همه ملی پوشان و علی دایی همشهری من دو گل بزند...

پیغام قویترین مرد دنیا به ملی پوشان چیست؟

یا علی بگویید و وارد زمین شوید، چون اردن تیمی نیست كه بخواهد درمقابل ایران ایستادگی كند.

حرف آخر!

از روزنامه خوبتان كه همیشه به من لطف داشته تشكر می كنم و به زودی حتماً به استقلال جوان خواهم آمد تا به طور مفصل با شماها دیدار و گفت و گو كنم.