تبیان، دستیار زندگی
ضل » "شیر مرد ایران و جهان از اردبیل می آید." مقدمه: بار دیگر قهرمان دوست داشتنی وزنه برداری ایران و جهان یعنی حسین رضا زاده افتخار آفرید . از دیر باز پهلوانی و مردانگی منش مردان بزرگ بوده، در حالیکه ایران اسلامی و...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

« چه می کند این یا ابوالفضل »

"شیر مرد ایران و جهان از اردبیل می آید."

مقدمه:

بار دیگر قهرمان دوست داشتنی وزنه برداری ایران و جهان یعنی حسین رضا زاده افتخار آفرید .

از دیر باز پهلوانی و مردانگی منش مردان بزرگ بوده، در حالیکه ایران اسلامی و جهان شیعه در سوگ مقتدای خویش می سوخت شیرمرد ایران با غرشی عظیم و با یاد علی (ع) و ذکر نام فرزندش ابوالفضل العباس جهان را فتح کرد، و بار دیگر با مدد جویی از حضرت ابوالفضل جهانیان را مبهوت و شگفت زده ساخت .

من به عنوان یک ایرانی به خود می بالم که رضا زاده از آن ماست و مهمتر ازاین یار و مدد او و سایر ورزشکاران یعنی ائمه اطهار از آن ما هستند و هر وقت بخواهیم اجابت می کنند .

آری ! ما مردم ایران زمین باید خوشحال و سربلند باشیم که مردانی چنین ستودنی داریم .

حالا هر پدر و مادری حسین را فرزند خود می دانند همانگونه که به چشم خویش دیدم لحظه مسابقه برای او از خداوند منان کمک می خواستند و از ائمه مدد می جستند تا فولاد جهان در دستان این پهلوان ایرانی پنبه شود . به امید موفقیت روز افزون برای
حسین رضا زاده  پهلوان و قهرمان دنیا.

علیرضانواده بابایی

حسین رضا زاده قوی ترین مرد جهان و قهرمان المپیک(2000)  سیدنی

با کسب عنوان نخست وزنه برداری قهرمان مردان جهان که در ورشو لهستان جریان داشت علاوه بر کسب 3 مدال طلا برای کشورمان عنوان بهترین وزنه بردار مسابقات را به خود اختصاص داد و رکوردی جدید در وزنه برداری دنیا به ثبت رساند .رضا زاده که در رقابت با حریفان نامداری چون چمرگین ( روس) دامیانوف( بلغار) و اواجین( اوکراینی) انتظار می رفت رقابتی سخت پیش رو داشته باشد از همان آغاز کار را یکسره کرد و از حریفان زهر چشم گرفت .

"حاشیه قهرمانی رضا زاده وزنه بردار افسانه ای جهان"


·  در روز آخر رقابتهای وزنه برداری امید و نگاه تمام تیم به دستان پر توان حسین رضا زاده بود دراین  لحظه حساس کوروش باقری ملی پوش 94 کیلویی تیم وزنه بردای نیز در کناررضا زاده به هدایت و تشویق و روحیه بخشیدن او پرداخت .

·  سنگین ترین شرکت کننده این مسابقات( شون دامان) وزنه بردار آمریکایی با5/169 کیلوگرم بود که فقط هیکل گنده کرده بود . رضا زاده خودمان با 5/157 کیلو چه کرد .

·  قدرت و زور مافوق بشری: رضا زاده گفت:( هر چی وزنه دارید می خوام) اما متأسفانه فقط 263 کیلو وزنه در سالن مسابقات موجود بود .

·  چین با اقتدار فاتح مسابقات شد و قهرمان جهان . بلغارستان دوم و ترکیه سوم . در این مسابقات تیم ایران که پر امید به این مسابقات پا گذاشته بود پایان خوش و ناخوشی داشت .

خوش به دلیل کسب طلای فوق سنگین رضا زاده و ناخوش به دلیل حضور در پله هفتم رقابتها .

اگر مسابقات المپیک بود و امتیازها محسوب نمی شد و ملاک نوع مدال بود ما اکنون سوم جهان بودیم .

·   کارنامه تیم ملی: تیم وزنه بردای کشورمان که با 8 وزنه بردار در این پیکارها شرکت کرد و با کسب 3 مدال طلا توسط حسین رضا زاده ، 2 برنز توسط محمد حسین برخواه ، یک برنز توسط کوروش باقری و یک مقام پنجمی توسط حسین توکلی و یک رده نهمی به وسیله هادی پانزوان در مقام سوم جهان قرار گرفت .