تبیان، دستیار زندگی
هدیه برای اموات!!! آیا تا به حال به این فکر کرده اید که هدیه مرده ها چیست؟ چطور می توانیم روح اموات خود را راضی و خوشنود نگه داریم و برای آنان از خداوند طلب آمرزش نماییم؟
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هدیه برای اموات!!!

هدیه برای اموات

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که هدیه مرده ها چیست؟

چطور می توانیم روح اموات خود را راضی و خوشنود نگه داریم و برای آنان از خداوند طلب آمرزش نماییم؟

چگونه گوشه ای از  زحماتی که آنها در زمان حیاتشان برای ما کشیده اند را جبران نماییم؟

برای اموات خود هدیه بفرستید. هدیه مرده ها صدقه و دعاست.

پیامبر اکرم صلی الله و علیه و آله فرمودند: هدیه مرده ها صدقه و دعاست. هر جمعه ارواح مؤمنین مقابل منزلهای خود می آیند و با صدای محزون و گریان فریاد می زنند: ای فرزندان من! و ای پدرم و مادرم و خویشانم بر ما مهربانی کنید، گرچه به یک درهم یا به یک قرص نان و یا لباسی برای ما خیرات کنید که خداوند شما را در ازای این احسان لباس بهشتی بپوشاند. پس از آن رسول خدا بسیار گریستند و مجددا فرمودند: اموات برادران و خواهران دینی شمایند که در خاک پوسیده شدند در حالی که در سرور و نعمت بودند و بر اثر عذاب و نابودی جانهایشان، این گونه به خودشان خطاب می کنند: "وای برما!" اگر انفاق می کردیم به اندازه ای که در دست ما بود و در اطاعت از خدا و رضای او به فقراء و نیازمندان می دادیم امروز در این تنگدستی به شما محتاج نبودیم. سپس از کنار خانه هایشان به سوی جایگاه ابدی خویش باز می گردند و فریاد می زنند: برای ما هر چه زودتر صدقه بفرستید. (جامع الاخبار، ص197)

پیام حدیث

این بیان شریف، پیام بسیار دلسوزانه ای به فرزندان و خویشاوندانی است که نسبت به اموات خودشان تساهل می کنند و نمی دانند با این سهل انگاری چه ناراحتی بزرگی برای امواتشان ایجاد می کنند، زیرا آنان در پرورش شما زندگان متحمل رنج بسیاری شده بودند و شما امروز بر سفره ثروت آنها نشسته اید نسبت به احوال سخت آنان با تمام بی خبری و بی توجهی می گذرید.

برگزیده ای از کتاب رمز اشک تالیف استاد مهدی احدی

جهت خرید کتاب رمز اشک اینجا کلیک کنید.

جهت خرید کتاب تفسیر فروغ اینجا کلیک کنید.

جهت خرید کتاب خزینة الجواهر فی زینة المنابر اینجا کلیک کنید.

فروشگاه اینترنتی تبیان