تبیان، دستیار زندگی
در حال حاضر 12 میلیون جوان درانتظار ازدواج هستند و تعدادی هم از سال‌های گذشته به عنوان معوقه وجود دارد كه این موضوع برنامه‌ریزی مسئولان و كارشناسان را می‌طلبد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

لیست انتظار برای ازدواج!!!

بیش از 15 میلیون جوان در انتظار ازدواج به سر می‌برند

صف

مشاور رئیس سازمان صدا و سیما در امور جوانان با اشاره به تعداد ازدواج‌های معوقه كشور، گفت: بیش از 15 میلیون جوان مجرد در انتظار ازدواج به سر می‌برند.

به گزارش فارس، محمدمهدی قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس گفت: در حال حاضر 12 میلیون جوان درانتظار ازدواج هستند و تعدادی هم از سال‌های گذشته به عنوان معوقه وجود دارد كه این موضوع برنامه‌ریزی مسئولان و كارشناسان را می‌طلبد.

* هر سال باید یك میلیون و 600 هزار ازدواج در كشور انجام شود .

وی با بیان این‌كه در سال گذشته تنها 840 هزار ازدواج صورت گرفته است،گفت: اما با این اوضاع رشد ازدواج در سال 86 نسبت به سال 85 چشمگیر بوده است. با توجه به آمار و برنامه‌‌ریزی‌های انجام شده ، باید هر سال تعداد یك میلیون و 600 هزار ازدواج در كشور صورت گیرد.

خانواده‌ها باید نسبت به ازدواج فرزندانشان اهمیت بیشتری دهند و سعی كنند تا با حمایت‌های صحیح به سر و سامان گرفتن فرزندانشان كمك كنند.

وی با بیان این‌كه در حال حاضر با توجه به وضعیت موجود از لحاظ آماری تنها 50 درصد ازدواج‌های كشورصورت می‌گیرد، گفت: وجود مشكلات مختلفی باعث می‌شود تا 50 درصد دیگر انجام نشود و روی زمین باقی می ‌ماند.

قاسمی ادامه داد: یك سری از جوانان هم كه به دلیل فوت همسر و یا طلاق، مجرد هستند كه باز از لحاظ آماری جزء 15 میلیون هستند.

وی گفت: طی 10 سال آینده یعنی از سال85 تا 1395 تعداد 15 میلیون و 435 هزار و 355 نفر جوانان ورودی كشور است و با توجه به اینكه تعداد ازدواج‌های صورت نگرفته تا سال 85، 3 میلیون و 813 هزار نفر است، سرجمع تعداد ازدواج‌ مورد نیاز در كشور در بین گروه سنی جوانان 20 تا 29 ساله در طی 10 سال آینده ، بیش از 11 میلیون و 500 هزار نفر است.

قاسمی تصریح كرد: باید طبق برنامه 5 ساله كشور 3 میلیون و 800 هزار ازدواج معوقه هرچه زودتر انجام شود ، اگر بخواهیم طی یك دهه تعداد ازدواج ها به صفر برسد، باید یك میلیون و 600 و 30 هزار ازدواج در كشور صورت گیرد؛ بدین ترتیب تعداد معوقه‌ها را نیز در دل خود جای خواهد داد و جبران می‌شود.

وی با بیان اینكه حتی اگر پوشش 50 درصدی در ازدواج داشته باشیم، تأكید كرد: باید یك میلیون و 150 هزار ازدواج صورت گیرد كه در این صورت با تعداد ازدواج‌های صورت گرفته در سال 86 باز هم فاصله داریم.

* ازدواج‌های انجام‌شده فقط 30 درصد نیاز كشور را تأمین می‌كند

به گفته وی تعداد ازدواج‌های انجام شده نشان می‌دهد كه در حال حاضر تنها 30 درصد ازدواج‌های مورد نیاز كشور تأمین می‌شود.

قاسمی خاطرنشان كرد: با توجه به آمارهایی كه ارائه شده، اگر نخواهیم بگوییم كه در زمینه ازدواج در بحران هستیم، اما وضعیت موجود هشدار جدی محسوب می‌شود؛ بنابراین خانواده‌ها باید نسبت به ازدواج فرزندانشان اهمیت بیشتری دهند و سعی كنند تا با حمایت‌های صحیح به سر و سامان گرفتن فرزندانشان كمك كنند.

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.