وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
تابلو فرش در بندر عباس همایش آسیب شناسی سینمای امروز ایران در آستانه دو سالانه نقاشی جهان اسلام اهدای 56 هزار جلد کتاب به افغانستان برگزاری نمایشگاه تابلو فرش در بندر عباس تهران- نمایشگاهی از تابلو فرش های ابریشمی در بندر عب...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خبر هنری( 9 آذر)

برگزاری نمایشگاه تابلو فرش در بندر عباس

تهران- نمایشگاهی از تابلو فرش های ابریشمی در بندر عباس گشایش یافت.

به گزارش واحد مرکزی خبر، در این نمایشگاه تابلوهایی از آثار استادان" فرشچیان و کاتوزیان" شامل تابلوهای نفیس دست بافت آیات قرآنی، کعبه، گل و بوته، پیر خرابات، نسیم صبحگاهی و آثار باستانی کشورمان همچون تخت جمشید، ارگ بم و سنتهای بومی در استانهای مختلف کشور به نمایش گذاشته شده است.

همایش آسیب شناسی سینمای امروز ایران

تهران- نخستین همایش آسیب شناسی امروز ایران، نیمه دوم آذر برگزار می شود.

به گزارش شبکه خبر، در این همایش 4 روزه که با هدف طرح و بررسی مشکلات و نیازهای امروز و آینده سینمای ایران برای حفظ حیات خود  بر پا می شود، صاحبنظران و کارشناسان در دو بخش مقالات تخصصی و میزگردهایی با حضور سینما گران، مدیران، نویسندگان و منتقدان سینمایی به بحث و تبادل نظر در این باره می پردازند.

در آستانه دو سالانه نقاشی جهان اسلام

مصطفی گودرزی: آنچه ما امروز نقاشی مدرن می نامیم ، همان است که 70 سال پیش در اروپا به نام امپرسیونیسم متداول بود.

مصطفی گودرزی فارغ التحصیل دکتری هنرهای تجسمی دانشگاه رن-RENES- فرانسه و دکتری تاریخ هنر دانشگاه پاریس – پانتئون- و سوربن فرانسه، اکنون مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و رئیس گروه هنری تجسمی فرهنگستان هنر است.

وی نگارنده چندین مقاله درباره هنرهای تجسمی در نشریات مختلف است و به زودی "چند کلمه درباره نقاشی معاصر ایران"،" مکاتب نقاشی" و "هنر معاصر" را منتشر می کند.

این عضو پیوسته فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران ،  به تازگی مقاله ای را با عنوان" درآمدی بر نقاشی معاصر ایران"  برای همایش دوسالانه ی نقاشی جهان اسلام نگاشته است.

اهدای 56 هزار جلد کتاب به افغانستان

کابل- جمهوری اسلامی ایران 56 هزار جلد کتاب علمی و آموزشی به وزارت تحصیلات عالی افغانستان اهدا کرد.

به گزارش خبر گزاری جمهوری اسلامی، وزیر تحصیلات عالی افغانستان با اعلام این خبر گفت: با کتاب های اهدایی، کتابخانه های بسیاری از دانشگاه های سراسر این کشور تجهیز شد.

وی افزود: همچنین ایران 1000 بورسیه تحصیلی به وزارت تحصیلات عالی افغانستان فرستاده است.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین