تبیان، دستیار زندگی
تفاعات هیمالیا ناپدید شد داود خادم یكی از كوهنوردان برجسته و هیمالیانوردان با تجربه‌ی كشورمان در حین صعود به قله‌ی سرسختK2 (كی تو) به دلیل شرایط نامساعد جوی از صعود بازماند. داود خادم كه یكی از قهرمانان افتخار آفرین تیم ملی ك...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خادم كوهنورد با تجربه‌ی ایرانی در ارتفاعات هیمالیا ناپدید شد

داود خادم یكی از كوهنوردان برجسته و هیمالیانوردان با تجربه‌ی كشورمان در حین صعود به قله‌ی سرسختK2 (كی تو) به دلیل شرایط نامساعد جوی از صعود بازماند.

داود خادم كه یكی از قهرمانان افتخار آفرین تیم ملی كوهنوردی كشورمان محسوب می‌شود و تاكنون به 5 قله‌ی بالای 8000 متر دنیا به نام‌های اورست، لوتسه، ماكالو، چوآیو و شیشا پانكما صعود كرده است، ماه گذشته همراه با چند كوهنورد خارجی برای صعود به قله‌ی دشوارK2 با ارتفاع 8611 متر از سلسله جبال هیمالیا اقدام كرد.

بنابراین گزارش، در هفته گذشته وی كه به همراه یكی از اعضای گروه تا كمپ چهارم پیش رفته بودند، به دلیل شرایط نامساعد جوی، ادامه‌ی صعود را متوقف كرده و قصد بازگشت به كمپ 3 را می‌كنند. متاسفانه آخرین ارتباط خادم با كمپ اصلی در فاصله‌ی كمپ 3 تا 4 انجام شد، كه وی در این ارتباط اشاره به بازگشت كرده است. پس از این ارتباط، هیچ پیام دیگری از این كوهنورد با تجربه، مخابره نشده است.

جامعه كوهنوردی كشور برای سلامتی و نجات این كوهنورد عزیز از خداوند متعال طلب استمداد و دعای خیر می‌كند.

علیرضا خروشی سرپرست فدراسیون تنیس شد

علیرضا خروشی به عنوان سرپرست فدراسیون تنیس منصوب شد.

علیرضا خروشی عضو هیئت رییسه هیات تنیس استان تهران طی حكمی از سوی مهندس محسن مهرعلیزاده از سوی معاون رییس جهور و رییس سازمان تربیت بدنی، سرپرست فدراسیون تنیس شد. پیش از این عباس خزایی رییس فدراسیون تنیس بود. علیرضا خروشی طی این حكم، حداكثر باید ظرف 6 ماه آینده مجمع انتخابات ریاست فدراسیون تنیس را تشكیل دهد.