سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
نویسنده كتاب «سفرقندهار» این اثر را پاسخی به اهانت‌هایی كه به پیامبر اكرم(ص) شده، می‌داند و معتقد است این كتاب كوششی برای حفظ ارزش‌ها و مقدسات اسلام است.\
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 

 

  «سفر قندهار» پاسخي به مخالفان ديني است

 

سفر قندهار» پاسخی به مخالفان دینی است

نويسنده كتاب «سفرقندهار» اين اثر را پاسخي به اهانت‌هايي كه به پيامبر اكرم(ص) شده، مي‌داند و معتقد است اين كتاب كوششي براي حفظ ارزش‌ها و مقدسات اسلام است.

سيدحميد جهان‌بخت در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، اظهار داشت: اهانت غربي‌ها در زمان‌هاي گوناگون و به اشكال مختلف صورت گرفته و آنها هر بار اسلام را به گونه‌اي هدف قرار داده‌اند. اين پژوهش، حركتي در پاسخ‌گويي به نغمه‌هاي مخالف مقدسات و آرمان‌هاي ديني و ملي ماست.

وي افزود: بر اساس مطالب اين اثر، ما باورهايي داريم كه براي كوچكترين آنها عظمت و ارزش قائليم، چه رسد به پيامبر اكرم(ص) و قرآن كريم كه در راس مقدسات ما قرار دارند.

وي گفت: اين سفر از مشهد آغاز مي‌شود و با رسيدن به قندهار پايان مي‌پذيرد تا دشواري‌هاي راه زيارت «خرقه شريف» را بيان كند. دستاوردهاي اين تحقيق، حاصل پژوهش‌هاي ميداني است كه با حضور بيش از هفت سال در محيط بلوچستان ايران و پاكستان جمع‌آوري شده‌ است.

جهان‌بخت اين اثر را تلاشي براي معرفي ساختار سياسي، مذبي، قومي و قبيله‌اي منطقه عنوان كرد و گفت: نگاه اين اثر چندمنظوره است، يعني علاوه بر زواياي مربوط به تاريخ، جغرافيا، سنن، مذهب و مسايل سياسي به ساختار قبايلي و اهداف اخلاقي آنها نيز پرداخته است.

اين پژوهشگر از اثر خود به عنوان پندنامه‌اي جامعه‌شناسانه ياد كرد و گفت: در حال حاضر ما نسبت به جنوب، غرب و بسياري از مسايل بين‌المللي به دليل وفور منابع، آشنايي داريم، اما اگر بخواهيم درباره شرق ايران به ويژه ماوراي مرزهاي شرقي تحقيق و پژوهشي داشته باشيم، كمتر منبعي جامع‌، ‌مستند و طبقه‌بندي شده در دسترس داريم، نظير كتاب‌هايي كه به صورت تخصصي درباره هر منطقه جغرافيايي نوشته شده كه دستيابي به آنها نيز دشوار است.

اين نويسنده، مضامين اين كتاب را علاوه بر ابلاغ يك رسالت عرفاني، معرفي مختصري از ناديده‌ها و ناشنيده‌هاي اجتماعات تقريباً بسته كشورهاي همسايه مي‌داند.

از ديگر كتاب‌هاي اين پژوهشگر مي‌توان به «آيين ادبي نماز»، «نوادر انقلاب» و كتاب «رند لرستان» اشاره كرد.

وي كتاب‌هاي «پير لرستان»، «رحيمي‌ها در انقلاب اسلامي ايران» و «خاطرات جهان‌بخت» را نيز در دست چاپ دارد.

چاپ اول كتاب «سفر قندهار» را موسسه فرهنگي انتشاراتي نورالعطيه در شمارگان 2000 نسخه، 112 صفحه و بهاي 17000 ريال به بازار كتاب عرضه كرده است.

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین