تبیان، دستیار زندگی
با تأیید ادارات اوقاف كشور،‌ كمك‌های اشخاص حقیقی و حقوقی به مساجد مالیات تلقی می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

با تأييد ادارات اوقاف كشور صورت گرفت

كمك‌هاي اشخاص حقيقي و حقوقي به مساجد ماليات تلقي مي‌شود

با تأیید ،ادارات، اوقاف، كشور، صورت گرفت، كمك‌های، اشخاص، حقیقی و حقوقی، بهف مساجد مالیاتف تلقیف می‌شود

با تأييد ادارات اوقاف كشور،‌ كمك‌هاي اشخاص حقيقي و حقوقي به مساجد ماليات تلقي مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي سازمان اوقاف و امور خيريه، حجةالاسلام و المسلمين محمد غلامي ‌معاون بقاع و اماكن متبركه سازمان اوقاف با اشاره به ضرورت كمك‌هاي مالي دولت و خيرين به مساجد گفت: بنا به پيشنهاد وزارت امور اقتصادي و دارايي و تصويب هيئت وزيران كمك‌هاي اشخاص حقيقي و حقوقي براي احداث مساجد به عنوان هزينه‌هاي قابل قبول مالياتي تلقي مي‌شود.

حجةالاسلام و المسلمين غلامي تصريح كرد: اين كمك‌ها در صورتي كه به تأييد ادارات اوقاف و امور خيريه سراسر كشور برسند،‌ مي‌تواند از اين‌ امتياز برخوردار شوند.

معاون بقاع و اماكن متبركه سازمان اوقاف خاطر‌نشان كرد: هم اكنون بيش از 80 هزار مسجد، حسينيه و اماكن مذهبي و فرهنگي در كشور به تعمير، تكميل، توسعه و تجهيز نياز دارد لذا علاوه بر كمك‌هاي دولت، ساز و كارهايي را براي تشويق و ترغيب و ارتقاي ميزان مشاركت مردمي در ساخت، عمران و آباداني مساجد بايد ايجاد شود.

وي اظهار داشت:‌ ستاد پشتيباني و هماهنگي امور مساجد كشور در آخرين جلسه خود در اين زمينه ساز و كارهايي را براي ترغيب و افزايش مشاركت‌هاي مردمي و نيكوكاران به تصويب رسانده است.

غلامي افزود: انتظار ستاد پشتيباني و هماهنگي امور مساجد از دولت اين است كه كمك‌هاي اشخاص حقيقي و حقوقي را علاوه بر احداث به تعمير، تكميل، توسعه و تجهيز مساجد نيز تسري ‌دهند تا به موازات آن طيف گسترده‌تري از افراد نيك‌انديش و داوطلب در اين امر خداپسندانه مشاركت كنند.