تبیان، دستیار زندگی
همزمان با بیستم ماه مهر یاد روز حافظ ، جمعی از اصحاب اندیشه و دوستداران خواجه شیراز امروز شنبه آرامگاه قدسی حضرت لسان الغیب حافظ شیرازی را در شیراز، پایتخت فرهنگی ایران زمین، با گل های بهاری، گلباران کردند. ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آرامگاه حافظ در آغوش گلها

آرامگاه حافظ

همزمان با بیستم ماه مهر یاد روز حافظ ، جمعی از اصحاب اندیشه و دوستداران خواجه شیراز امروز شنبه آرامگاه قدسی حضرت لسان الغیب حافظ شیرازی را در شیراز، پایتخت فرهنگی ایران زمین، با گل های بهاری، گلباران کردند.

به گزارش ایرنا ، در این آیین که در فضایی ملکوتی و آمیخته با عطر کلام حافظ برگزار شد، دوستداران حافظ شیرازی شاخه های گل سرخ و گل مریم را نثار مزار معطر غزل سرای نامی ایران کردند.

دوستداران حافظ شیرازی که در این برنامه فرهنگی شرکت داشتند در حالی که از دیوان فرخنده خواجه شیراز یاری می جستند، به فالی فرزانه، امید و تازگی زیستن را در دل می پروراندند.

ذکر فاتحه بر مزار خواجه شیراز که گاه گاه با نمناکی چشمان دوستداران حافظ شیرازی همراه بود، شگون آیین گلباران آرامگاه حضرت لسان الغیب را دوچندان کرد.

مدیربنیاد فارس شناسی، بازدید رایگان ازآرامگاه حافظ و اجرای برنامه موسیقی گروه مغان ، شعر خوانی و برگزاری شبی با قرآن در جوار آرامگاه حافظ را از جمله برنامه های امروز یاد روز حافظ ذکر کرد.

دکتر سعید زاهد افزود: حافظ شناسان و حافظ پژوهان در نشست های علمی همچنین به تبیین اندیشه های خواجه شیراز می پردازند.

بیستم مهر ماه در تقویم ملی کشورمان یاد روز حافظ نامگذاری شده و هر سال از سوی بنیاد فارس شناسی و ارگان های فرهنگی فارس آیین های نکوداشت حافظ در این روز برگزار می شود.


جام جم