وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
1383 سی دی غیرمجاز « مهمان مامان » در بازار!  تكثیر سی‌دی‌های غیر مجاز از فیلم‌های سینمای ایران همزمان با اكران عمومی آنها در سینماها و فروش آن توسط دستفروشان ادامه دارد. ایسنا- تقریباًً سه ماه قبل، سخنگوی اتحادیه تهی...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اخبار ادبی وهنری 7 شهریور ماه 1383

سی دی غیرمجاز « مهمان مامان » در بازار!

 تكثیر سی‌دی‌های غیر مجاز از فیلم‌های سینمای ایران همزمان با اكران عمومی آنها در سینماها و فروش آن توسط دستفروشان ادامه دارد.

ایسنا- تقریباًً سه ماه قبل، سخنگوی اتحادیه تهیه‌كنندگان از تشكیل مؤسسه شبكه تكثیر و توزیع فیلم‌های ویدئویی خبر داد و پس از آن كه ایجاد این تشكل در دستور كار  شورای مركزی اتحادیه تهیه‌كنندگان قرار گرفت؛ شورای مركزی اتحادیه درصدد تعیین یك قاضی ویژه از سوی ریاست محترم قوه قضاییه جهت مبارزه با این پدیده مخرب تكثیر و توزیع غیر مجاز سی دی در جامعه برآمد و این درخواست را در نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه مطرح كرد.

بر اساس همین گزارش با تغییر اكران سینماها ظرف چند روز اولیه نمایش، سی‌دی فیلم‌ها به صورت فیلمبرداری از روی پرده، پخش می شد اما به تازگی كپی ِ با كیفیت بعضی از فیلم‌های روی پرده نیز به صورت سی‌دی توسط دست‌فروشان به فروش می ‌رسد.

امیر عباس گردان مسئول پخش «مهمان مامان» با اظهار تأسف از تكثیر سی‌دی‌های این فیلم‌ ، گفت: مشكلی اساسی گریبان سینمای ایران را گرفته و نمی‌دانم چرا حركت زیربنایی در این خصوص صورت نمی‌گیرد.

وی در ادامه تصریح كرد: وزارت ارشاد و قوه قضاییه باید به یك نتیجه مطلوبی برسند تا در این زمینه دادگاه و قوانین جدیدی وضع شود.

پخش كننده «مهمان مامان» تأكید كرد: بخش خصوصی توان مبارزه با جریان قاچاق فیلم‌های سینمای ایران را ندارد.بر اساس همین گزارش دفتر پخش هدایت فیلم ، اظهار خرسندی كرد كه هنوز سی‌دی فیلم «سربازهای جمعه» جایی دیده نشده است.

در حالیكه نگرانی تهیه‌كنندگان و دست‌اندركاران سینمای ایران بخاطر سرمایه گذاری برای تولید فیلم است، وجود یك قانون در این زمینه ضروری به نظر می‌رسد؛ چراكه این اتفاق فقط برای یك فیلم یا بخشی از سینمای ایران نیفتاده، بلكه با ادامه این روند هیچ تهیه‌كنندگی حاضر نخواهد بود سرمایه خود را به خطر بیاندازد. همچنین چند ماه قبل منوچهر محمدی تهیه كننده « مارمولك » خواستار توجه جدی نهادهای ذیربط همچون وزارت ارشاد، قوه قضاییه و نیروی انتظامی شد كه نسبت به توقف این گونه نمایش‌ها اقدامات لازم را انجام دهند.

این تهیه‌كننده سینما نیز همچنین در همان زمان، نمایش « شمعی در باد » را در داخل كشور به وزارت ارشاد واگذار كرد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین