تبیان، دستیار زندگی
در بخش پایگاه‌های اینترنتی و وبلاگ‌ها نیز حمیدرضا ایزدی (پایگاه اینترنتی حدیث نت)، سید مسعود شجاعی طباطبایی (پایگاه اینترنتی ایران کارتون) و....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برترین‌های جشنواره رسانه‌های دیجیتال

در مراسم اختتامیه دومین جشنواره و نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال كه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون اول رئیس جمهور و جمعی از مسئولان برگزار شد برترین‌های دیجیتال معرفی و تقدیر شدند.

 اختتامیه جشنواره رسانه‌های دیجیتال

در این مراسم در بخش بهترین پایگاه‌های اینترنتی و وبلاگ‌ها، هیئت داوران دومین جشنواره ملّی رسانه‌های دیجیتال در عنوان بهترین پایگاه فرهنگ و اندیشه، پایگاهی جامع در زمینه مقالات‌، معرفی كتب‌، مشاهیر و مكاتب فكری و فلسفی كه به صورت روز‌آمد به ارتقای مطالب در این حوزه می‌پردازد را شایسته رتبه اول دانسته و لوح افتخار و تندیس زرین دومین جشنواره ملّی رسانه‌های دیجیتال را به پایگاه اینترنتی "باشگاه اندیشه" مسعود فیاضی اهدا شد.

در بخش پایگاه‌های اینترنتی و وبلاگ‌ها نیز حمیدرضا ایزدی (پایگاه اینترنتی حدیث نت)، سید مسعود شجاعی طباطبایی (پایگاه اینترنتی ایران کارتون) و مجید بذرافکن (پایگاه اینترنتی مرکز اسناد انقلاب اسلامی) به عنوان نفرات برتر مرحله نهایی معرفی شدند.

همچنین در بخش بازی‌های رایانه‌ای دومین جشنواره ملّی رسانه های دیجیتال، هیئت داوران دومین جشنواره ملّی رسانه‌های دیجیتال در بخش بازی‌های رایانه‌ای به خاطر خلق یك اثر جذاب و به روز در یك سبك قابل اعتنا در بازی‌سازی، لوح افتخار وتندیس زرین دومین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال را به بازی رایانه‌ای داستان جزیره از كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان سلام‌زاده تقدیم كرد.

هیات داوران دومین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال در بخش بازی‌های رایانه‌ای لوح افتخار و تندیس زرین این جشنواره را به خاطر خلق یک اثر جذاب و به روز در یک سبک قابل اعتنا در بازی‌سازی به آقای سلام‌زاده برای ساخت بازی رایانه‌ای داستان جزیره اعطا کرد.

پویا دادگر نیز در این بخش برای ساخت بازی "لطفعلی خان زند" لوح افتخار و تندیس زرین این جشنواره را به خود اختصاص داد.

در بخش هنرهای دیجیتال دومین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال، ساسان پسیان (ایرانی مقیم سوئد) برای پویانمایی بخش‌های از کتاب منطق الطیر عطار با عنوان "سفر به سرزمین دور" رتبه اول را به خود اختصاص داد و لوح افتخار و تندیس زرین این جشنواره را دریافت کرد.

اختتامیه جشنواره رسانه‌های دیجیتال

در بخش نرم‌افزارهای تلفن همراه، هیئت داوران دومین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال، سید مهدی حسین‌زاده امیری را برای ساخت نرم‌افزاری با قابلیت ترجمه گویای فارسی و انگلیسی قرآن کریم شایسته دریافت لوح افتخار و تندیس این جشنواره دانست.

در این بخش همچنین احمدرضا مویدی برای ساخت نرم‌افزاری به عنوان بهترین اثر ایران‌شناسی با قابلیت نمایش داده‌های مکانی، شایسته دریافت لوح افتخار و تندیس بلورین این جشنواره شناخته شد.

در بخش صادرکنندگان نرم‌افزارهای فرهنگی نیز هیئت داوران دومین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال، سید محمدرضا حسینی و محمدرضا طلایی را شایسته دریافت لوح افتخار و تندیس زرین این جشنواره دانست.

همچنین در بخش بهترین نرم‌افزارهای چند رسانه‌ای هیئت داوران، حجت‌الاسلام و المسلمین حمیدرضا شهریاری از مرکز تحقیقات علوم کامپیوتری علوم اسلامی و حجت الاسلام و المسلمین سید علی شبیری را به ترتیب برای ساخت نرم‌افزار "دانشنامه نبوی" و نرم افزار "مبلغ خانواده" شایسته دریافت لوح افتخار و تندیس بلورین این جشنواره دانست.

در این بخش همچنین مختار حدیدی از موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران و جواد اتفاق از موسسه ویستا آرا به ترتیب برای ساخت نرم‌افزار "تاریخ معاصر ایران" و نرم افزار "تاریخ و بناهای تاریخی" شایسته دریافت لوح افتخار و تندیس زرین دومین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال شناخته شدند.

هیات داوران دومین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال در بخش نوآوری و در عنوان بهترین اثر ترویج خط و زبان فارسی لوح افتخار و تندیس زرین این جشنواره را به نرم‌افزار "شنوا " کاری از اسماعیل قاصدی اعطا کرد.

منبع: خبرگزاری فارس