سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
كتاب «حافظه جهانی؛ رهنمودهای یونسكو برای حفاظت از میراث مستند» نوشته ری ادموندسان چهارشنبه گذشته در كتابخانه ملی رونمایی شد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حافظه جهاني" رونمايي شد

 

حافظه جهانی

كتاب «حافظه جهاني؛ رهنمودهاي يونسكو براي حفاظت از ميراث مستند» نوشته ري ادموندسان چهارشنبه گذشته در كتابخانه ملي رونمايي شد.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، اين كتاب با ارايه برنامه‌هايي براي حفظ ميراث علمي و فرهنگي كشور به تبيين رهنمودهاي حفاظت از ميراث جهاني پرداخته است.

نويسنده اين اثر معتقد است، ميراث فرهنگي بخش مهمي از حافظه ملت‌ها و بيانگر سهم هريك از ملل جهان در شكل‌گيري دوره‌هاي مختلف تمدن بشري است كه گذشته و حال را به هم گره مي‌زند و چشم‌اندازي از آينده ترسيم مي‌كند.

در اين اثر با ذكر پيشينه حافظه جهاني و تعريف ميراث مستند، اهداف حافظه جهاني توصيف شده است.

 

از عناوين فصول هفتگانه اين اثر مي‌توان اصول، حفاظت و دسترسي، ثبت‌هاي حافظه جهاني، ساختار، برنامه و مديريت، تأمين بودجه و بازاريابي را نام برد.

اين نوشتار با هدف توجه به اهميت پيشينه فرهنگي جمهوري اسلامي و نيز ضرورت تدارك شرايط لازم براي صيانت از آثار مهم ملي، تاريخي و فرهنگي كشور و ثبت ملي و جهاني آن‌ها به رشته تحرير در‌آمده‌است.

ارتباط با سازمان‌هاي غير دولتي و نهادهاي مشورتي، نظارت و گزارش‌دهي، توليدات و توزيع، ارزيابي نامزدها، تبليغات و ارتقاي سطح آگاهي، اطلاعات قانوني، منابع انساني و تجهيزات از موضوعات اين اثرند.

سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران كتاب «حافظه جهاني» را در 126 صفحه، شمارگان 1000 نسخه و قيمت 20000 ريال روانه بازار نشر كرده است.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین