تبیان، دستیار زندگی
سرمربی پرسپولیس تهران با وجود كسب چهارمین شكست این تیم در لیگ هشتم بار دیگر به هواداران این تیم قول قهرمانی...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قطبی: قلب‌مان از این باخت شكست

افشین قطبی

سرمربی پرسپولیس با وجود چهارمین شكست تمیش در لیگ هشتم بار دیگر به هواداران این تیم قول قهرمانی داد.

به نقل از ایسنا، افشین قطبی پس از شكست یك بر صفر پرسپولیس در بازی مقابل مقاومت سپاسی گفت: زمانی كه بر اثر یك حادثه به حریف یك گل هدیه می‌كنیم و در واقع به خودمان گل می‌زنیم و با وجود آنكه به اندازه كافی موقعیت درست می‌كنیم و نمی توانیم از آن استفاده كنیم، طبیعی است كه پیروز نشویم. در هر صورت این نتیجه‌ای است كه باید به خاطر آن از تمامی پرسپولیسی‌های داخل و خارج از ایران عذرخواهی كنم. ما باید این بازی را می‌بردیم و بی تردید تیمی كه برای قهرمانی در آسیا تلاش می‌كند باید در همه بازی‌هایش بجنگد. با این حال سه برد پیاپی برای هر تیمی مشكل است چرا كه ما باید هر چهار روز یك‌بار به میدان برویم.

وی افزود: بازیكنان پرسپولیس از نظر روحی و روانی خسته بودند و دقت و انرژی لازم را نداشتند. ما تلاش كردیم در نیمه دوم سرعت بیشتری به بازی بدهیم و از كناره‌ها به دروازه مقاومت نزدیك شویم، با این حال وقتی توپ‌ها در درون دروازه نمی‌رود، دروازه‌بان و بازیكنان تیم مقابل بهتر از تمامی روزهای خود حاضر می‌شوند، طبیعی است كه نتوانیم نتیجه بگیریم، تمامی تیم‌ها در مقابل پرسپولیس بهتر از شرایط همیشگی خود بازی می‌كنند.

افشین قطبی

سرمربی پرسپولیس خاطرنشان كرد: آنچه كه تلخ بود كسب نتیجه شكست در این بازی بود، با این حال باید تصمیم‌های داور این مسابقه بررسی شود و كارشناسان درباره آن نظر دهند اما تصور می‌كنم آفسایدهای اعلام شده در لحظات پایانی بازی یك طرفه بود و هر گاه كه ما در پشت این داور قرار می‌گرفتیم، وی اعلام آفساید می‌كرد. بسیار متاسفم برای فوتبال ایران و لیگ برتر. البته به مقاومت تبریك می‌گویم اما این شكست برای ما بسیار تلخ بود و امیدوارم در چهار بازی پیش از پایان نیم فصل كه در خانه داریم پیروز شویم و با كسب 12 امتیاز دیگر قهرمانی این فصل را به دست آوریم.

وی ادامه داد: مقاومت نشان داد كه تیمی جوانمرد است و صاحب مربی كه می‌تواند روحیه را به تیم تزریق كند. تصور می‌كنم هر تیمی با كسب یك پیروزی مقابل پرسپولیس شرایط تمام فصل خود را تغییر می‌دهد. در هر صورت مقاومت مقابل پرسپولیس با 9 بازیكن در خط دفاع كار كرد. ضمن آنكه دروازه‌بان مقاومت نیز بهترین بازی عمر خود را انجام داد.

قطبی درباره غیبت كریمی تصریح کرد: كریمی یكی از بازیكنان بزرگ فوتبال است و همواره تیم ما را با خود به جلو می‌برد، بازی كردن بدون كریمی بسیار دشوار بود و ما در این بازی دلمان برای كریمی تنگ شد، در هر صورت در نیمه دوم چند تعویض انجام دادیم تا با 4 مهاجم در زمین بازی كنیم و تلاش كردیم تا از كناره‌ها بر روی دروازه مقاومت ارسال كنیم، این كار را مقابل استقلال نیز انجام دادیم كه با اضافه شدن كریم باقری به گل رسیدیم، به همین دلیل نیز امروز كریم باقری را به بازیكنان میانه زمین اضافه كردیم اما مشكلی كه داشتیم در دفاع وسط تیم بود چرا كه آنها در بازی‌سازی دچار ایراد بودند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پایان گفت: با وجود یك شكست نمی‌توان درباره پرسپولیس اظهارنظر كرد و من صد در صد قول قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر را می‌دهم.