تبیان، دستیار زندگی
آیت الله نوری همدانی با تاكید بر نقش بانوان در شکل گیری انقلاب اسلامی گفت:فعالیت ونقش آنان در پیروزی انقلاب اسلامی بیشتر از مردان بود. به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، این مرجع تقلید امروز در دیدار جمعی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نوری همدانی: نقش بانوان در پیروزی انقلاب اسلامی بیشتر از مردان بود

نوری همدانی، نقش بانوان، پیروزی انقلاب اسلامی

آیت الله نوری همدانی با تاكيد بر نقش بانوان در شکل گیری انقلاب اسلامی گفت:فعالیت ونقش آنان در پیروزی انقلاب اسلامی بیشتر از مردان بود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، این مرجع تقلید در دیدار جمعی از بانوان موسسات قرآنی با تاکید بر این که فعالیت های عرصه های قرآنی مهم و مقدس است،خاطرنشان کرد: الفاظ و عبارات و کلمات قرآن را خوب و درست تلفظ کردن مراحل اول انس با قرآن است.

وی خواستار توجه به معانی آیات قرآن شد و افزود: باید با توجه به معانی و آیات قرآن، از ادبیات عربی و صرف و نحو بهره لازم را برد.

آیت الله نوری همدانی ادامه داد: ادبیات عربی چون ادبیات قرآن و اسلام است اهمیت دارد.

این مرجع تقلید تاکید کرد: برای اهل علم لازم است که بیان و قلم شیوا داشته باشند که این ابزاري جهانی برای طلاب است.

وی با اشاره به این که لازم است بانوان در ادبیات عربی و فارسی مهارت داشته باشند، اظهار داشت: باید با فراگیری تفسیر قرآن و توجه به تفسیر المیزان مفاهیم قرآن را درک کرد.

آیت الله نوری همدانی با تاکید بر تربیت قرآنی، گفت: قرآن می خواهد مسلمانان را طوری تربیت کند که همه اهل تفکر باشند.

این مرجع تقلید با بیان این که ارزش انسان در اسلام به تفکر است، خاطرنشان کرد: اسلام با علم سطحی موافق نیست و نشانه آن عمق داشتن کلمات و معانی، در قرآن است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: باید با نظر در عالم خلفت و تاریخ و جریان های گذشته در جهت شناخت خدا گام برداشت.

آیت الله نوری همدانی افزود: خداوند در اوضاع مردم تغییری نمی دهد مگر این که خودشان بخواهند.

این مرجع تقلید در ادامه به نقش امام خمینی(ره) در بیداری مسلمانان اشاره و عنوان کرد: امام خمینی(ره) بت استبداد و استعمار را شکست و در ایران آزادی و استقلال را به وجود آورد.

وی در پایان نقش بانوان در شکل گیری انقلاب اسلامی را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: فعالیت های بانوان در انقلاب چشگمیر است و نقش آنان در پیروزی انقلاب اسلامی بیشتر از مردان بود.