سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
كتاب «قراردادها و نیرنگ‌ها» زندگی‌نامه و سرنوشت حسین كامل (1954 ـ 1996) داماد صدام با نگارش و تدوین سرهنگ دوم علی الساقی و ترجمه محمدحسین زواركعبه توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد./
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قراردادها و نيرنگ‌ها»

   زندگي‌نامه و سرنوشت داماد صدام منتشر شد

 

قراردادها و نیرنگ‌ها،  زندگی‌نامه و سرنوشت داماد صدام منتشر شد

كتاب «قراردادها و نيرنگ‌ها» زندگي‌نامه و سرنوشت حسين كامل (1954 ـ 1996) داماد صدام با نگارش و تدوين سرهنگ دوم علي الساقي و ترجمه محمدحسين زواركعبه توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.

 

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، «قراردادها و نيرنگ‌‌ها» چهاردهمين كتاب از مجموعه آثار نقد و پژوهش دفتر ادبيات و هنر مقاومت، به بررسي زندگي و سرنوشت حسين كامل پرداخته است.

در اين كتاب قراردادها و معاملات نظامي كه توسط حسين كامل براي صدام انجام گرفته بود، شرح داده شده است.

‌ولگرد العوجه، جهش به هرم قدرت، فرصت طلايي، حسين كامل و كردها، قتل مخالفان در دهه هفتاد، سلاح‌هاي مجهز به صدا خفه كن!، تصفيه تمامي مخالفان، مأموريت خطرناك، معاملات تسليحاتي و ازدواج، تسليحات عراق و نقش مرموز حسين كامل، مرد هسته‌اي عراق، ماجراي سلاح‌هاي ميكروبي و بيولوژيكي، دنيس باس كيست؟، كارخانه سعد شانزده و رمز و رازهاي نهفته، روزهاي پرحرارت جنگ عراق با ايران، تجاوز عراق به كويت، جزئيات طرح تجاوز، ماجراي تأسيس راديو، بلندپروازي‌هاي رييس‌جمهور و دامادش، اتفاقات غيرمنتظره، علاءحسين علي كيست؟، سعودي هدف دوم، صدام و حسين كامل در كويت، واقعه!، اعدام بارق، كنفرانس سري فرماندهان، راز 15 ميليارد دلار، تماس با آمريكا، شبي كه صدام گريست! و كشتار سيديه عناوين بخش‌هاي كتاب «قراردادها و نيرنگ‌ها» هستند.

در قسمتي از اين كتاب و به نقل از حسن كامل آمده است: نبردهاي شديدي بين عراق و ايران جريان داشت. در تاريخ نهم ژانويه 1987 و در جريان نبردهاي كربلاي پنج،‌ صدام، خطر ايران را در چند قدمي احساس كرد؛ به ويژه آنكه بصره بر اثر اصابت چندين گلوله خمپاره و توپ، در آستانه سقوط قرار گرفته بود. رئيس‌جمهور در گوشم نجوا كرد كه فوراً به آلمان برو و براي ما سلاح هسته‌اي بياور ... زمان قلع‌وقمع نيروهاي ايراني فرا رسيده است!

حسین کامل سال 1980 (1359)، یکی از محافظان ویژه صدام بود و در اوایل سال 1985 (1364) با درجه سرگردی مسوول کمیته صنایع نظامی شد و یک سال بعد با دختر بزرگ صدام «رغد» ازدواج کرد.

وي در تابستان سال 1995(1374) از عراق به اردن فرار کرد، زیرا فهمیده بود که دیگر مورد اطمینان صدام نیست و او علاقمند است قدرت در دست پسرانش متمرکز شود.

مدتی بعد، حسین کامل با نوشتن نامه‌ای به صدام درخواست عفو و بازگشت کرد و پس از مشاهده نامه صدام با عنوان «فرمان عفو» به عراق بازگشت.

اما در زمستان سال 1996(1375)، تلویزیون عراق خبر طلاق دختر صدام از حسین کامل را اعلام و دو روز بعد خبر کشته شدن وي را منتشر کرد.

كتاب «قراردادها و نيرنگ‌ها» در قطع رقعي و 104 صفحه و با شمارگان 2500 نسخه و قيمت 14000 ريال توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین