وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ز مؤسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان نور آثار علامه مصطفوی بر روی شبکه اینترنت قرار می گیرد با استفاده از آخرین دستاوردهای فناوری نانوگرافی و نانوتکنولوژی کوچکترین نسخه کامل قرآن کریم عرضه شد حضور میهمانان ویژه در غرفه تبیان نم...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اخبار نمایشگاه سال 81

"قرعه کشی برندگان جوایز مؤسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان نور "

مراسم قرعه کشی سایت تبیان ، با حضور دکترسید مهدی خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ، علی اصغر رمضان پور معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولین نمایشگاه قرآن کریم درسالن اجتماعات مرکز آفرینشهای فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزارشد .

در این مراسم به مناسبت بیست و هشتمین روز ماه مبارک رمضان، بیست و هشت هدیه ارزنده از جملهCD های قرآنی ، سکه طلا، رایانه و خودروی سپند به برندگان قرعه کشی مؤسسه تبیان اهدا شد .

در این مراسم ، آقای جلال خاکپور برنده جایزه ویژه تبیان، کلید خودروی سپند را از دست ریاست محترم سازمان تبلیغات اسلامی دریافت نمودند .

"آثار علامه مصطفوی بر روی شبکه اینترنت قرار می گیرد"

آثار علامه مصطفوی، خادم برگزیده قرآن در نهمین دوره تکریم خادمان قرآن به زودی بر روی شبکه اینترنت دردسترس علاقمندان قرار می گیرد.

صادق مصطفوی فرزند علامه مصطفوی با اعلام این خبر افزود: کلیه آثار علامه مصطفوی که حدود100 جلد است طی ماه های آینده بر روی سایت اینترنتی به نشانیWWW.ALLAMEH MOSTAFAVI.COMقرار می گیرد.

وی افزود: این آثار بر روی سایت اینترنتی قرار می گیرد.

وی همچنین تصریح کرد: سال آینده نمایشگاهی از آثار علامه مصطفوی برپا خواهد شد که البته هنوز مکان آن مشخص نیست.

وی افزود: مکان برگزاری این نمایشگاه از طریق سایت اینترنتی اعلام خواهد شد.

ستاد خبری

دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

با استفاده از آخرین دستاوردهای فناوری نانوگرافی و نانوتکنولوژی کوچکترین نسخه کامل قرآن کریم عرضه شد

کوچکترین نسخه کامل قرآن کریم (با رسم الخط عثمان طه) که با روش لیزر با طلا درون یک کریستال حک شده است برای اولین بار در دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم توسط شرکت گوهر بیز به نمایش درآمد .

این قرآن دارای 2 میلی متر قطر و 1/1 گرم وزن است و داخل کریستال کوارتز جای دارد، کوچکترین نسخه کامل قرآن 614 صفحه دارد که 604 صفحه آن شامل سی جزء قرآن است و 10 صفحه دیگر آن به دعای ختم قرآن و فهرست آن اختصاص دارد که همه این 614 صفحه بر روی همین یک صفحه 18×11 به طور بسیار ظریفی حک شده است .

در تولید این نسخه بی نظیر قرآن، از آخرین دستاوردهای فناوری نانوگرافی و نانوتکنولوژی استفاده شده است .
این قرآن ویژه با همکاری شرکت گوهر بیز و WNG آلمان عرضه شده است .
کلیه اطلاعات مربوط به قرآنهای کریستال در سایت WWW.GOHAR.BIZ قابل رؤیت است .

"حضور میهمانان ویژه در غرفه تبیان"

در آخرین هفته از زمان برگزاری دهیمن نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، غرفه ها و غرفه داران روزهای شلوغ و پر ترددی را سپری می کنند .

مردم از قشرهای مختلف جامعه و اقصی نقاط شهر و حتی از بعضی شهرستانها فضای روح انگیز نمایشگاه قرآنی را برای بازدید برمی گزینندو دل به آوای ملکوتی قرآن کریم می سپارند.

در این هفته غرفه تبیان نیز پذیرای حضور میهمانان ویژه ای چون دکتر عارف، معاون اول رئیس جمهور، احمد مسجد جامعی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز دکتر غلامعلی حداد عادل نماینده مجلس شورای اسلامی و رئیس فرهنگستان ادب فارسی بود که این عزیزان ضمن بازدید، نظرات و رهنمودهای ارزشمند خود را به مسئولین غرفه تبیان ارئه نمودند .

« نمایش نرم افزارهای خارجی قرآن کریم در غرفه شهر کتاب»

غرفه شهر کتاب در بخش رایانه ای دهمین نمایشگاه قرآن کریم ، نرم افزارهای خارجی قرآن کریم را در معرض فروش قرار داده است .

در این نرم افزارها ، تلاوت قرآن به شیوه ترتیل توسط« عبدالرحمن السدیس»، « سعود بن ابراهیم الشریم»،« عبدالمحسن القاسم»،« عبدالله بن علی بصفر»،«ابراهیم بن اخضر القیم»،«محمد ایوب بن محمد یوسف»،«دکتر عبدالرحمن الحذیفی»،« عبدالباسط عبدالصمد» برای کاربران قابل دسترسی است .

همچنین نرم افزارهای « قرآن و نباتات»، « قرآن و دریا»،« قرآن و علم»،« قرآن و حشرات» که آیات قرآنی مربوط به مباحث علوم طبیعی و تفاسیر آنها را به زبان عربی و انگلیسی شامل می شود در این غرفه عرضه می شود .

فیلم های ویدیویی به زبان عربی در مورد برخی قصص قرآنی مانند« کشتی نوح » و « اصحاب فیل» از دیگر محصولات فرهنگی است که در غرفه « شهر کتاب » در معرض فروش قرار گرفته است .

دستگاه « حفظ قرآن» نیز دستگاه جدیدی است که به سفارش کشور عربستان و از سوی کشور چین تولید شده است .

این دستگاه که امکان استفاده از آن با برق و باطری وجود دارد برای کمک به حفظ آیات قرآن به بازار عرضه شده است . دستگاه حفظ قرآن هر آیه از قرآن را به تعداد دلخواه تکرار می کند و همچنین از امکان پخش همزمان قرائت صحیح قرآن و قرائت فردی که مشغول یادگیری قرآنی است برای تصحیح شیوه های قرائت برخوردار است .

نرم افزارهایی که از کشورهای دیگر در غرفه شهر کتاب عرضه می شوند ، محصول کشورهای عربستان و مصر می باشد .

« قرآن کریم ریز نویسی می شود »

پنجاه اثر ریز نویسی قرآن کریم بر روی اشیاء مختلف ازجمله دانه برنج در دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم به نمایش گذاشته شده است .

« رائین اکبر خان زاده»

هنرمند قرآنی ، ریز نویسی کل قرآن کریم را در دهمین نمایشگاه بین الملی قرآن کریم آغازکرد .این هنرمند 22 ساله که آیات قرآن را روی صفحاتی با ابعاد 5×8 میلیمتر می نویسد، آثار دیگر خود را نیز در دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم به نمایش گذاشته است .

ریز نویسی « بسم الله الرحمن الرحیم» بر روی موی سر، « الله» بر روی موی سر، « آیت الکرسی» و معنی انگلیسی آن بر روی دانه برنج و سوره توحید و ترجمه انگلیسی آن بر روی دانه برنج ، چند نمونه از 50 اثر این هنرمند جوان است که در غرفه بنیاد قرآن و حدیث سپاه به نمایش گذاشته شده است .

این هنرمند ، آثار هنری خود را با مداد خلق می کند که مشاهده آنها با چشم غیر مسلح ممکن نیست .

اکبرخان زاده پس از مشاهده آثار « آفتاب شمس » هنرمند هندی که با مدادهای 20 برابر ریز شده آثار خود را بر روی موی سر و دانه عدس خلق می کرد به این کار علاقمند شد و پس از مدت کوتاهی توانست به مهارت کافی در این عرصه دست پیدا کند .

نمایشگاهی از آثار این هنرمند ایرانی در کشورهای تاجیکستان و آلمان برگزار خواهد شد .

« « تابلو فرش های نفیس مکه و مدینه در نمایشگاه قرآن »

 تابلو فرش های زیبای مکه و مدینه با ویژگی هایی منحصر به فرد ، در بخش هنری دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم به نمایش گذاشته شده است .

تابلو فرش مدینه پس از چهار سال تلاش دو هنرمند تبریزی خلق و در بافت آن از 28 میلیون گره استفاده شده ،  این تابلو در ابعاد 3×2 متر تهیه شده است .

بافت این تابلو فرش نفیس با استفاده از 418 رنگ تلفیقی صورت گرفته است و استفاده دقیق و مناسب از رنگ های مختلف در بافت ظریف این اثر هنری باعث شده که تابلو فرش مدینه سه بعدی به نظر برسد .

تابلو فرش مکه نیز پس از دو سال کار مداوم هنرمندان تبریزی و استفاده از 220 رنگ تلفیقی در ابعاد 2×5/1 متر خلق شده است .

این تابلو فرش ، غروب مکه را به تصویر کشیده و در بافت آن از 14 میلیون گره استفاده شده است .

تابلو فرش مکه به شیوه آویز بافته شده است که در این شیوه ، هنرمند می تواند در هر رج به جای یک رنگ از چهار رنگ تلفیقی استفاده کند .

با حضور هنرمندان نقاط مختلف کشورکارگاههای آفرینش های هنری در نمایشگاه قرآن برگزار می شود


کارگاههای آفرینش های هنری در نمایشگاه قرآن برگزار می شود

برای نخستین بار جمعی از هنرمندان شهرهای مختلف ایران ، در کارگاه های آفرینش های هنری دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم به خلق آثار هنری قرآنی در رشته های مختلف می پردازند .

عبدالمجید شریف زاده، مسئول بخش هنرهای سنتی دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن با اعلام این مطلب افزود : با تشکیل کارگاه های آفرینش های هنری طی روزهای برگزاری نمایشگاه قرآن ، هنرمندان شهرهای تهران، کاشان، اصفهان، یزد و ... در رشته های تولید کاشی هفت رنگ، زیلو بافی، زری بافی، مخمل دوزی ، آینه کاری و... به خلق آثار هنری می پردازند .

شریف زاده افزود : هنرمندان و استادان گچبری در گوشه ای از نمایشگاه قرآن ، محرابی زیبا خواهند ساخت که در فضا آرایی نمایشگاه بسیار مؤثر است .

وی درباره سایر برنامه های بخش هنری نمایشگاه قرآن اظهار داشت: نمایش آثار کتاب آرایی منبت ، معرق، نگارگری ، سفال قلمزنی، دست بافت های سنتی خاتم و .... از دیگر فعالیت های بخش هنری است .

وی ادامه داد : امسال در نمایشگاه قرآن ، بخش ویژه ای تحت عنوان نمایش فرش هایی با موضوع آیات قرآنی برگزار می گردد که بیشتر به هنرمندان قم و تبریز اختصاص دارد ، البته شرکت شفقی نیز مجموعه ای از فرش های نفیس و با ارزش خود را با مضامین قرآنی در نمایشگاه در معرض نمایش قرار داده است .

نمایش فیلم ها و تابلوهای سه بعدی در نمایشگاه قرآن

 فیلم های سه بعدی با موضوع هایی چون معرفی اماکن مقدس، آیات قرآن و عتبات عالیات ، با استفاده از عینک مخصوص در بخش " ماوراء از دریچه سینما " در دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم به نمایش گذاشته می شود .

محمد آفریده مدیر ماوراء از دریچه سینما با اعلام این مطلب گفت : امسال در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم بخش هایی از فیلم هایی که به صورت انیمیشن سه بعدی ساخته شده است برای بازدید کنندگان پخش می شود . پیش از نمایش این فیلم های سه بعدی نیز عینک هایی مخصوص در اختیار بینندگان قرار می گیرد .

آفریده با اشاره به این که مدت هر فیلم 20 دقیقه است اظهار داشت : با در نظر گرفتن استقبال مردم این فیلم ها هر روز به دفعات پخش خواهد شد .

وی گفت: 1500 عینک مخصوص مشاهده فیلم های سه بعدی تهیه شده است تا در اختیار بازدید کنندگان قرار گیرد .

مدیر بخش ماوراء از دریچه سینما افزود : همچنین تابلوهایی نیز با مضامین قرآنی تهیه شده که از طریق این عینک های مخصوص می توان به صورت سه بعدی آنها را مشاهده کرد .

به گفته وی ، در مدت برپایی نمایشگاه بین المللی قرآن کریم ، قرار است فیلم هایی که به نحوی با مضامین ماورایی، معنوی و دینی مرتبط هستند به نمایش گذاشته شود . نمایش این فیلم ها در قالب برنامه های بخش ماوراء از دریچه سینما صورت می گیرد .

وی ادامه داد: در بخش ماوراء از دریچه سینما به مدت سه شب در دهه سوم ماه مبارک رمضان، چهار فیلم بلند سینمایی ایرانی و خارجی در دو سانس و ده فیلم کوتاه کلاس های آموزشی کوتاه مدت در زمینه های علوم رایانه ای پخش می شود که این بخش را از برنامه های نمایشگاه قرآنی سنندج ذکر کرد .

امسال برای نخستین بار ، همزمان با برگزاری دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم ، نمایشگاههای قرآن در مراکز استان های کشور برگزار می شود که نمایشگاه قرآنی سنندج یکی از این نمایشگاهها است .

قرآن دریاییست که هر کس به اندازه وسع خویش از آن بهره می گیرد

همایش "راه های انس با قرآن" روز جمعه 24 آبان ماه در بخش جوانان نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار شد.

در این همایش دکتر مجید معارف ضمن ایراد سخنانی راجع به راه های انس با قرآن و نیز تدوین سوری قرآن به سئوالات حاضران پاسخ داد. وی در پاسخ به این سؤال که آیا با توجه به عربی بودن قرآن محتوای آن برای همه قابل درک است، گفت: به تعبیر حضرت علی (ع) قرآن دریاییست که هرکس به اندازه وسع خویش از آن بهره می گیرد. قرائت، تفسیر، برداشت درونی و .... راههای مختلفی است که موجب بهره مندی از قرآن می گردد. دکتر معارف راه های انس با قرآن را در توجه به زیباییهای ظاهری و محتوای عمیق آن دانست و از قرآن به عنوان یک اثر ارزشمند هنری نام برد. وی همچنین غنای زبان عربی و نیز نزول قرآن در سرزمین عربستان را به عنوان دلایل نزول قرآن به زبان عربی برشمرد.

با حضور میهمانان خارجی نمایشگاه قرآن برگزار می شود شب کشورها هر شب در نمایشگاه قرآن

نشست "شب کشورها"، دهه دوم ماه مبارک رمضان و با حضور 25 کشور شرکت کننده در دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، برگزار می شود.

مدیر کمیته امور بین الملل دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با اعلام این خبر افزود: در روزهای برپایی نمایشگاه قرآن، نشست شب کشورها به طور منظم هر شب و با حضور نمایندگان کشورهای دعوت شده در دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار می شود.

محمد تقی ملبوبی اظهار داشت: در این برنامه، نماینده یک یا دو کشور به تشریح فعالیتهای قرآنی کشور خود می پردازند. همچنین آشنایی با میهمانان دعوت شده خارجی از برنامه های دیگر این نشست های شبانه است.

وی اضافه کرد در شب کشورها میهمانان دعوت شده در خصوص یک موضوع تخصصی سخنرانی می کنند و در ادامه جلسه پرسش و پاسخ برگزار خواهد شد.

( آثار و مكتوبات علامه طباطبائی در دهمین نمایشگاه قرآن كریم )

به مناسبت یكصدمین سالگرد تولد فیلسوف بزرگوار و عالم فرهیخته جهان تشیع علامه طباطبائی مجموعه آثار  آن بزرگوار در غرفه ای به نام وی به نمایش گذاشته شده است .

این غرفه كه در بخش نرم افزار نمایشگاه استقرار پیدا كرده آثاری در خصوص زندگی ، تفكرات و مكتوبات ایشان را گرد آوردی نموده است . تفسیر ارزشمند المیزان ، دیوان اشعار ، سایر تالیفات ، كتابهای دستنویس و نیز دستنویس آخرین مكتوبات كامل نشده این استاد گرانقدر از جمله مواردی است كه در این غرفه در معرض دید مخاطبان قرار داده شده است . همچنین در یك اقدام ابتكاری آخرین لباسهای مورد استفاده استاد نیز در محل غرفه به نمایش گذاشته شده است .

 دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم ، چهارمین روز بر پایی خود را سپری کرد.

سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مثل هر سال به عنوان محل برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآن کریم انتخاب شده است که میزبان هزاران علاقمند به قرآن کریم و ائمه معصومین می باشد. در این دوره از نمایشگاه تعداد زیادی از شرکتها و موسسات داخلی و خارجی حضور دارند که در مقایسه با سالهای گذشته با رویکردی بهتر به این موضوع پرداخته شده است.

وارد سالن نمایشگاه که می شویم در انتهای ضلع غربی سالن نرم افزار غرفه موسسه اطلاع رسانی تبیان به چشم می خورد که در فضایی به مساحت 100 متر بر پا گردیده است. دست اندر کاران این مجموعه 8 نفر هستند که به سرویس دهی مهمانان این غرفه می پردازند.

 رویکرد اصلی موسسه اطلاع رسانی تبیان پرداخت هر چه بیشتر به علوم  اسلامی تحت عنوان علوم و ابزار نوین می باشد که این کار نیز از طریق اینترنت و ارائه نرم افزار های متنوع صورت پذیرفته است.

درمحل غرفه تبیان بیش از 15 کامپیوتر برای  ارایه خدمات به مخاطبین درنظر گرفته شده که 4 سیستم، امکان اتصال رایگان کاربران به اینترنت و مشاهده سایت تبیان را فراهم می آورند و سایر سیستمها به معرفی محصولات چند رسانه ای این موسسه از جملهCD های هدی، مفاتیح الجنان ، صلوات و آموزش قرآن و آموزش نماز می پردازد.

لازم به ذکر است نزم افزارهای آموزشی قرآن و آموزشی نماز برنامه های ویژه ای هستند که برای مخاطبین کودک و نوجوان با گرافیک بسیار جذاب، طراحی و در دسترس عموم قرار داده شده اند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین