تبیان، دستیار زندگی
علاقه مندی فردی به خسرو شکیبایی و تلاش برای نصب سنگ قبر دلخواهش بر مزار شکیبایی، مشکلاتی را برای خانواده این هنرمند به وجود آورده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دردسر خانواده شکیبایی و سنگ قبر وی

علاقه مندی فردی به خسرو شکیبایی و تلاش برای نصب سنگ قبر دلخواهش بر مزار شکیبایی، مشکلاتی را برای خانواده این هنرمند به وجود آورده است.

جمشید مرادیان هنرمند مجسمه ساز که طراحی سنگ قبر خسرو شکیبایی را بر عهده داشته است، با اعلام این خبر می گوید: «بدون اجازه خانواده مرحوم خسرو شکیبایی و مقامات بهشت زهرا (س)، یکی از علاقه مندان به خسرو شکیبایی سنگ قبری را روی مزار ایشان گذاشته بود که چندان مناسبتی با شخصیت این هنرمند نداشت.

این سنگ قبر برداشته شد و با نظر خانواده مرحوم شکیبایی، طراحی سنگ قبر ایشان، با توجه به مقام و موقعیت این هنرمند، به من سپرده شد که بعد از طراحی و اجرا روی مزار ایشان نصب شد.

اما باز مشاهده کردیم همان فرد سنگ قبر مورد نظر خود را روی سنگی که من طراحی کرده ام، گذاشته است. این شخص که علاقه زیادی به مرحوم شکیبایی داشته است، اصرار دارد سنگ قبر دلخواهش را روی مزار این هنرمند بگذارد، در حالی که سنگی که من برای ایشان طراحی کرده ام، با توجه به ویژگی های این هنرمند، جایگاهش در جامعه، بر اساس اصول زیبایی شناسی و با اجازه و توافق خانواده اش همراه است.»

مرادیان با گله مندی از اقدام این فرد ناشناس به فارس می گوید؛ «سنگ گرانیتی که روی آن طراحی کرده ام و امضای مرحوم شکیبایی روی آن است، سنگ بسیار گرانقیمتی است که اگر بخواهیم سنگی را که اکنون روی آن چسبانده شده است، برداریم و از سنگ اصلی جدا کنیم، قطعاً سنگ اصلی آسیب خواهد دید.»

این هنرمند مجسمه ساز از پلیس بهشت زهرا(س) خواست توجه بیشتری نسبت به حراست و حفاظت از سنگ قبر هنرمندان داشته باشد.

منبع خبر : اعتماد