تبیان، دستیار زندگی
خیلی زود است که یک خانم زیر 30 سال نگران چروک دور چشم باشد و یا حس کند اطراف لب‌هایش چروک دارد و درباره راه‌حل آن سئوال کند...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نگران چروک دور چشم نباشید

چروک دور چشم

خیلی زود است که یک خانم زیر 30 سال نگران چروک دور چشم باشد و یا حس کند اطراف لب‌هایش چروک دارد و درباره راه‌حل آن سئوال کند. اما اگر می خواهید اطلاعاتی در این زمینه کسب کنید برای شما این طور شروع می‌کنم که:

خانم‌ها از سن 30 سالگی به بعد، به تدریج و به آرامی پوست‌شان نازک و خشک می‌شود و متوجه چین و چروک در صورت و به خصوص دور چشم‌ها می‌شوند، به خصوص آنهایی که بدون استفاده از کرم ضدآفتاب، سال‌های طولانی در معرض نور مستقیم خورشید بوده‌اند.

بنابراین اگر پیش از بروز چروک‌ها تحت نظر پزشک، از کرم‌های ضد چروک مخصوص دور چشم، مرطوب‌کننده‌ها و ضد آفتاب مناسب استفاده کنید، از بروز زودرس چین و چروک‌ها جلوگیری خواهید کرد.

مصرف این کرم‌ها برای مراقبت از پوست باید مداوم و همیشگی باشد و شما می‌توانید از پزشک متخصص پوست بخواهید نوع مناسبی را تجویز کند و مطمئن باشید که نه تنها استفاده از آنها عارضه ای ندارد، بلکه سودمند هم خواهد بود.

اما درباره اینکه بعضی از خانم‌های جوان علاقه‌مندند از مواد حجم‌دهنده لب‌ها استفاده کنند، باید تاکید کنم که اگر ناهنجاری‌ خاصی در صورتتان ندارید و برای مثال به علت تصادف یا ناهنجاری‌های مادرزادی، مشکلی در صورتتان نیست، از این ایده صرف‌نظر کنید.

تزریق ژل‌ و آمپول

تزریق ژل‌های مخصوص باید به وسیله پزشکان متخصص و جراحان پلاستیک انجام گیرد، هر چند که عوارض جانبی این کار به شرط اینکه به وسیله متخصص انجام بگیرد، نادر است، اما آیا می‌دانید این مواد باید چندین بار تزریق شوند تا تاثیرگذار باشند.

گاهی سیستم ایمنی بدن، این مواد تزریقی را به عنوان یک جسم خارجی می‌شناسد و نسبت به آن واکنش نشان می دهد که نتیجه آن ایجاد عفونت یا حتی عدم قرینگی در دو طرف بدن است که می‌تواند شما را پشیمان و نازیبا کند. خصوصا اگر این کار به وسیله افراد غیرمتخصص انجام شده باشد.

بنابراین قبل از اقدام به انجام این گونه کارها، خوب فکر کنید. گاهی پشیمانی سودی ندارد و دیر شده است.

دکتر حسین طباطبایی - متخصص پوست و مو

عضو هیات علمی دانشگاه علوم‌پزشکی تهران

*مطالب مرتبط:

رفع سیاهی دور چشم

از پف زیر چشم بیشتر بدانیم

آیا کرم‌های ضدچروک موثرند؟

درمان چروک صورت با بوتاکس و ژل

ضدآفتـاب با SPF 30 بخرید

پوستی نرم و بدون چروک

درمان چین و چروک پوست

عوامل ایجاد چین و چروک پوست

ماسك گلابی شاداب كننده و ضد چین و چروك 

با خطوط پوستی که در بدن ایجاد می شود...

جراحی زیبایی؛ منحنی رو به بالا

چه نوع پوستی دارید؟

زیبایى به چه قیمتى

چرا كرم های صورت معجزه مى كنند

پوست خود را نجات دهید

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.