تبیان، دستیار زندگی
ثمان طه و ترجمه موزون نوجوان ایرانی در مسابقات دبی حضور ناشران برتر جهان در تهران 4 فیلم ایرانی در پنجمین المپیاد یونان قرآن کریم با خط عثمان طه و ترجمه موزون خبرگزاری دانشجویان ایران – تهران قرآن کریم با خط عثمان طه و ترجمه ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خبر هنری( 10 آذر)

خبرگزاری دانشجویان ایران – تهران

قرآن کریم با خط عثمان طه و ترجمه موزون در چهار هزار و 100 نسخه ، عرضه شد.

به گزارش (ایسنا) ، در بخشی از گفتار مترجم درباره ویژگی های این ترجمه از قرآن کریم ، آمده است : «انگیزه پیدایش این ترجمه ، در حقیقت ، به دوران کودکی نگارنده باز می گردد؛ آنگاه که مادر بزرگم شبها در کنار چرخ نخ ریسی ، سوره های آخر قرآن را برایم می خواند و از من می خواست که آیات را به همراه وی زمزمه کنم و به خاطر بسپارم ... از آن زمان به بعد ، ترجمه های کهن و نو پدید قرآن را بارها مورد مطالعه قرار دادم ؛ اما هرگز گمشده ی خود را که از کودکی مرا مجذوب و مسحور خود ساخته بود ، در آنها به دست نیاوردم.»

در بخش دیگری از این گفتار نیز آمده است : «در این ترجمه ، توجه بر این بوده است که دقت و امانت ، مراعات شود و نظم و آهنگ و سجع آیات، از دقت و صحت ترجمه نکاهد.»

محمود صلواتی از ویژگی های دیگر این ترجمه را کوتاه نویسی و قابل فهم بودن آن عنوان کرده است.

نوجوان ایرانی در مسابقات دبی

دبی – نوجوان 10 ساله ایرانی در مسابقات بین المللی حفظ قرآن کریم در دبی تحسین و شگفتی حاضران را برانگیخت.

به گزارش خبر برون مرزی ، محمد مهیار حسین پور حافظ برجسته قرآن کریم ، در این مسابقه توانست به همه سوالات حاضران ، پاسخ کامل و درست بدهد. مسابقات حفظ قرآن کریم در دبی با حضور 70 حافظ از کشورهای مختلف جهان در ماه مبارک رمضان برگزار شد.

حضور ناشران برتر جهان در تهران

تهران – نمایشگاه اختصاصی از کتابهای ناشران خارجی از روز شنبه در شهر کتاب تهران برپا شد.

به گزارش شبکه خبر، برخی از ناشران جهانی در این نمایشگاه آخرین آثار خود را به نمایش خواهند گذاشت . این نمایشگاه تا 23 آذرماه برپا خواهد بود.

4 فیلم ایرانی در پنجمین المپیاد یونان

آتن – پنجمین فیلم بین المللی جوانان و نوجوانان ، باحضور 4 فیلم از جمهوری اسلامی ایران ، در المپیاد یونان در غرب این کشور آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ، در این جشنواره بین المللی ، فیلمهای "پرنده کوچک آواز خوان" به کارگردانی رهبر قنبری، " آزاد هستی" به کارگردانی محمد علی طالبی، "صدای قلب" به کارگردانی مسعود میامی ، و فیلم  "باد موهای تو را شانه خواهد کرد" به کارگردانی سامان سالار ، شرکت دارند.

این جشنواره در 2 بخش مسابقه و میهمان برگزار می شود و فیلم های "صدای قلب" و "باد موهای تو را شانه خواهد کرد" از جمهوری اسلامی ایران در بخش مسابقات این جشنواره شرکت دارند.

در این جشنواره بین المللی 33 فیلم کوتاه و بلند از 20 کشور جهان ، حضور دارند و علاوه بر ارائه فیلم های کوتاه و بلند جوانان و نوجوانان ، برنامه های هنری دیگری از قبیل تئاتر و نمایشگاه برگزار خواهد شد . این جشنواره به مدت یک هفته به طول می انجامد و فیلم های برگزیده در جشنواره ، در سینماهای آتن برای علاقمندان به نمایش گذاشته خواهد شد.