سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
نهاد كتابخانه‌های عمومی كشور برای شناسایی كتاب‌های مفید از میان تازه‌های بازار نشر، به همكاری موسسه خانه كتاب نیاز دارد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

معاون نهاد كتابخانه‌هاي عمومي خواستار شد

   همكاري خانه كتاب در معرفي تازه‌هاي نشر به نهاد كتابخانه‌ها

 

معاون نهاد كتابخانه‌های عمومی،     همكاری خانه كتاب ، معرفی، تازه‌های نشر، نهاد كتابخانه‌ها

نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور براي شناسايي كتاب‌هاي مفيد از ميان تازه‌هاي بازار نشر، به همكاري موسسه خانه كتاب نياز دارد.

 

معاون توسعه كتابخانه‌ها و كتابخواني نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور در گفت و گو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) با بيان اين مطلب خاطرنشان كرد: به تازگي كارگروه‌هاي تخصصي 13‌گانه در اداره كل تامين منابع نهاد كتابخانه‌هاي عمومي آغاز به كار كرده‌اند و وظيفه شناسايي و بررسي منابع ارسالي به كتابخانه‌هاي سراسر كشور را در رده‌هاي خاص(ادبيات، تاريخ، كليات و ...) بر عهده دارند.

حميدرضا چاكري افزود: با توجه به اين‌كه موسسه خانه كتاب وظيفه تهيه شابك كتاب‌ها را عهده‌دار است، به تازه‌ترين منابع بازار نشر نيز دسترسي دارد. در صورتي كه تنها يك نسخه از هر عنوان كتاب از سوي اين موسسه در اختيار نهاد كتابخانه‌هاي عمومي قرار گيرد، اين كارگروه‌ها به آساني و به نحو كارآمدتري مي‌توانند به شناسايي كتاب‌هاي مفيد موردنياز كتابخانه‌ها اقدام كنند.

چاكري يادآور شد: از ابتداي سال جاري، طرح نيازسنجي از اعضا و مراجعان كتابخانه‌هاي عمومي كشور براي شناسايي سليقه مخاطبان و شناسايي موضوع هاي مورد تقاضا و مفيد اجرا شده است و نهاد كتابخانه‌هاي عمومي تلاش دارد براي تحقق هدف ارتقاي مطالعه مفيد در جامعه ،به بازنگري اساسي و برنامه‌ريزي دقيق و هماهنگ با نيازهاي جامعه اقدام كند.

وي تصريح كرد: تازه‌هاي نشر ارسالي از خانه كتاب به مراكز اين دفتر  در استان‌ها، مديران كل كتابخانه‌ها را در شناسايي نياز مخاطبان ياري مي‌دهد. از سوي ديگر بيشتر دفاتر تازه‌هاي نشر در كتابخانه‌هاي مركزي مستقرند و كتاب‌هاي موجود در آن‌ها هر هفته پس از نمايش به مخزن كتابخانه وارد مي‌شوند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین