تبیان، دستیار زندگی
ازدواج یکی از مهم ترین اتفاقات زندگی هر کس است ودر زیر یکی از پیام های ایشان به مناسبت ازدواج دانشجویی آمده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

من ، تو ، یک سرنوشت

پیام رهبری به زوج های جوان

رهبر

ازدواج، یکی از مهم‌ترین وقایعی است که در زندگی هر انسانی رخ‌می‌دهد و می تواند نحوه ی زندگی فرد را تغییر دهد .

حتما اشخاصی را می شناسید که بخاطر یک انتخاب اشتباه مسیر زندگی شان دستخوش تغییراتی شده است که نتیجه ی خوبی نداشته. دختری که از خانواده ای مذهبی و با اصالت است و با یک آشنایی اشتباه و انتخاب احساسی مردی را به همسری بر می گزیند که از لحاظ اصالت خانوادگی و عقاید مذهبی به او سازگاری ندارد و موجبات تزلزل اعتقادی خود را در آینده فراهم می کند.

بدون شک مهم ترین انتخاب هر انسانی ، انتخاب همسر است زیرا با خوانده شدن خطبه ی عقد ، دو نفر در همه ی امور با هم شریک می شوند.شریک لحظات غم وشادی ، سلامتی و بیماری، فقر و ثروت و خلاصه هر کدام به نوعی در تمام روزها ولحظات مختلف زندگی آینده هم دخیل هستند.

توصیه می کنم به همسران خود مهر بورزید . به آنان وفادار باشید و خویشتن را در سرنوشت یکدیگر شریک بدانید .

درست است که آقایان روز ها به سر کار می روند و بعضی از خانم ها هم شاغل هستند و اصولا زمانی که با هم هستند بعد از ظهر هاست و گاهی هم به علت مشغله ی زیاد فقط شب ها .اما خانواده حکم نیروی پشتیبانی زندگی را دارد یعنی تزلزل در ارتباطات بین زن وشوهر بر روی مابقی زندگی آن ها هم تاثیر می گذارد. وقتی در خانه فرد با تنش روبرو ست ، نمی تواند باانرژی و شاداب به کار های دیگر مشغول باشد.

اگر در کشوری امکان ازدواج در سن مناسب فراهم باشد و کانون خانواده ها گرم و محکم گردد ، بسیاری از مشکلات خود به خود حل می شود .از این رو تمام نهاد ها باید به فکر برنامه ریزی برای نیل به این اهداف باشند.

از آنجا که رهبر معظم انقلاب نیز بیشتر از هر کسی به مسائل و مشکلات جامعه به خوبی واقف هستند و سخنانشان راهگشاست ،در زیر یکی از پیام های ایشان را که به مناسبت ازدواج دانشجویی فرموده اند ، آورده ایم :

رهبر

"همسری شما جوانان عزیز که پیوند دل ها و جسم ها و سر نوشت ها ست . صمیمانه به همه ی شما فرزندان عزیزم تبریک می گویم . توصیه می کنم به همسران خود مهر بورزید . به آنان وفادار باشید و خویشتن را در سرنوشت یکدیگر شریک بدانید .

از گره افتادن در زندگی مشترک بر حذر باشید و گره های کوچک وبی اهمیت را نادیده بگیرید . خداوند به شما خوشبختی وشادابی واعتلاء روحی عطا فرماید و کانون زندگی تان را با فرزندانی تندرست و صالح گرمی و روشنی ببخشد."

تبیان - ندا داوودی

مقالات مرتبط :

همسر داری برترین بانو

تا آخرین نفس حمایتت می کنم

لطفا با انگیزه ازدواج کنید

با همسرت ،آرامش را بیافرین!

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.