سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
كتاب «شناخت ایران» نوشته «موسی وانگ فنگ» با مقدمه‌ای از «محمدجواد آقاجری» رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در پكن چاپ و منتشر شد .
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

انتشار كتاب «شناخت ایران» در چین 

  

انتشار كتاب «شناخت ایران» در چین

كتاب «شناخت ایران» نوشته «موسی وانگ فنگ» با مقدمه‌ای از «محمدجواد آقاجری» رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در پكن چاپ و منتشر شد.

  

   كتاب «شناخت ایران» نوشته «موسی وانگ فنگ» با مقدمه‌ای از «محمدجواد آقاجری» رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در پكن چاپ و منتشر شد.

به نقل از اداره كل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این كتاب به سبك بیان خاطرات سفر نویسنده به ایران و شرح و تفصیل موضوعات مورد علاقه وی، تدوین شده و در ۳۳۰ صفحه و شمارگان ۲۰۰۰ از سوی انتشارات مردم نینگ شیا چاپ و منتشر شده است.

كتاب دارای دو بخش درنگ و تفكر و همچنین تحلیل و تمركز است.

بخش اول هفده فصل دارد و مشاهدات نویسنده درباره زندگی در ایران و خاطراتش با دوستان و همراهان را شامل می‌شود. موضوعات مورد توجه او سكونت و حمل و نقل در ایران، تحصیل در دانشگاه تهران و معرفی آموزش عالی ایران، معماری اسلامی ایران، شعرای بزرگ ایران، معرفی پسته و زعفران و خاویار، آداب و رسوم و فرهنگ، قومیت‌ها... بوده و درچهار فصل نیز به معرفی اقتصاد ایران و فرصت‌های موجود برای چین در ارتباط اقتصادی با ایران پرداخته شده است.

نویسنده در بخش دوم كتاب، تحلیل خود درباره «تاثیرات ادیان مختلف در روحیه ایرانی» و «توسعه دمكراسی و اصلاحات در ایران» را ارائه كرده است.

موسی وانگ فنگ كه یكی از ایران شناسان چین محسوب می‌شود، چندین بار برای شركت در سمینار و همایش به ایران سفر كرده و یك دوره فرصت مطالعاتی نیز در دانشگاه تهران گذرانده است.

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین