ما در بخش خانواده وزندگی تمام سعی مان بر این است که در اندازه ی توانایی دنیای لغات و در قالب کلمات ،در کنار شما خانواده های عزیز تبیانی و ایرانی باشیم در تمام مراحل. مانند انتخاب همسر ، نحوه ی ارتباط زن وشوهر ، تربیت فرزند،مشکلات دوره ی نوجوانی،ارتباطات ک
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مشکلات قضایی در خانواده

قانون

 

ما در بخش خانواده وزندگی تمام سعی مان بر این است که در اندازه ی توانایی دنیای لغات و در قالب کلمات ،در کنار شما خانواده های عزیز تبیانی و ایرانی باشیم در تمام مراحل. مانند انتخاب همسر ، نحوه ی ارتباط زن وشوهر ، تربیت فرزند،مشکلات دوره ی نوجوانی،ارتباطات کودکان و حتی دکوراسیون منزل .

امیدواریم که در زندگی تان کمتر به مشکل بر بخورید اما خیلی از مسائل و مشکلات پیش آمده اجتناب ناپذیر است ، اگر در داخل خانواده  مشکلات قضایی و حقوقی برایتان ایجاد شد ، این بخش در حد توان با مقالات خود در خدمت شماست.

امید واریم که بتوانیم در کنارتان و کمکتان باشیم :

 

قبل از تعیین مهریه بخوانید!

عروس

رفتارها و برخوردهای خانواده «عروس» و «داماد» از زمان آشنایی تا روزی كه دو خانواده در مجلسی به نام‌« بله  بران» بر سر مسائل و موضوع‌های مختلف مرتبط با تشكیل زندگی مشترك زوج‌های جوان بحث می‌كنند ، معمولا شكل و شمایلی مودبانه دارد. هر دو خانواده با مهربانی با هم تعامل می‌كنند.

آن ها فقط به دنبال خوشبختی دو جوان هستند و می‌خواهند هرچه زودتر زندگی مشترك آن ها «سر» بگیرد ، اما وقتی پای مسائل مالی به میان می‌آید ، معمولا شكل رفتارها تغییر می‌كند و هر یك از طرفین تلاش می‌كنند تا شرایط خود را به شكلی مودبانه و محترمانه به طرف مقابل تحمیل كنند.

 

خانواده ومشکلات قضایی

قانون

 

 

خانواده به عنوان یکی از اعضا و ارکان جامعه نقش مهم و انسان سازی در هر جامعه را ایفا می کند لذا دعوا در خانواده مانند هر دعوای حقوقی یا جزایی دیگر باید مورد رسیدگی و پیگیری قرار گیرد.

در این میان گاه افراد خانواده بدون توجه به حقوق و تکالیف متقابل نسبت به یکدیگر فضای آرام و صمیمی این بنیان را خدشه دار کرده و با پایمالی حقوق یک یا همه اعضا زمینه ی ظهور دعوا را فراهم ساخته که گاه جز با نیروی قهر و اجبار پایانی ندارد .

 

 

 

سن ازدواج و پیگرد قانونی

دختر

- ازدواج با کسی که به سن قانونی نرسیده مجازات کیفری دارد  این در حالی است که از نظر حقوقی نیزازدواج در کمتر از سن قانونی ممنوع است .

2- ازدواج با دختری که به سن بلوغ رسیده اما شرط صحت ازدواج که همان نکاح در سن 13 سال تمام قمری است را بدون اذن ولی به شرط مصلحت با تشخیص دادگاه صالح  که از جمله مفاد مندرج در قانون 1041 ق.م است را  ندارد جرم دانسته وبرای آن مجازات حبس وجزای نقدی در نظر گرفته است .

 

نام زدن دختر و پسر برای هم

دختروپسر

 

 

 

نامزدی در قانون ، وعده و قرار ازدواج است که بین دو نفر به منظور ازدواج در آینده بسته می شود. این موضوع در حالی است که صیغه عقدی منعقد نشده است.

نامزدی مدت زمان میان خواستگاری و عقد نکاح است که دو خانواده خود را در این زمان مهیّای مراسم عقد کرده و یا در این مدت به تحقیق و بررسی بیشتر نسبت به یکدیگر می پردازند.

 

 

 

گرد آوری: ندا داوودی

 

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.