تبیان، دستیار زندگی
درصد آثار ادبی به زنان اختصاص دارد ۶۵ درصد آثار منتشره در زمینه ادبیات و در حوزه بزرگسالان و كودكان به پدیدآورندگان زن اختصاص دارد و این آمار همچنان رو به افزایش است . به گزارش روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اس...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اخبار ادبی وهنری 15 مرداد ماه 1383

65

درصد آثار ادبی به زنان اختصاص دارد

۶۵ درصد آثار منتشره در زمینه ادبیات و در حوزه بزرگسالان و كودكان به پدیدآورندگان زن اختصاص دارد و این آمار همچنان رو به افزایش است.

به گزارش روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر جایزه ادبیپروین اعتصامیبا اعلام این مطلب گفت در مراسم جایزه ادبی پروین اعتصامی برگزیدگان در حوزه های داستان، شعر، ترجمه، پژوهش، نقد، كودك و نوجوان معرفی خواهند شد.

محمدرضا وصفی با اشاره به حضور شخصیت های فرهنگی از كشورهای افغانستان، تاجیكستان، ازبكستان، تركیه، آذربایجان و مصر در این مراسم گفت: تلاش می شود، بنیادی به منظور حمایت از بانوان اهل قلم در داخل و معرفی آنان به خارج از كشور تشكیل شود.

وی در مورد برنامه های مراسم جایزه ادبی پروین اعتصامی به مواردی چون: ارائه كتابی درباره سیر تحول ادبیات پس از انقلاب كه حاوی ۹ پژوهش از استادان دانشگاه  در خصوص پروین اعتصامی می باشد، نمایش ده تابلوی نقاشی از اشعار پروین اعتصامی، توزیع مجموعه مقالات پروین اعتصامی، تقدیر از پیشكسوتان عرصه ادبیات، برگزاری نمایشگاهی از كلیه آثار منتشر شده توسط بانوان در سال ۸۱ و اجرای زنده موسیقی اشاره كرد.

همچنین وی اظهار داشت به منظور ارائه الگویی مطلوب برای سایر كشورهای جهان اسلام، مراسم جایزه ادبی پروین اعتصامی  در سال  های آینده نیز برگزار شود.

جایزه ادبی پروین اعتصامی  از سوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مركز مشاركت امور زنان ریاست جمهوری ، پنج  شنبه۱۵ مرداد ماه سال جاری ساعت 30/10 در تالار وحدت برگزار می  شود