تبیان، دستیار زندگی
با تیم نفتچی ازبکستان در دیدار برگشت : · آقای فکری خسته نباشید، احتمالاً بازی سختی بود،ابتدا در خصوص شرایط جوی بگوئید؟ بله متشکرم. ما در ازبکستان با شرایط سرد آب و هوایی روبرو بودیم و بجز هوا ، مسائل دیگری چون عدم امکانات م...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مصاحبه اختصاصی و تلفنی بخش ورزشی سایت تبیان با محمود فکری بازیکن اسبق تیم ملی و استقلال در خصوص بازی با تیم نفتچی ازبکستان در دیدار برگشت :

· آقای فکری خسته نباشید، احتمالاً بازی سختی بود،ابتدا در خصوص شرایط جوی بگوئید؟

بله متشکرم. ما در ازبکستان با شرایط سرد آب و هوایی روبرو بودیم و بجز هوا ، مسائل دیگری چون عدم امکانات مناسب ، تغذیه و وسایل ارتباطی کار ما را مشکل تر کرده بود . آنها واقعاً در میزبانی  کم آوردند . در مورد هوا هم من شخصاً شانس آوردم سرما نخوردم ، اما برای بعضی از بچه ها سرماخوردگی خفیف و شدید بوجود آمد.

· در خصوص بازی و روند آن صحبت کنید؟

ما در نیمه اول بسیار خوب و منطقی بازی کردیم که به گل هم رسیدیم . در نیمه اول فکر می کنم بچه ها رضایت کادر فنی را بدست آوردند ، چرا که بچه ها بسیار مردانه دویدند و جنگیدند ، ما کاملاً برتر و سرتر از آنها بویدم . اما در نیمه دوم خود ما خوب بازی نکردیم ، شاید هم کمی خسته شدیم و بازی را به حریف واگذار کردیم . اما در کل ما برنده میدان بودیم .

· شما در چه پستی بازی کردید و نبود زرینچه را چگونه ارزیابی می کنید؟

من فعلاً در پست دفاع به بازی گرفته می شوم ، در این بازی هم فکر می کنم توانستم رضایت مربیان را جلب کنم. در خصوص کاپیتان جواد نیز باید بگویم او کمی دچار نقاهت جزئی بود و هم شاید نظر و صلاح کخ در آن بود، تا بجای جواد از بازیکنی استفاده کند که در بازی هوایی تبحر و مهارت بیشتری داشته باشد وسرزن تر باشد . هر چند که وجود جواد در بازی و یا در کنار تیم برای استقلال نعمتی بزرگ است و من شخصاً در کنار او راحت تر بازی می کنم .

· در خصوص داوری بازی و قضاوت او چه نظری دارید؟

داوری در نیمه اول متعادل و قابل قبول بود، اما بعد از اعتراض هواداران حریف و عکس العمل های سر مربی آنها به داور، او کاملاً در نیمه دوم عوض شد و اعصاب تیم ما را خرد کرد ، در هر حرکتی کوچکترین صحنه را سوت می زد و مغرضانه قضاوت می کرد، ولی باز هم نتوانست موفق شود .

· در خصوص پست هاشمی نسب در آن بازی توضیح بدهید؟

ترکیب دفاع تیم همان سه نفر یعنی خودم ، خرمگاه و پاشازاده بودیم ، وبه دستور آقای کخ ، هاشمی نسب بعنوان هافبک دفاعی و یک خط جلوتر در مقابل خط دفاع بازی می کرد ، وظیفه اش زدن ضربات سر اولیه بود. البته مهدی خوب کار کرد .

· در خصوص هماهنگی و همکاری سفارت ایران در ازبکستان توضیح دهید؟

البته ما شخص آقای سفیر را ندیدیم  ، اما مسئولان سفارت جمهوری اسلامی ایران در تمامی موارد با اردوی تیم نهایت همکاری را داشتند و اکثراً برای صرف غذا مزاحم سفارت بودیم ، که جا دارد از آنها تشکر کنم . به هر صورت آنها هر چه در توان داشتند جهت بهتر برگزاری وضعیت اردویی تیم در اختیارما گذاشتند .

· از ازبکستان برای ما چه سوغاتی آورده ای ؟

اولاً که آنجا چیزی ندارد و مردم هم در فقر بسر می بردند ، اما برای خود کمر درد شدید در طی یک برخورد در بازی و بعضی از بچه ها هم نیز سرماخوردگی را به تهران سوغات آورده ایم .

· به نظر تو بهترین های استقلال چه کسانی بودند؟

همه بچه ها زحمت کشیدند ، اما به نظر من طباطبایی ، اکبری و مؤمن زاده بیشتر به چشم آمدند .

· امروز به تمرین استقلال می روی؟

باید بروم ، اما اگر مربیان اجازه دهند بعلت کمر درد قصد دارم تمرین نکنم.

· در پایان اگر حرف خاصی دارید بفرمائید؟

باز هم تشکر می کنم که یاد ما بودید ، ان شاء الله در یک مصاحبه حضوری در سایت تبیان بیشتر با هم صحبت خواهیم کرد .

·ماهم در پایان ازشما و لطفی که نسبت به ما و سایت دارید تشکر می کنیم و در پایان آروزی سلامتی و مؤفقیت برای شما و خانواده تان دارم .

مصاحبه از : علیرضا بابایی