سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ی آسیا حسین رضازاده، بار دیگر با قهرمانی در دسته‌ی فوق سنگین رشته‌ی وزنه‌برداری در بازی‌های المپیك، عنوان قوی‌ترین مرد جهان را برای 4 سال دیگر به خود اختصاص داد. این مساله نه تنها فصل جدیدی برای ورزش ایران، بلكه افتخاری بزرگ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قوی‌ترین مرد جهان، افتخاری برای قاره‌ی آسیا


حسین رضازاده، بار دیگر با قهرمانی در دسته‌ی فوق سنگین رشته‌ی وزنه‌برداری در بازی‌های المپیك، عنوان قوی‌ترین مرد جهان را برای 4 سال دیگر به خود اختصاص داد. این مساله نه تنها فصل جدیدی برای ورزش ایران، بلكه افتخاری بزرگ برای قاره‌ی كهن و پهناور آسیا خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در طول دوران برگزاری بازی‌های المپیك چه به صورت نوین و چه در دوران باستان، المپیك جایگاه گردهمایی برترین‌ها بوده است، جایگاه انسان‌های برتری كه با نیروی جسمی و فكری خارق‌العاده‌ی خود، زیباترین صحنه‌ها را خلق می‌كردند.بر همین اساس بود كه شعار ‌«سریع‌تر و قوی‌تر» برای نامیدن بازی‌های المپیك نوین، در نظر گرفته شد.

در راستای همین شعار، در هر دوره‌ی المپیك، سه عنوان «قوی‌ترین»، «بالاترین» و «سریع‌ترین» به سه ورزشكار مختلف اعطا می‌شود. این عنوان‌ها نه تنها مایه‌ی افتخار یك كشور، بلكه مایه‌ی افتخار یك قاره است.

در طول 108 سال برگزاری بازی‌های المپیك نوین، در اكثر 28 دوره‌ی برگزار شده، عنوان «سریع‌ترین» در اختیار دوندگان سرعت قاره‌ی آمریكا و كشور ایالات متحده قرار داشته است. به طوری كه در بازی‌های المپیك آتن نیز این عنوان به «جاستین گاتلین» دونده‌ی دوی 100 متر كشور ایالات متحده رسید.

همچنین عنوان «بالاترین»، كه در دوره‌های مختلف به ورزشكاران قاره‌های آمریكا و اروپا داده می‌شد، این بار در آتن به «استفان هولم» ورزشكار پرش ارتفاع كشور سوئد تعلق گرفت.

و اما عنوان قوی‌ترین؛

تا پیش از المپیك سیدنی، قاره‌ی پهناور آسیا با داشتن بیش از 3 میلیارد نفر جمعیت، هنوز هیچ كدام از عنوان‌های سه گانه‌ی المپیك را كسب نكرده بود تا این كه حسین رضازاده، توانست این عنوان را به قاره‌ی آسیا بیاورد. وی در بازی‌های المپیك آتن نیز، 4 سال دیگر این عنوان را برای خود، كشورش و قاره‌ی آسیا تمدید كرد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین