تبیان، دستیار زندگی
تر قرآنی چاپ می شود در دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن ، حدود 100 اثر هنری دانشجویان با موضوعات قرآنی به نمایش گذاشته شده است. تجدید دیدارها با نوای موسیقی خراسان در ششمین همایش "میهمان ماه" دفتر شعر جوان عنوان شد : ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خبر هنری( 3 آذر)

40 پایان نامه برتر قرآنی چاپ می شود

وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن بازید از نحوه برگزاری اولین فراخوان پایان نامه های قرآنی در بخش دانشجویی نمایشگاه بین المللی قرآن کریم دستور چاپ 40 پایان نامه برتر قرآنی را صادر کرد.

رحیم خاکی ، مدیر بخش دانشجویی دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در گفت و گو با خبرنگار ایسنا گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن حضور در بخش دانشجویی نمایشگاه بین المللی قرآن کریم و بازدید از نحوه برگزاری اولین فراخوان پایان نامه های قرآنی دانشجویان ، دستور چاپ 40 پایان نامه برتر قرآنی را صادر کرد که با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام خواهد شد.

در دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن ، حدود 100 اثر هنری دانشجویان با موضوعات قرآنی به نمایش گذاشته شده است.

یکی از برنامه های بخش دانشجویی نمایشگاه بین المللی قرآن کریم ، آثار هنری دانشجویان با موضوعات قرآنی است که در قالب نمایشگاه در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

رحیم خاکی ، مدیربخش دانشجویی دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، گفت : یکی از برنامه های بخش دانشجویی نمایشگاه بین المللی قرآن کریم ، آثار هنری دانشجویان با موضوعات قرآنی در قالب نمایشگاهی در معرض دید عموم  علاقمندان قرار گرفته است که شامل آثار هنری دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی و دولتی می باشد.

این آثار در رشته های مختلف هنری از جمله خوشنویسی ، نقاشی ، نقاشی خط تذهیب، معرق، کلاژ ، منبط کاری و کارهای جدید دیگر ارائه شده است.

خاکی در پایان خاطرنشان کرد : از بین حدود 800 اثر هنری رسیده به دبیرخانه ی نمایشگاه ، حدود 100 اثر به نمایش گذاشته شده است که در پایان به آثار منتخب، جوایزی نیز اهدا خواهد شد.

تجدید دیدارها با نوای موسیقی خراسان

روزنامه جام جم : دومین مراسم افطاری از جلسات ماهیانه گفت و گو هنرمندان خراسان مقیم تهران پنج شنبه شب گذشته برگزار شد.

در این مراسم که در محل روزنامه قدس در تهران با حضور گسترده شخصیت ها و مدیران فرهنگی – هنری غیر خراسانی برگزار شد ، هنرمندان خراسانی دور افتاده از ولایت ضمن تجدید دیدارها ، روزه خود را با غذای ساده سنتی خراسانی گشودند و به نوای موسیقی محلی گوش سپردند. حمید سبزواری ، امید قویدل، حسین خسرو جردی، حسین نیرومند، انوشیروان ارجمند، داود کیانیان و محمد حسین جعفریان از جمله میهمانان حاضر در مراسم بودند.

در ششمین همایش "میهمان ماه" دفتر شعر جوان عنوان شد : عرصه انقلاب نیما بی کرانه است

بدون شناخت ادبیات کلاسیک همه سنتها را نمی توان به هم ریخت. محمود شریف آزاد تهرانی (م . آزاد) که در ششمین همایش " میهمان ماه " دفتر شعر جوان و در خانه شاعران ایران سخن گفت ، با اعلام این مطلب افزود: تا شاعر وزن موسیقی کلام را تجربه نکرده باشد ، حتی نمی تواند شعر بی وزن بگوید ، باید پشت شعر، آهنگ و طنینی وجود داشت باشد.

وی با اشاره به این که نیما با وجود نوپردازی به ادبیات گذاشته هم توجه کرده است ، یادآور شد: همان طور که در هنرهای دیگر، آموزش لازم است ، تجربه شعر نیز نیاز به این لوازم دارد.

این شاعر ادامه داد: واقعاً نمی دانم اگرهیچ تعهد اجتماعی در شعر مطرح نباشد، چه لزومی به سرودن شعر خواهد بود.

به گزارش ایسنا ، منوچهر آتشی - شاعر-  در ابتدای این مراسم ، با اعلام این مطلب که : نیما با ساختار شکنی از سنت شعری ما اگر نگوییم سبک ، به تعبیری دستگاهی برای شعر خود به وجود آورد، افزود: با اندک اغماض و استثناهایی می توان گفت نیما تا آخر به این سبک پایدار بود.

وی ادامه داد: نیما زمانی دست به نهضت ادبی خود زد که جامعه ایرانی به هیچ وجه آمادگی پذیرش همان شیوه قانونمند عروض نیمایی را هم نداشت، تا چه رسد به شیوه ها و شکلهای خیلی نو تر و بعضاً افراطی شعر اروپا ." آتشی " ، با تاکید بر این موضوع که نیما تنها سنت شکنی نکرده، بلکه آموزه شناخت ظرفیت های تازه با زبان فارسی را به دست ما داده است ، تصریح کرد: عرصه انقلاب نیما بیکرانه است و شعری  کاملاً مدرن را در بر می گیرد.