سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در حاشیه دومین دوره كارگاه تخصصی آموزش برنامه حافظه جهانی، نمایشگاهی از آثار برگزیده كشورمان در برنامه حافظه جهانی در محل مركز نمایشگاه‌های كتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نمایش آثار برگزیده ایران در برنامه حافظه جهانی در كتابخانه ملی 

نمایش آثار برگزیده ایران ، برنامه حافظه جهانی ، كتابخانه ملی

 

  در حاشیه دومین دوره كارگاه تخصصی آموزش برنامه حافظه جهانی، نمایشگاهی از آثار برگزیده كشورمان در برنامه حافظه جهانی در محل مركز نمایشگاه‌های كتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد.

    

     در حاشیه دومین دوره كارگاه تخصصی آموزش برنامه حافظه جهانی، نمایشگاهی از آثار برگزیده كشورمان در برنامه حافظه جهانی در محل مركز نمایشگاه‌های كتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد.

به نقل از روابط عمومی كتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، دراین نمایشگاه دو روزه كه ۸ و ۹ آبان ماه برگزار می‌شود، تصاویری از «شاهنامه بایسنقری» و «وقف‌نامه ربع رشیدی» كه در ششمین دوره برنامه حافظه جهانی ثبت شده بودند و همچنین «مجموعه اسناد تشكیلات اداری آستان قدس رضوی در دوره صفویه» و كتاب «مسالك الممالك» تالیف ابوالقاسم استخری جغرافی‌نویس ایرانی سده ۴ هجری قمری به عنوان دو اثر پیشنهادی امسال كشورمان برای ثبت در حافظه جهانی، به نمایش در خواهد آمد.

مراسم افتتاحیه كارگاه تخصصی آموزش برنامه حافظه جهانی نیز در این روز و همزمان با شصتمین سالگرد تأسیس كمیسیون ملی یونسكو در ایران با حضور شخصیت‌های مختلف فرهنگی داخلی و خارجی برگزار می شود.

در این كارگاه دو روزه كه كارشناسان كتابخانه‌ها و مراكز موزه‌ای و اسنادی كشور در آن شركت خواهند داشت،خانم جویی اسپرینگر كارشناس ارشد برنامه حافظه جهانی یونسكو به تدریس مباحثی همچون آشنایی با برنامه حافظه جهانی ، شرایط و ضوابط ثبت آثار در این برنامه خواهد پرداخت.

همچنین در حاشیه این برنامه‌ها، مراسم رونمایی از كتاب حافظه جهانی نوشته ری ادموندسان كه به تازگی توسط سازمان اسناد و كتابخانه ملی منتشر شده و پرده‌برداری از دو نشان ارائه شده از سوی یونسكو به كاخ موزه گلستان و كتابخانه مركزی تبریز ، برگزار خواهد شد.

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین