تبیان، دستیار زندگی
ین المللی قرآن کریم در یک نگاه برپایی نمایشگاه آثار علامه حسن زاده آملی در اهواز همایش راهکارهای پرورش خلاقیت موسیقی پرداخت وام برای ساخت سینما در کشور دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در یک نگاه اصفهان – مراسم تجلیل از حا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خبر هنری( 4 آذر)

دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در یک نگاه

اصفهان – مراسم تجلیل از حافظان ، قاریان و خادمان قرآن کریم نخستین روستای قرآنی کشور در محل برگزاری دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، رئیس ستاد اقامه نماز در این مراسم ، قرآن را راهنما و معلمی بزرگ برای انسانها دانست و گفت: جامعه اسلامی و امت اسلام با توسل به قرآن می توانند راه سعادت را در دنیا و آخرت بیابند.

آقای قرائتی ضرورت برپایی محافل مختلف قرآنی در مناطق مختلف کشور را یادآور شد و ابراز امیدواری کرد فعالیتهای قرآنی نخستین روستای قرآنی کشور به همه روستاها و شهرها گسترش یابد.

وی خاطر نشان کرد : باید این حرکت قرآنی از تلاوت به سمت حفظ و بعد به سمت ترجمه و تفسیر قرآن کریم پیش برود.

ساکنان روستای "سار" از توابع کاشان فعالیتهای چشمگیری در امر حفظ و قرائت قرآن کریم دارند و به همین علت "سار" به عنوان نخستین روستا و دهکده قرآنی کشور شهرت دارد. در همایش دهکده قرآنی که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مقامات محلی کاشان نیز درآن حضور داشتند ، به حافظان ، قاریان و خادمان و حامیان برگزیده قرآن کریم جوایزی اهدا و از فعالیتهای آنان در ترویج فرهنگ قدردانی شد.

نخستین بانک اطلاعات جامع قرآن کریم ، توسط مرکز مطالعات قرآنی "کتیبه" ایجاد شد .  این مجموعه با این هدف گردآوری و تدوین شده است که محققان علوم قرآنی با در دسترس داشتن بانک جامع اطلاعات قرآن کریم ، نیاز کمتری به سایر کتب قرآنی در زمینه های ترجمه ، تفسیر، حفظ و ... داشته باشند.

بر پایی نمایشگاه آثار علامه حسن زاده آملی در اهواز

نمایشگاه آثار علامه حسن زاده آملی با بیش از 50 عنوان اثر در اهواز برپا گردید.

مسؤول برپایی، نمایشگاه را عرضه آثار علامه حسن زاده آملی عنوان کرد و گفت : با عرضه این آثار ، برآنیم تا مردم را با شخصیت علامه و آثار وی بیشتر آشنا سازیم .

حمید رضا مبینی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا ، به آثار علامه اشاره کرد و گفت : علامه حسن زاده آملی ، بیش از 100 عنوان کتاب در زمینه های مختلف علمی چون ریاضیات ، نجوم ، طب و عرفان دارد که در این نمایشگاه تنها توانستیم 50 عنوان اثر از بین تمام آثارش را به نمایش عمومی بگذاریم.

همایش راهکارهای پرورش خلاقیت موسیقی

تهران - همایش راهکارهای نوین در پرورش خلاقیت موسیقی جمعه شب در تهران با حضور اساتید و دانشجویان رشته موسیقی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ، رضایی آهنگساز و استاد دانشگاه ، هدف از برگزاری این همایش را معرفی فن آوری رایانه ای در زمینه هنر موسیقی و ایجاد رابطه میان رایانه و مخاطبان در جهت تسریع و افزایش دقت عملکرد در آموزش و تولید موسیقی دانست.

پرداخت وام برای ساخت سینما در کشور

تهران - نظام بانکی کشور به سینماداران و متقاضیان ساخت سینما های نمونه ، وام پرداخت می کند.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، معاونت امور سینمایی و سمعی - بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بر اساس تفاهم نامه ای امضا شده میان نظام بانکی کشور و موسسه سینما شهر به منظور کمک به بازسازی سالن های سینماها ، وام هایی به میزان حداقل 100 میلیون ریال و حداکثر 500 میلیون ریال پرداخت می شود . اشخاص حقیقی و حقوقی که تمایل به ساخت سینماهای نمونه دارند نیز می توانند تا یک میلیارد ریال وام دریافت نمایند.