تبیان، دستیار زندگی

ساخت توربین های بادی

در انجام این پروژه ابتدا مفهوم انرژی را برای شما توضیح خواهیم داد و شما را با انرژی بادی و میزان مصرف آن در ایران آشنا خواهیم نمود. در گام بعد نحوه کار توربین های بادی را به شما یاد خواهیم داد و شما عوامل موثر بر توان تولیدی توربین های بادی را...
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 ساخت توربین بادی

توربین بادی

نوع پروژه: عملی - آزمایشی

درجه سختی: متوسط

زمینه: مکانیک

مقطع تحصیلی: دبیرستان

تعداد جلسات: 8 جلسه

شرح یک جمله ای: با انجام این پروژه پس از آشنایی با توربین های بادی و اصول طراحی آنها، به ساخت یک توربین بادی و انجام آزمایش علمی بر روی آن خواهید پرداخت.

 

خلاصه پروژه:

در انجام این پروژه ابتدا مفهوم انرژی را توضیح خواهیم داد و شما را با انرژی بادی و میزان مصرف آن در ایران آشنا خواهیم نمود. در گام بعد نحوه کار توربین های بادی را یاد خواهیم داد و عوامل موثر بر توان تولیدی توربین های بادی را بررسی خواهید نمود. سپس شما را با چند نمونه توربین بادی ساده آشنا خواهیم کرد.

 

در مرحله بعد یک توربین بادی خواهید ساخت !! و آن را به کار خواهید انداخت سپس با تغییر طول پره های توربین، تأثیر طول پره را بر توان تولیدی توربین بررسی خواهید کرد. در مرحله بعدی با تغییر تعداد پره های توربین، اثر تعداد پره های توربین را بر توان تولیدی آنها بررسی خواهید نمود. در انتهای پروژه نیز پس از جمع آوری نتایج کلیه آزمایش ها و مقایسه آن ها با هم، گزارش پروژه را تهیه خواهید نمود.

 

مهارت های آموزش داده شده در این پروژه:

• مفهوم انرژی

• توربین های بادی و عوامل موثر بر توان تولیدی آنها


شما عزیزان می توانید برای انجام این پروژه به طرح درس های ذیل مراجعه فرمایید:

ساخت توربین بادی- جلسه اول

ساخت توربین بادی – جلسه  دوم

ساخت توربین بادی – جلسه سوم

ساخت توربین بادی – جلسه چهارم و پنجم

ساخت توربین بادی – جلسه ششم و هفتم

ساخت توربین بادی – جلسه هشتم

بخش پژوهش های دانش آموزی سایت تبیان
تنظیم: یگانه داودی