تبیان، دستیار زندگی

بررسی مشکل ترافیک

در این پروژه ابتدا شما را با ترافیک و ردّ پای تاریخی آن در طبیعت آشنا می¬کنیم و عوامل ایجاد ترافیک را شناسایی و دسته بندی خواهیم نمود. در گام بعدی به بررسی وابستگی ترافیک به زمان و مکان خواهیم پرداخت و روشهای آمار گیری
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 بررسی مشکل ترافیک

ترافیک در شهر

نوع پروژه: عملی

درجه سختی: متوسط

زمینه: علوم اجتماعی

مقطع تحصیلی: راهنمایی

تعداد جلسات: 8 جلسه

شرح یک جمله ای: در این پروژه با ترافیک و راهکار های حل آن آشنا خواهید شد و در پایان پروژه قادر خواهید بود راهکارهایی برای حل مشکل ترافیک ارائه دهید.

 

 

 

ترافیک

خلاصه پروژه:

در این پروژه ابتدا شما را با ترافیک و ردّ  پای تاریخی آن  در طبیعت آشنا می‏کنیم و عوامل ایجاد ترافیک را شناسایی و دسته بندی خواهیم نمود. در گام بعدی به بررسی وابستگی ترافیک به زمان و مکان خواهیم پرداخت و روشهای آمار گیری را  یاد خواهیم داد. سپس به رسم نمودارهای تخمینی شدّت ترافیک نسبت به زمان خواهید پرداخت.

در مرحله بعد مکانهای پر ترافیک را بر روی نقشه علامت گزاری خواهید نمود و با حضور در این نقاط به بررسی عوامل ترافیک خواهید پرداخت.

 

در گام بعد به آمار گیری و پر کردن پرسش نامه خواهید پرداخت و تصاویری از ترافیک تهیه خواهید نمود. با استفاده از اطلاعات بدست آمده، به تهیه راهکار های عملیاتی برای حل مشکل ترافیک خواهید پرداخت و نتایج بدست آمده را با تجارب سایر کشور ها مقایسه خواهید نمود. در انتها نیز پس از جمع آوری و نتیجه گیری از کل نتایج به دست آمده، به تهیه گزارش و ارائه راهکار اجرایی خواهید پرداخت.

 

 

مهارت های آموزش داده شده در این پروژه:

• آمار گیری

• نحوه ارائه گزارش

 
شما عزیزان می توانید برای انجام این پروژه به طرح درس های ذیل مراجعه فرمایید:
بررسی مشکل ترافیک - جلسه اول

بررسی مشکل ترافیک – جلسه  دوم

بررسی مشکل ترافیک – جلسه سوم

بررسی مشکل ترافیک – جلسه چهارم و پنجم
بررسی مشکل ترافیک – جلسه ششم

بررسی مشکل ترافیک – جلسه هفتم

بررسی مشکل ترافیک – جلسه هشتم

 

بخش پژوهش های دانش آموزی سایت تبیان
تنظیم: یگانه داودی