تبیان، دستیار زندگی
ویند :" صدای بوقی که دیگر نمی آید مگر در خیالات و خاطرات . هفته گذشته حسن نیکبخت معروف به حسن تارزان ، بوقچی قدیمی تیم استقلال و مرد همیشه حاضر در ورزشگاه امجدیه(شیرودی) در سن 76 سالگی به دیار باقی شتافت. آری برای همیشه ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

"سه استقلالی قدیمی از فوت مشوق و بوقچی کهنه کار فوتبال می گویند :"

صدای بوقی که دیگر نمی آید مگر در خیالات و خاطرات .

هفته گذشته حسن نیکبخت معروف به حسن تارزان ، بوقچی قدیمی تیم استقلال و مرد همیشه حاضر در ورزشگاه امجدیه(شیرودی) در سن 76 سالگی به دیار باقی شتافت.

آری برای همیشه بوق آن مردی که در سرما و گرما با نفس خود روح تازه ای در فوتبال می دمید، قطع شد . آری دیگر صدای بوق حسن تارزان برای همیشه شنیده نمی شود، ولی یاد خاطرات او و بهتر بگویم صدای تشویق و بوق او گوش آنانی را که با او بودند را می نوازد و اکنون اندوه از دست دادن او دل را می آزارد . چندی پیش از طریق برنامه تلویزیونی 90، بیماری او به همگان و مسئولان ورزشی کشور اطلاع داده شد و عنوان گردید که در وضعیت مالی و روحی مناسبی بسر نمی برد، اما حرکت و اقدامی صورت نگرفت که هیچ ، دریغ از یک بازدید و عیادت. بلی تارزان رفت ، بیایید به فکر تارزان های موجود  باشیم و قدر آنان را بدانیم ، آیا براستی آنها و امثال او در پیشرفت فوتبال این مملکت نقش و سهم ندارند؟

روحت شاد ای بوقچی بزرگ فوتبال ایران و یادت گرامی .

اکنون پیرامون مرگ تارزان با سه ستاره سابق دهه های 60و 70 قوتبال ایران گفت و گویی صورت گرفته که توجه تان را به آن جلب می نماییم:

رضا احدی بازیکن سابق تیمهای ملی ، استقلال، پیروزی و سر مربی فعلی تیم عقاب تهران گفت:

از دیرباز و از موقعی که عضو تیم استقلال شدم ، عمو حسن را می شناختم . او یکی از هواداران واقعاً تعصبی بود . حالا من خیلی ناراحتم که نتوانستم در لحظات آخر به دیدنش بروم . البته نمی دانستم در کدام بیمارستان بستری است ، بعداً هم فهمیدم که فوت کرده است . واقعاً متأسفم این وظیفه ما بود به عیادتش برویم ، اما نرفتیم . امیدوارم عمو حسن همه ما را ببخشد.

رضا احدی در پایان اشاره کرد: باید از لحاظ مالی و معنوی به حسن تارزان کمک می شد ، اما طبق شنیده های ما فقط مدیر عامل باشگاه استقلال مبلغ بسیار اندکی به وی کمک کرد و سایرین در این رابطه پاپیش نگذاشتند . هر چند که در آخرین روزها بیشتر منتظر اهالی سرشناس فوتبال بود، تا کمک مالی آنها اما  حیف...

شاهرخ بیانی دیگر ستاره دهه 60و70 در پاسخ به سؤلات خبرنگار خبر ورزشی این چنین می گوید:

متأسفم از اینکه وقتی حسن تارزان فوت کرد، در اصفهان بودم . آن مرحوم بچه محل ما بود و خاطرات شیرینی از او دارم. همین چند روز پیش که در صف زولبیا بامیه ایستاده بودم ، یکی گفت: ( شاهرخ ، حسن تارزان در بیمارستان است ) و حتی شماره تلفن او را هم به من داد ، اما متأسفانه همان شب مسافر بودم و بعد هم که به تهران آمدم ، شنیدم فوت کرده است . شاهرخ در ادامه مصاحبه در پاسخ به اینکه چرا استقلالی های قدیمی به سراغ حسن تارزان نرفتند گفت: واقعاً کوتاهی کردیم . این را هم بگویم که هیچ جای دنیا مثل ایران نیست . در اینجا به ورزشکاران قدیمی احترام نمی گذارند . فدراسیون و سازمان باید بودجه خاصی را برای این قبیل مسائل و بیمه ورزشکاران قدیمی تخصیص دهند . آیا او برای فوتبال این مرزو بوم کم زحمت کشیده بود .

آخرین نفری که در مورد حسن تارزان به اصرار و سختی سخن می گوید ، کسی نیست جز مهاجم گلزن و جنوبی سابق تیم ملی واستقلال و سر مربی فعلی امید استقلال یعنی صمد مرفاوی .

صمد مرفاوی می گوید: حسن آقا یک استقلالی متعصب ، یک انسان شوخ طبع و همیشه خندان بود . ما بی معرفتی کردیم به دیدن او نرفتیم ، همه ما بی معرفتیم(صمد در این لحظه سکوت می کند) حتی قرارشد دسته جمعی به منزلش برویم،اما آدرس او را پیدا نکردیم . البته این دلیل نمی شود و قبول دارم ما کوتاهی کردیم ، اما واقعاً افسوس می خورم که نتوانستم در پایان عمرش اورا ببینم افسوس.