تبیان، دستیار زندگی
اگر می خواهید دیوارهای اتاق تان مرتفع به نظر بیاید، از چندین تابلوی عمودی در کنار هم استفاده کنید. اگر دوست دارید دیوارهای اتاق تان پهن و طولانی به نظر بیاید، چندین تابلوی افقی را در کنار هم قرار دهید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

6 قدم تا خانه ای دلنشین !

دکوراسیون

"رابرت فراست"، شاعر آمریکایی، معتقد است: "خانه همان  جایی است که وقتی قرار است به آن برگردیم، همه اجزایش آدم را به سمت خودش می کشد." سویه های معنوی را اگر کنار بگذاریم، قطعا یکی از این اجزایی که آدم را به سمت خانه اش می کشد، سلیقه ای است که در چیدمان اجزای خانه به کار رفته است. برداشتن 6 قدم زیر به شما کمک می کند تا به یک دکوراسیون مطلوب و در عین  حال شخصی دست پیدا کنید:

1 ) از نصب تابلوهای کوچک روی دیوارهای بزرگ اجتناب کنید. با این کار هم از ارزش اثر هنری کم می شود و هم دیوار خانه کوچک به نظر می رسد. تابلوهای هنری باید دو سوم پهنای دیوار را پوشش دهند تا بشود آن ها را یک عنصر دکوراتیو به حساب آورد.

2) اگر می خواهید دیوارهای اتاق تان مرتفع به نظر بیاید، از چندین تابلوی عمودی در کنار هم استفاده کنید. اگر دوست دارید دیوارهای اتاق تان پهن و طولانی به نظر بیاید ، چندین تابلوی افقی را در کنار هم قرار دهید.

3) قبل از انجام رنگ آمیزی نهایی، از علاقه تان به رنگ مورد نظر مطمئن شوید. شاید بد نباشد که آن را در جای کوچکی امتحان کنید و زمانیکه از شدت روشنی، تیرگی و یا درخشندگی آن اطمینان حاصل کردید آن را برای کل دیوارها بکار ببرید.

بهتر است امتحان رنگ را در زیر همان نوری انجام دهید که بیشترین زمان را با آن سپری می کنید.
تابلو

4) نورها می توانند روی رنگ ها تاثیر بگذارند. برای مثال، نورهای زرد مقداری گرما و زردی به رنگ اضافه می کنند. در مقابل، نورهای سفید، باعث اضافه شدن کمی رنگ آبی به دیگر رنگ ها می شوند.

5) استفاده از تابلوهای نقاشی به هماهنگی و زیبایی خانه بسیار کمک می کند ، ولی به هنگام نصب این تابلوها باید در نظر داشته  باشید که در ارتفاعی بالاتر و یا پایین تر از حد تعریف  شده قرار نگیرند. حد تعریف شده نصب تابلوها در حقیقت همان میانگین قد افراد بزرگسال خانواده است .

6) اگر می خواهید اتاق ها بزرگ تر از حد واقعی به نظر برسند ، از رنگ های روشن و درخشنده استفاده کنید. برعکس، اگر فضای وسیعی در اختیار دارید و می خواهید که کوچک تر به نظر برسد ، رنگ های تیره بکار ببرید.

جمع آوری شده از اینترنت

مقالات مرتبط :

ترکیب های ساده و زیبا

سبک ویلایی

ظرافت در تزیین خانه

خانه ای با دو سبک

بیشترین استفاده از کمترین مکان

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.