سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
بزرگ جهان این هفته : باشگاه لاتزیو ایتالیا باشگاه : لاتزیو رم SSLATZIO رئیس باشگاه : اوگو لانگو استادیوم : المپیك رم سایت باشگاه : WWW.SSLATZIO.IT پیراهن : آبی آسمانی ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

معرفی باشگاه های بزرگ جهان

این هفته :

باشگاه لاتزیو ایتالیاباشگاه :لاتزیو رم SSLATZIO

رئیس باشگاه :

اوگو لانگو

استادیوم :

المپیك رم

سایت باشگاه :

WWW.SSLATZIO.ITپیراهن : آبی آسمانی

سرمربی :

روبرتو مانچینی

حاصل یك جرقه جوانی

شهر رم پایتخت زیبای كشور ایتالیا و همین طور پایتخت همان امپراطوری قدرتمند رم باستان است ، كه از نظر فرهنگی مهمترین شهر قاره اروپا  محسوب می شود .

نماد اصلی این شهر گرگ است . اما مردان لاتزیو به عقابها مشهورند و سرخ پوشان رمی گرسنه این شهر هستند.

در سال 1900 میلادی چند جوان رمی كه به فوتبال عشق می ورزیدند ، در كناربرج معروف پیزا با یكدیگر عهد كردند كه یك تیم فوتبال تشكیل دهند و در راه پیشرفت آن از هیچ اقدامی فروگذار نباشند. آنها رنگ آبی آسمانی و سفید را به عنوان رنگ های پیراهن تیمشان انتخاب كردند . این جوانان به رهبری دونیجی بیگلاری همه اقدامات لازم را در جهت تاسیس یك تیم محلی انجام دادند .

تنها مشكل آنها انتخاب نام تیم جدید بود . پیش از آن تیمی با نام رم تشكیل شده بود . آنها برای آنكه از همان روز بازار رقابت با رقیب همشهری را گرم كنند ، سعی كردند نامی بزرگتر از رم بیابند .

لاتزیو از نظر جغرافیایی استانی بود كه بر شهر رم شامل می شد . این نام چیزی فراتر از نام آ. اس . رم بود . حالا لاتزیو خود را سلطان فوتبال شهر رم می دانست .  به این ترتیب در روز نهم ژوئن سال 1900 میلادی لاتزیو تاسیس شد .

ویترین كم رنگ

پیراهن آبی لاتزیو بسیار كم رنگ است و شاید همین رنگ در ویترین افتخارات این تیم تاثیر گذار بوده است . لاتزیو نسبت به نام اعتبارش ، افتخارات قابل توجهی در كارنامه ندارد . این تیم تنها دو بار در سال های 1972 و 1999 اسكودتو (لیگ باشگاههای ایتالیا ) را تصاحب كرده است .

مردان آسمانی پوش در سال های 57 و 97 و 99 جام حذفی را نیز به دست آوردند . لاتزیو سوپر جام باشگاههای ایتالیا را در سال های 98 و 2000 به كار نامه افتخارات خود افزود . اما همه این افتخارات درقیاس با تیم های دیگر ایتالیایی همچون یووه ، میلان و اینتر چندان چشمگیر نیست .

عقاب های  شهر رم در جام های اروپایی نیز افتخاراتی داشته اند. این تیم 14 بار در رقابت های اروپایی حاضر بوده است . لاتزیو یك بار در سال 99 جام برندگان باشگاههای اروپا را به دست آورد و در همان سال توانست سوپرجام اروپا را نیز به كارنامه خود اضافه كند . این تیم در سال 1998 و در فینال جام یوفا با شكست در برابر اینتر میلان به عنوان نائب قهرمانی رضایت داد .

عقاب های تاریخی

در مقاطع مختلف زمانی ستارگان زیادی در تركیب لاتزیو بازی كرده اند . در دهه سی میلادی سیلو پیولا ، گلزن بزرگ تاریخ فوتبال ایتالیا ، چهره سرشناس این تیم بود . در سال های اخیر نیز بازیكنان بزرگی به لاتزیو آمده اند . ستارگانی همچون : رائولی ، مانچینی ، آلن بوكسیچ ، آلمیدا ، ویری ، سالاس ، ورون ، ندود ، كرسپو و نستا كه آخرین افراد از جمع این  ستارگان به دلیل مشكلات مالی آ. اس. رم را ترك كردند . نستا مدافع جوان و شایسته لاتزیو ، به نماد این باشگاه مبدل شده بود . اما مدیران این تیم از ترس آنكه مبادا تیمشان به سرنوشت فیورنتینا دچار شود ، چند ستاره بزرگ خود را به فروش رساند .

لاتزیو با حضور همین ستارگان در سال 99 پر افتخارترین فصل خود را پشت سر گذاشت . در آن سال گوران اریكسون سوئدی كه در حال حاضر هدایت تیم ملی انگلستان را بر عهده دارد ، سر مربی لاتزیو بود . مربی موفقی كه با لاتزیو به همه آرزوهایش رسید و هواداران متعصب این تیم را به همه افتخارات ممكن رسانید.

امید به فصل آتی

در رقابت های فصل گذشته فوتبال ، لاتزیو به عنوان یكی از نمایندگان ایتالیا درجام یوفا حضور داشت .

این تیم  در مرحله نیمه نهایی توسط پورتو ، قهرمان رقابت ها حذف شد و از حضور در فینال باز ماند . آبی های رمی در جام حذفی باشگاههای ایتالیا نیز به توفیقی دست نیافتند .

آنها در حال حاضر با رهبری مانچینی از مدعیان قهرمانی كالچیو به شمار می آیند و خود را آماده حضور هرچه بهتر در مسابقات اروپایی می كنند .

مانچینی همان ستاره متعصب لاتزیو در سال های نه چندان دور ، حالا سر مربی این تیم است . او در فصل گذشته با استفاده از ستاره هایی همچون پروتزی ، میها یلوویچ ، یاپ استام ، فرناندو كوتو ، دیه گو سیمئونه ، كلودیو لوپز و سیمونه اینزاكی  می توانست به افتخارات بیشتری دست یابد.

لاتزیو در حال حاضر یكی از باشگاههای پر ستاره فوتبال اروپا محسوب می شود . در میان ستاره های بزرگ این تیم نام استفان فیوره درخشش دیگری دارد .

فیوره ، هافبك ملی پوش ایتالیایی وزنه موثری در تركیب این تیم است .

باید دید مردان آسمانی پوش از تجربیات تلخ و شیرین این فصل برای موفقیت در فصل آتی سود می برند .

سرجیو گرانیوتی رئیس سابق باشگاه ، كسی بود كه لاتزیو را با خرید ستارگان بزرگ و به كارگیری مربی توانا چون اریكسون درفوتبال جهان مطرح ساخت و سال گذشته به علت ورشكستگی سهام خود را فروخت .

اینك باشگاه با بحران مالی روبرو است ، ولی علیرغم این مشكل ، مانچینی تیم خوبی را آماده ساخته است .

نفرا ت این فصل عبارت است از:


1- پروتزی

2- سره نی

3- كاسازا

4- كلونزه

5-استام

6- نگرو

7- آلبرتینی

8- دابو

9- زائوری

10- لوپز

11- سزار

12- كورادی

13- استانكوویچ

14- میها یلوویچ

15- فیوره

16- گوتاردی

17- موزی

18- فاوالی

19- لیورانی

20- اینزاگی

21- ادو

22- كوتو

23- كونسسائو

24- گیانی چدا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین