سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
به فاصله هفت سال از گشایش اولین كتابخانه زنده (Living Library) دنیا در دانمارك ، ژاپن نیز امروز اولین كتابخانه زنده خود را راه اندازی می كند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

راه اندازی اولین كتابخانه زنده ژاپن 

 

   

راه اندازی اولین كتابخانه زنده ژاپن

 

 

  به فاصله هفت سال از گشایش اولین كتابخانه زنده (Living Library) دنیا در دانمارك ، ژاپن نیز امروز اولین كتابخانه زنده خود را راه اندازی می كند.

  

   به فاصله هفت سال از گشایش اولین كتابخانه زنده (Living Library) دنیا در دانمارك ، ژاپن نیز امروز اولین كتابخانه زنده خود را راه اندازی می كند. به گزارش خبرگزاری كتاب، به نقل از سایت اینترنتی تاپیكس، این كتابخانه كه شرایط لازم را برای تبادل دیدگاه ها بین افراد پدید می آورد، ۱۶ آذر در شهر كیوتوی ژاپن راه اندازی می شود. انتظار می رود عنوان های در دسترس علاقه مندان در اولین روز راه اندازی كتابخانه زنده، عناوینی مانند «بی نظمی روانپزشكانه»، «ناتوانی توسعه ای»، « دانشجوی سابق دانشگاه» و ... باشند.كتابخانه زنده، كتابخانه ای مجازی است كه در آن به جای دسترسی به كتاب، افرادی كه سوژه های خاص اجتماعی اند، در دسترس قرار می گیرند و درباره یك موضوع با خوانندگان كتاب، تبادل نظر می كنند.

كتاب در كتابخانه زنده، یك شخص واقعی و زنده است كه به خاطر ویژگی های فردی، حرفه ای، نژادی، اجتماعی، وضعیت سلامت یا حتی وضعیت مذهبی خاص خود، به حاشیه رانده شده و از طریق بحث كردن و گفتگو، خود را به خوانندگان عرضه می كند. موضوعاتی مانند «به دنبال سرپناه» ، «كسی كه قبلا معتاد بوده» ، «زندانی سابق» و «یك كشیش» می توانند عنوان یك كتاب در كتابخانه زنده باشد.خواننده كتابخانه زنده، كسی است كه می خواهد درباره یك موضوع خاص اطلاعات بیشتری به دست آورد و كتابدار نیز فردی است كه بین یك كتاب (فرد واقعی ) و یك كتابخوان ارتباط بر قرار می كند.نخستین كتابخانه زنده دنیا سال ۲۰۰۱ در دانمارك ایجاد شد و بعد، استرالیا هم دست به كار مشابهی زد.

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین