سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
چاپ هجدهم کتاب زن در آینه جلال و جمال اثر آیت الله جوادی آملی از سوی مرکز نشر اسراء منتشر شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زن در آينه جلال و جمال به چاپ هجدهم رسيد

جوادی آملی،کتاب ،زن در آینه جلال و جمال ، چاپ هجدهم

  

چاپ هجدهم کتاب زن در آينه جلال و جمال اثر آيت الله جوادي آملي از سوي مرکز نشر اسراء منتشر شد.

به گزارش خبرگزاري رسا، کتاب زن در آيينه جلال و جمال در جهت احيا و ترويج اين تفکر ناب و اصيل اسلامي است؛ شناخت وتحقق چنين تفکري، زمينه هر نوع انحراف و تحريف را، چه در معرفي مقام و منزلت زن و چه در جايگاه استفاده ابزاري و تبلغاتي از او منتفي مي‌سازد.

در بخش پيشگفتار اين اثر به مراتب تجلي حق، مبدأ آفرينش زن و مرد و ازدواج از منظر ملک و ملکوت پرداخته شده است.

موضوع اين کتاب د‌ر چهار بخش طرح بحث، مباني و منابع، زبان وحي و زبان محاوره در قرآن تهيه و تنظيم شده است.

 زن در قرآن، زن در عرفان، زن در برهان و پاسخ به شبهات چهار فصل اين كتاب را تشكيل مي‌دهد.

فصل نخست اين كتاب به بررسي موضوعاتي چون حقيقت انسان، کمال انسان، عدم تأثير ذکورت و انوثت در دستيابي به ارزش‌ها، ملائک جلوه‌اي از روح، زنان با فضيلت در قرآن پرداخته است.

عناوين آمده در فصل دوم اين اثر معيار سلوک، انسان و مقام خلافت، مهر و قهر، نمونه‌هايي از زنان عارف و زن در نگاه عارفان نام دارد.

در بخشي از فصل سوم باعنوان سر تفاوت مرد و زن مي‌خوانيم: «بررسي وظايف مشترک زن و مرد نشان خواهد داد که خطوط جامع تعليم و تزکيه که مهم‌ترين رسالت انبيا است، در آنها حضور دارد و نيز بررسي وظايف خاص هر يک از دو صنف مزبور نشان خواهد داد که وظايف اختصاصي هر يک به منزله شرح همان متن جامع و مشترک است و هرگز مباين با آن نيست؛ پس اگر برخي از اوصاف، مانند عاطفه در زن جلوه بيشتري دارد، نه مباين با تجرد روح او، نه منافي با هدف مشترک و نه موجب کاهش جنبه عقلي و عملي اوست.»

زن و تصدي امور اجرايي، زن و استقلال يا وابستگي زن و مديريت خانواده، نقص عقل و دين زنان، زن و ديه متفاوت، حجاب؛ حق الهي، نماز قضاي پدر و مادر و انتساب سيادت از جمله شبهات مطرح شده در فصل پاياني اين کتاب است.

کتاب زن در آيينه جلال و جمال اثر آيت الله عبدالله جوادي آملي براي هجدهمين بار به تازگي در 400 صفحه و با شمارگان 3000 نسخه از سوي مرکز نشر اسراء منتشر شده است.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین