سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شهریور ماه 1383 جشنواره جهانی «نی» موسیقی و سازهای مورد استفاده هر قوم و ملتی در حقیقت گوشه ای از فرهنگ آن قوم را به تصویر     می كشد، اما در این میان سازهای مشترك اقوام مختلف، فرهنگ های آنها را به هم مر...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اخبار ادبی وهنری2 شهریور ماه 1383

جشنواره جهانی «نی»

موسیقی و سازهای مورد استفاده هر قوم و ملتی در حقیقت گوشه ای از فرهنگ آن قوم را به تصویر     می كشد، اما در این میان سازهای مشترك اقوام مختلف، فرهنگ های آنها را به هم مرتبط می كند.

 یكی از این سازها «نی» است كه به عنوان یكی از قدیمی ترین سازهایی كه در همه تمدن های كهن دنیا از خاور دور تا شمال اروپا، آفریقا و آمریكای لاتین وجود داشته است و در بیشتر فرهنگ ها نمادی از تفكرات آئینی آن قوم به حساب می آید، به همین علت هم قرار است جشنواره جهانی نی با حضور نی نوازانی از ۹ كشور جهان از تاریخ  ۲۲ شهریورماه به مدت ۵ روز در بنیاد آفرینش های هنری نیاوران برگزار شود. در این جشنواره، نی نوازانی از كشورهای ایران، هند، مصر، تركیه، رومانی، اسكاتلند، چین، اكوادور و لبنان شركت می كنند و بعد از پایان این جشنواره علاقه مندان در داخل و خارج كشور می توانند نوار كاست مجموعه قطعات اجرا شده را هم تهیه كنند. ضمناً اگر به پژوهش و موسیقی و مقایسه شیوه های نوازندگی در فرهنگ های مختلف علاقه دارید، مسلماً این جشنواره می تواند فرصت خوبی را برایتان ایجاد كند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین