سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
اصره یخ زنده ماندند دو كوهنورد آلمانى پس از سپرى كردن حدود یك هفته در یك شكاف یخى در كوههاى سوییس ، روز یكشنبه توسط یك گروه امداد سوییسى نجات یافتند. به گزارش سایت خبرهاى سوییس ، سخنگوى پلیس در "پونت رسینا" گفت این...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دو كوهنورد آلمانى یك هفته در محاصره یخ زنده ماندند

دو كوهنورد آلمانى پس از سپرى كردن حدود یك هفته در یك شكاف یخى در كوههاى سوییس ، روز یكشنبه توسط یك گروه امداد سوییسى نجات یافتند.

به گزارش سایت خبرهاى سوییس ، سخنگوى پلیس در "پونت رسینا" گفت این كوهنوردان ، بیش از شش روز زنده ماندن خود در میان یخ را صرفا مدیون تجهیزات خوب خود هستند.

دو كوهنورد آلمانى روز دوشنبه هفته گذشته صعود خود به قله "پیز برنینا"واقع در كوهستانهاى شرق سوییس را آغاز كردند اما هنگام بازگشت ازجبههشرقى كوه ، مسیر اشتباهى را در پیش گرفتند.

یكى از كوهنوردان در پى سقوط به درون یك شكاف یخى در قله "پیز پالو" مجروح شد اما كوهنورد همراه وى موفق شد به او كمك كند اما هنگام سقوط، تلفنهاى همراه آنها آسیب دید و آنان نتوانستند نیروهاى امدادى را خبركنندطوفان برف باعث شد این دو كوهنورد در ارتفاع سه هزار و۶۰۰ مترى درون یك شكاف یخى پناه بگیرند.

با تمام این مشكلات ، بخت با این كوهنوردان صد درصد یار بود زیرا دو كوهنورد از جمهورى چك كه آنان نیز راه خود را گم كرده بودند، روز شنبه

بطور كاملا اتفاقى كوهنوردان آلمانى را پیدا كردند.

این دو ورزشكار چك ، با تلفن همراه نیروهاى امداد را مطلع كردند و پس از اندك مدتى نیروى هوایى سوییس كوهنوردان گرفتار را نجات داد. یكى از ورزشكاران آلمانى از ناحیه دنده به شدت اسیب دیده و دیگرى دچارخستگى مفرط و كاهش متوسط دماى بدن است .

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین