تبیان، دستیار زندگی
با قاب كردن برش های نازك از مقطع طولی بسیاری از میوه ها ، می توانید تابلوهای كوچك جالبی برای آشپزخانه درست كنید. وسایل موردنیاز: -یك سیب و یك گلابی -كاغذ دست ساز یا كاهی -قاب كوچك چوبی -دستمال حوله ای آشپزخانه -دو قطعه تخت...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

میوه های قاب شده

با قاب كردن برش های نازك از مقطع طولی بسیاری از میوه ها ، می توانید تابلوهای كوچك جالبی برای آشپزخانه درست كنید.

وسایل موردنیاز:

-یك سیب و یك گلابی

-كاغذ دست ساز یا كاهی

-قاب كوچك چوبی

-دستمال حوله ای آشپزخانه

-دو قطعه تخته چوب كوچك

-یك شی سنگین غیرفلزی

-اجاق یا مایكروفر

برش های نازكی به قطر 3 میلیمتر از وسط سیب و گلابی به صورت طولی ببرید. هر یك از برش های میوه را میان دو قطعه دستمال حوله ای آشپزخانه قرار داده بین دو تخته چوب كوچك بگذارید. آن را در سینی مایكروفر قرار دهید و وزنه غیرفلزی را بر روی تخته بگذارید و سپس با قدرت 50 درصد 3 دقیقه به مایكروفر زمان بدهید. آنگاه آن را از اجاق خارج كرده و بگذارید سرد شود. دستمال آشپزخانه را از دو طرف میوه برداشته  آن را در میان دو قطعه دستمال جدید بگذارید و به همان صورت 20 ثانیه دیگر آن را در مایكروفر حرارت دهید. در طول مدت حرارت دادن میوه در مایكروفر از كنار آن دور نشوید چون احتمال سوختن دستمال وجود دارد. پس از خارج كردن آن از مایكروفر بگذارید در همان حال بمانده تا سرد شود.

برش میوه را بر روی یك قطعه دستمال قرار داده بر روی رادیاتور شوفاژ یا در كنار یك پنجره آفتابی بگذارید تا كاملاً خشك شود. سپس آن را بر روی قطعه ای كاغذ دست ساز یا كاهی بچسبانید و در قاب قرار دهید.

مجموعه كوچكی از این قاب ها با برش هایی از میوه های گوناگون به آشپزخانه شما نمایی زیبا خواهد بخشید.

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.