تبیان، دستیار زندگی
شبکه اول سیما در لیالی قدر جایزه ویژه به کاریکاتوریست ایرانی نمایش تابلوی بسم الله الرحمن الرحیم ویژه برنامه های شبکه اول سیما در لیالی قدر خبر گزاری دانشجویان ایران- تهران فیلم های سینمایی " امام علی (ع)" ،" ت...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خبر هنری( 5 آذر)

ویژه برنامه های شبکه اول سیما در لیالی قدر

خبر گزاری دانشجویان ایران- تهران

فیلم های سینمایی " امام علی (ع)" ،" ترجمه زخم" ، " پر عقاب " در طول هفته جاری به مناسبت ایام ضربت خوردن و شهادت حضرت علی (ع) از شبکه  اول سیما پخش می شوند.

فیلم سینمایی 100 دقیقه ای امام علی(ع) روز دوشنبه 4 آذر ماه پس از خبر ساعت 21 پخش شد ، این فیلم خلاصه ای از مجموعه  امام علی به کارگردانی داوود میر باقری بود . این فیلم با نگاهی اجمالی به زندگی امام علی، دوران 5 ساله حکومت آن حضرت و حوادثی که منجر به شهادت وی شدند را به نمایش گذاشت .

فیلم داستانی "پر عقاب" به کارگردانی پرویز شیخ هادی و تهیه کنندگی سعید عبداللهی مقدم نیز روز دوشنبه ساعت 5/14 به همراه فیلم "چتری برای کارگردان" دو قسمت سریال به نام "قصه های شهر جنگی" هستند.

"پر عقاب" به مسایل اوایل جنگ و بازسازی مهمات و سلاح های به جا مانده از ارتش عراق به دست مدافعان شهر خرمشهر می پردازد. بازیگران این فیلم حسن موذنی، اصغر نقی زاده، امین عباسی زاده و یاسین مشتاق هستند و داستان آن را حبیب احمد زاده نوشته است.

همچنین فیلم سینمایی " ترجمه ی زخم" روز چهارشنبه 6 آذر ماه همزمان با روز شهادت حضرت علی (ع) پخش می شود.

نویسندگان و کارگردانان این فیلم عباس مرادیان و مصطفی پور حامد هستند و تهیه کنندگی آن را نیز پورحامد بر عهده دارد .

جایزه ویژه به کاریکاتوریست ایرانی

تهران – جایزه ویژه بین المللی کاریکاتور ترکیه به فخرالدین دوست محمد فرزند شهید علی محمد دوست محمد اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد شهید ، فخرالدین دوست محمد کاریکاتوریست جوان ایرانی توانست جایزه ویژه بیست ودومین مسابقه بین المللی کاریکاتور ترکیه را با عنوان نصرالدین هوجا که همه ساله با شرکت بسیاری از کاریکاتوریست های صاحب نام جهان در شهر آنکارا پایتخت ترکیه برگزار می شود از آن خود کند. گفتنی است وی تا کنون در مسابقات و نمایشگاه های داخلی و خارجی فراوانی شرکت و مقام های متنوعی را کسب کرده است که از جمله می توان شرکت در نخستین جشنواره بین المللی هنر های تجسمی دانشجویان مسلمان نمایشگاه های بین المللی یومیوری شیمبوان  ژاپن و مسابقه کاریکاتور ایدین دوغان ترکیه اشاره کرد.

نمایش تابلوی بسم الله الرحمن الرحیم

تابلو نفیس نگارش "بسم الله الرحمن الرحیم" به 72 شیوه مختلف و با استفاده از تکنیک معرق و ظریف بری در بخش جوان نمایشگاه بین المللی قرآن کریم به نمایش گذاشته شده است. حسین قلی پور سازنده این تابلو که آن را در ابعاد 5/1 1 متر تهیه کرده است، آیه بسم الله الرحمن الرحیم را به صورتهای مختلف و هنرمندانه ای به نمایش گذاشته ؛ گفتنی است، در قسمت پایین این تابلو نیز آیه هایی از قرآن کریم همراه حدیثی از پیامبر اکرم (ص) به چشم می خورد که این آیه ها و حدیث با استفاده از تکنیک معرق و ظریف بری خلق شده است.