تبیان، دستیار زندگی
؟ اخیراً ملاحظه کرده اید که تبلیغ کره گیاهی چقدر گسترش یافته، مارکهای متنوع با رنگ و لعاب های زیبا. واقعاً کره گیاهی چیست؟ وآیا خوردن کره گیاهی بهتر است یا حیوانی؟ کره حیوانی از شیر تازه گاو تهیه می شود 82 درصد آن چربی، 16 د...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فرق کره گیاهی و حیوانی را می دانید؟

کدام بهتر است؟

اخیراً ملاحظه کرده اید که تبلیغ کره گیاهی چقدر گسترش یافته، مارکهای متنوع با رنگ و لعاب های زیبا.

واقعاً کره گیاهی چیست؟ وآیا خوردن کره گیاهی بهتر است یا حیوانی؟

کره حیوانی از شیر تازه گاو تهیه می شود 82 درصد آن چربی، 16 درصد آب و 2 درصد املاح شیر در آن موجود است. ولی کره گیاهی از جامد کردن روغنهای مایع با روش خاص و افزودن عطر و طعم کره بدست می آید که به زبان انگلیسی اصطلاحاً به آن مارگارین* گویند .

تفاوتی که ایندو کره دارند در این است که کره حیوانی چربی شیر است، دارای میزان زیادی از ویتامینهای محول در چربی مثلA وD است. چون منبع این کره، حیوانی است دارای کلسترول است.

کره گیاهی، فاقد کلسترول، ویتامینها و املاح موجود در کره حیوانی است. ولی این نکته را به خاطر داشته باشید که ایندو کره به یک اندازه کالری تولید می کنند و هر100 گرم آنها حدود100 کالری انرژی تولید می نماید. بهترین نوع کره برای کودکان و نوجوانان و کسانی که نیاز به کالری بیشتری دارند مصرف کره حیوانی توصیه است. به  افرادی که در معرض ابتلا به خطرات قلبی و عروقی هستند نیز، کره گیاهی توصیه می شود.

کسانی که اضافه وزن دارند بهتر است ویتامنیهای مورد نیاز را از مواد لبنی کم چربی تر مثل شیر و ماست کم چربی بدست آورند که محتوای ویتامین و کلسیم آنها هیچ فرقی با نوع پر چربی آن ندارد.

به امید سلامتی روز افزون شما

کارشناس تغذیه
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.