تبیان، دستیار زندگی
سخنگوی وزارت امور خارجه‌ صبح دوشنبه در نشست هفتگی خود با خبرنگاران با تسلیت فرا رسیدن ایام محرم و نیز تبریك میلاد حضرت عیسی (ع)، با اشاره به حوادث چند روز اخیر غزه و جنایات رژیم صهیونیستی گفت: در آستانه‌ سال نو میلادی، رژیم صهیونیستی هدیه‌ كریسمس خود را ب
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هدیه کریسمس رژیم صهیونیستی!

قشقاوی

قشقاوی:عدم حضور احمدی نژاد در اجلاس نشست شورای کشورهای همکاری خلیج فارس

سخنگوی وزارت امور خارجه‌ صبح دوشنبه در نشست هفتگی خود با خبرنگاران با تسلیت فرا رسیدن ایام محرم و نیز تبریك میلاد حضرت عیسی (ع)، با اشاره به حوادث چند روز اخیر غزه و جنایات رژیم صهیونیستی گفت: در آستانه‌ سال نو میلادی، رژیم صهیونیستی هدیه‌ كریسمس خود را به همه‌ بشر در سراسر جهان با بمباران، تخریب و حمله‌ وحشیانه به مردم بیگناه فلسطین و غزه داد كه این مساله یك برگ خونین دیگر بر دفتر حیات جنایتكارانه‌ رژیم صهیونیستی است كه با خون فلسطینیان آغشته شده و می‌شود.

قشقاوی، اقدامات صهیونیست ها در نوار غزه و حمله به زنان و کودکان بی دفاع فلسطینی را نسل کشی آشکار توصیف و آن را محکوم کرد.

وی  با بیان اینکه به تاخیر افتادن سفر نوری المالکی نخست وزیر عراق به کشورمان دلیل سیاسی ندارد، گفت: این نوع سفرها نیاز به هماهنگی دارد و دلایل پروتکلی و تنظیم وقت دیدارها، دلیل به تاخیر افتادن این سفر بوده است ولی احتمال زیاد هفته آینده به ایران سفر خواهد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان از عدم حضور احمدی نژاد در اجلاس نشست شورای کشورهای همکاری خلیج فارس در مسقط خبر داد و گفت: امیدواریم در ادامه روند سازنده ای که در شورای همکاری خلیج فارس آغاز شده است، پیشنهاد دکتر احمدی نژاد در اجلاس دوحه مورد بررسی قرار بگیرد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که این اجلاس بتواند همکاری های دوجانبه ایران و شورای همکاری خلیج فارس را تعمیق بخشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه‌ كشورمان، با اشاره به شكست رژیم صهیونیستی در جنگ 33 روزه، خاطر نشان كرد: این رژیم با محاصره غزه در مدت شش ماه و 157 مورد نقض آتش‌بس در این مدت و كشته شدن 46 فلسطینی و دستگیری 37 نفر از آنان به جنایات خود ادامه می‌دهد كه تمامی این مسائل در كنار اقدامات این رژیم در كرانه‌ باختری رود اردن است.

وی از ورود نخستین هواپیمای حامل كمك‌های انسان‌دوستانه‌ ایران به فرودگاه قاهره خبر داد كه دومین هواپیما نیز به زودی این كمك‌ها ارسال خواهد شد.

به گفته‌ سخنگوی وزارت امور خارجه كشورمان، امروز كمك‌های دارویی و بهداشتی ایران نیز از طریق كشتی از بندرعباس به منطقه اعزام می‌شود.

ایشان با اشاره به تجهیز هواپیمای ایران به تخت‌های بیمارستانی از اعلام آمادگی ایران برای درمان مجروحان خبر داد و گفت: از مقامات مصر انتظار می‌رود زمینه ورود كادر درمانی و نیز انتقال مجروحان را فراهم كنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه‌ در ادامه افزود: باید در جهت بازسازی این منطقه نیز اقداماتی اساسی صورت گیرد؛ چرا كه دو مسجد معروف این منطقه، كتابخانه و آزمایشگاه دانشگاه آن بمباران شده است.

وی افزود: در این مورد رهنمودهای مشخصی از سوی وزارت امور خارجه بعد از انتشار پیام مقام معظم رهبری به كلیه‌ نمایندگی‌های ایران در خارج از كشور ارسال شده و نمایندگی‌ها ملزم شده‌اند رهنمودهای ایشان را عملیاتی كنند.

وی دیگر اقدام اعضای هیات دولت در این ‌باره را اعطای بخشی از حقوق اعضای كابینه برای كمك به مردم غزه و نیز مشاركت اعضای هیات دولت در راهپیمایی امروز سراسری علیه جنایات رژیم صهیونیستی در غزه عنوان كرد.

بهادری

جامعه و سیاست