تبیان، دستیار زندگی
آشنایی بیشتر و ارتباط با بخش دانش و فناوری سایت تبیان
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

درباره بخش دانش و زندگی

فولرین داخل نانولوله

معرفی

بخش دانش و زندگی سایت تبیان جهت تامین محتوای مورد نیاز مخاطبان دانش‌دوست تبیان در شهریور 1386 راه‌اندازی شد. این بخش با بازدیدی در جایگاه چهارمی در میان بخش های مختلف سایت رفته رفته به کانون توجه وبلاگها و وبسایت های فارسی زبان که در حیطه علم و فناوری فعالیت می‌کنند تبدیل شده است. بسیاری از مطالب تولیدی در بخش دانش و زندگی تبیان (خصوصا در قسمت‌های نجوم، فناوری هسته ای،رباتیک و نانوفناوری) در پایگاه‌های اطلاع رسانی دیگر بارها باز انتشار یافتند. بخش هایی مانند کامپیوترICTو درخواست مقاله نیز از بخش‌های پر بازدید و مورد توجه کاربران (با بازدید متوسطی فراتراز 6000 بار و تا 22000 بازدید در بعضی مقالات مورد توجه) بوده است.

بخش دانش و زندگی شامل قسمت‌های مختلف مقالات، اخبار فناوری، عکس هفته و معرفی مراکز و افراد فعال در زمینه فناوری‌های پیشرفته در کشور می‌باشد که در زیر بخش های نانوفناوری،پزشکی وعلوم وفناوری زیستی ،کامپیوترICT ،علوم فضایی و هوانوردی،علوم وفناوری نظامی، رباتیک ،فناوری هسته‌ای ،و مدیریت فناوری به ارائه مطالب ترجیحا نو و تولیدی می‌پردازد.

یکی از مهمترین و برجسته ترین فعالیت انجام شده در بخش دانش وزندگی سرویس ارائه متن کامل مقالات ISI است که با استقبال شدید کاربران و مخاطبان دانشگاهی روبرو گردید. از دیگر فعالیت‌های بخش دانش و زندگی برگزاری دو مسابقه نوروزی برای کاربران تبیان در بهار 86 و 87 بوده است.

همکاران

مریم نایب زاده: دبیر بخش دانش و زندگی

کارشناسی ارشد فیزیک حالت جامد

مهدی داراب:مشاور بخش دانش وزندگی

کارشناسی ارشد نانومواد و نانوفناوری - دانشجوی دکتری مهندسی و علم مواد

محسن مرادی: همکار بخش علوم فضایی و هوانوردی وعلوم وفناوری نظامی

کارشناسی عمران

محمد اربابی فر:همکار بخش نجوم

کارشناسی IT

فائزه السادات سیدخاموشی: همکار بخش کامپیوترICT ورباتیک

کارشناسی مهندسی برق- الکترونیک

فاطمه مجد آبادی: همکار بخش کامپیوترICT

کارشناسی مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

سمانه سادات عنایتی: همکار بخش پزشکی وعلوم وفناوری زیستی

کارشناسی زیست ملکولی

همکاران سابق

هاجر ناظمی: مسئول سابق  بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات

کارشناسی مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

امیرمحمد گمینی: مسئول بخش نجوم

کارشناسی ارشد تاریخ علم گرایش نجوم - دانشجوی دکتری مطالعات علم

مریم ملکدار: همکار بخش نانوفناوری

کارشناسی ارشد شیمی آلی

فرشته سادات سجادی: همکار  سابق بخش علوم زیستی، پزشکی

کارشناسی علوم زیستی

مژده اصولی: همکار بخش فناوری هسته ای

کارشناسی متالوژی

ارتباط با ما

پیشنهادات و انتقادات و نکات قابل ذکر مربوط به بخش دانش و زندگی  را از طریق ایمیل با ما در میان بگذارید. همچنین می‌توانید در قسمت نظرات هر مقاله در پایین صفحه نظرات عمومی (کامنت) خود را در مورد آن مطلب برای ما ارسال کنید که در صورت نیاز بدان پاسخ خواهیم داد.

ایمیل بخش دانش و فناوری

برای درخواست متن کامل مقالات تنها می‌توانید از سیستم مشاوره در اینجا استفاده کنید.

لطفا برای سوالات مرتبط با بخش‌های کامپیوتر (شامل خرید نرم‌افزار و سخت‌افزار، بازی‌های کامپیوتری، دانلود و ...) به بخش مرتبط مراجعه کنید.

سیاست‌های اصلی بخش دانش و زندگی عموما افزایش اطلاعات و دانسته‌های کاربران و مخاطبان سایت پیرامون علوم و فنون و تحولات روز آنها با تاکید بر فناوری‌های نوین و خصوصا جذب و ارضای مخاطبین دانشگاهی و فرهیخته است. در این راستا دست همکاری همه کاربران تبیان را به گرمی می‌فشاریم و امید داریم در سال دوم فعالیت این بخش ارتباط دو سویه تبیان و جامعه علمی فارسی زبان با شتاب بیشتری توسعه یابد.

مطالب مرتبط با بخش دانش و زندگی که برای اولین بار در محیط وب منتشر می شود را برای ما ارسال کنید تا در صورت دارا بودن شرایط با نام خودتان در بخش دانش و زندگی منتشر شود.