وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
هنری برتر دانشجویان کشور مسئول غرفه تاجیکستان روایت داستان های قرآنی و نقاشی مذهبی برای کودکان "تهران شهر من" اثر" شاهین فرهت" عید فطر به بازار می آید زنگ آخر برای شبکه اول در دست تولید است نمایشگاه یکصد ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خبر هنری ( 2 آذر)

نمایشگاه یکصد اثر هنری برتر دانشجویان کشور

نمایشگاهی از یکصد اثر هنری دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور، در بخش دانشجویی دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم بر پا شده است. آثار دانشجویان دانشگاههای سراسر کشور در پی درج یک فراخوان برای برپایی نمایشگاه آثارهنری بخش دانشجویی در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم به نمایش گذاشته شده است. در پی این فراخوان حدود 700 اثر هنری در رشته های خوشنویسی، نقاشی، طراحی، کلاژ، حجم ، و نقاشی خط به بخش دانشجویی نمایشگاه ارسال شد و پس از انجام مراحل اولیه داوری ، یکصد اثر برتر دانشجویان کشور برای نمایش در بخش دانشجویی انتخاب شد. به گفته "رحیم خاکی" مدیر بخش دانشجویی، به دلیل محدودیت فضای بخش آثار هنری برگزیده دانشجویان، آثار این بخش به شکل ادواری به نمایش گذاشته می شود. به غیر از دانشجویان رشته های هنر، دانشجویان دیگر رشته ها چون رشته های پزشکی، مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه و علوم قرآنی نیز آثار متنوع خود را به نمایش گذاشته اند ، به همین دلیل علاوه بر تنوع محتوای آثار، از نظر فرم و تکنیک نیز آثار در سطوح متنوع و مطلوبی ارائه شده اند. همچنین در مدت برگزاری این نمایشگاه هر شب یکی از هنرمندانی که آثار شان پذیرفته شده است در بخش دانشجویی حاضر شده و به خلق اثر هنری می پردازند.

مسئول غرفه تاجیکستان

بخش بین الملل قرآن پژوهان جهان را با هم آشنا می کند .

در دهمین نمایشگاه قرآن ترجمه روس آثار متفکران اسلامی و تفسیرهای قرآنی ابن سینا در غرفه تاجیکستان عرضه می شود. نماینده تاجیکستان در بخش بین المللی نمایشگاه قرآن ضمن اعلام این خبر و ابراز خوشحالی از حضور در این نمایشگاه ، تناسب هنرهای اسلامی با محتوای قرآن کریم را از جمله نکات قابل ملاحظه در نمایشگاه ذکر می کند. سید رحمان سلیمانی، استاد زبان عربی دانشگاه تاجیکستان و مسئول غرفه تاجیکستان که برای اولین بار در نمایشگاه قرآن حضور یافته ، با تمجید از بخش بین المللی نمایشگاه قرآن ، آن را مایه آشنایی هنرمندان و قرآن پژوهان با یکدیگر می داند.

روایت داستان های قرآنی و نقاشی مذهبی برای کودکان

خبر گزاری دانشجویان ایرانبخش کودک و نوجوان دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، با برپایی برنامه های متنوعی میزبان کودکان و نوجوانان است.در بخش کودک و نوجوان نمایشگاه قرآن سه کارگاه نقاشی، قصه گویی و دانستنیهایی قرآنی برپا شده است که از ساعت 10 صبح تا 22 پذیرای این علاقمندان است. در کارگاه نقاشی این بخش نیز کودکان و نوجوانان می توانند در زمینه های مختلفی چون نقاشی با مداد رنگی، آبرنگ، نقاشی دیواری و کلاژ به خلق آثار هنری پرداخته و در مسابقه شرکت کنند. در کارگاه قصه گویی این بخش نیز با استفاده از تکنیک های نمایش سایه ای، داستان زندگی حضرت نوح، حضرت یونس، حضرت یوسف، زندگی حضرت اسماعیل و حضرت علی اکبر برای کودکان روایت می شود.

"تهران شهر من" اثر" شاهین فرهت" عید فطر به بازار می آید

خبر گزاری دانشجویان ایران- تهران

" تهران شهرمن " اثر 6 قسمتی شاهین فرهت که با ارکستر سمفونیک اجرا وضبط شده  ، از عید فطر به بازار موسیقی می آید. شاهین فرهت روز سه شنبه به خبرنگار موسیقی ایسنا گفت: این اثر آماده انتشار است . به خاطر ماه مبارک رمضان قرار شد این اثر پس از تمام شدن این ماه منتشر شود.

هر قسمت از اثر" تهران شهرمن " بیانگر گوشه ای از تهران است که به زشتی ها و زیبایی های شهر تهران از جمله به باغ های خراب شده، ابنیه های تاریخی ، هیاهو ، ترافیک و فضای سبز این شهر اختصاص دارد.

شاهین فرهت درباره اجرای سمفونی دماوند که چند سالی از ساخت آن می گذرد گفت: با توجه به اینکه چکناواریان به مدت 20 روز در تالار وحدت برنامه دارند ، این اثر پس از اجرای برنامه ایشان اجرا خواهد شد. شاهین فرهت گفت: آقای صهبانی رهبر ارکستر سمفونیک تهران قول اجرای صد درصد این سمفونی را داده اند.

زنگ آخر برای شبکه اول در دست تولید است

پروین شمشکی، تهیه کننده فعال و باسابقه گروه کودک و نوجوان تلویزیون، مجموعه طنزی را با نام" زنگ آخر" به کارگردانی نیما فلاح برای شبکه اول، در دست تولید دارد.این مجموعه که سیامک انصاری، ارژنگ امیر فضلی، نادر سلیمانی فرد و رامین ناصرنصیر ایفاگر نقش های اصلی آن هستند، درباره مدیر مدرسه ای است که به اداره آموزش و پرورش منطقه قول داده است که تا زنگ آخر سال تحصیلی، یک مدرسه غیر انتقاعی نمونه بسازد. این مجموعه در 26 قسمت 20 دقیقه ای تولید می شود که هم اینک فیلمبرداری آن به پایان رسیده وکار مونتاژ آن انجام می شود.

پروین شمشکی تهیه کننده این مجموعه در سالهای طولانی فعالیت خود ، مجموعه های بسیاری نظیر نوروزی ها ، مثل زندگی، بیست، کلاه قرمزی و پسر خاله، هوشیار و بیدار و ... را تهیه کرده است.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین