تبیان، دستیار زندگی
مواد لازم: 3 عدد بادنجان نصف فنجان پیازچه خرد شده ریز نصف فنجان لوبیا قرمز پخته نصف فنجان سیرخرد شده ریز نصف فنجان عدس پخته نصف فنجان ماش پخته 1 فنجان گوجه فرنگی 2 فنجان ماست خامه ای به مقدار كافی نمك و فلفل طرز تهیه: بادنج...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سالاد بادنجان

مواد لازم:

3 عدد

بادنجان

نصف فنجان

پیازچه خرد شده ریز

نصف فنجان

لوبیا قرمز پخته

نصف فنجان

سیرخرد شده ریز

نصف فنجان

عدس پخته

نصف فنجان

ماش پخته

1 فنجان

گوجه فرنگی

2 فنجان

ماست خامه ای

به مقدار كافی

نمك و فلفل

طرز تهیه:

بادنجان ها را پوست كنده و خرد كنید. سپس در آب نمك بریزید و بعد از 15 دقیقه آن را آبكش كرده و با كمی روغن زیتون تفت دهید. وقتی بادنجان ها نرم شد، بیشتر تفت دهید تا كمی برشته شود. سپس بادنجان ها را از حرارت بردارید تا كاملاً خنك شوند. عدس، ماش و لوبیا را كه قبلاً پخته شده با هم مخلوط كنید. گوجه فرنگی را نیز خرد كرده و به حبوبات پخته اضافه كنید. سیر را نیز در ظرفی كه بادنجان ها را تفت داده اید كمی تفت دهید. رنگ سیر باید كمی سفید باشد، بنابراین آن را زیاد حرارت ندهید. بعد از این كه سیر تفت داده شد و خنك شد، آن را با سایر مواد سالاد مخلوط كنید. ماست را باید در آخرین مرحله به عنوان سس به سالاد اضافه كنید و بعد كمی نمك و فلفل بزنید و در صورت تمایل مواد چاشنی را نیز اضافه كنید.

همچنین می توانید تمامی مواد بالا را در غذاساز ریخته و مخلوط كنید.

نكات تغذیه ای :

این سالاد می تواند به عنوان یك وعده غذایی محسوب شود، زیرا به علت دارا بودن ماست و حبوبات دارای پروتئین خوبی است.همچنین به علت دارا بودن سبزیجات دارای انواع ویتامین ها و فیبر غذایی است.

این سالاد را می توانید با یك عدد سیب زمینی پخته یا نان میل كنید.

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.