سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رد همان طور كه قبلا گزارش داده بودیم راینر زابل ساعت 45/21 یكشنبه شب وارد تهران شد و همان شب پس از صرف شام در رستوان نایب به هتل استقلال رفت تا پس از چند ساعت استراحت، ساعت 11 صبح دیروز در جلسه با پرسپولیسی ها شركت كند. همه ب...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زابل با پرسپولیس تمام كرد


همان طور كه قبلا گزارش داده بودیم راینر زابل ساعت 45/21 یكشنبه شب وارد تهران شد و همان شب پس از صرف شام در رستوان نایب به هتل استقلال رفت تا پس از چند ساعت استراحت، ساعت 11 صبح دیروز در جلسه با پرسپولیسی ها شركت كند.

همه بودند جز كاشانی و شجاعی برهان

ساعت 45/10 بود كه آرش فرزین داماد علی پروین وارد هتل استقلال شد. 5 دقیقه بعد زابل وارد لابی هتل شد. 55/10 محمود خوردبین آمد و به  احوالپرسی با این مربی آلمانی پرداخت. ساعت  5/11 پروین و فاضلی با اینكه جدا از یكدیگر به هتل آمده بودند به زابل و خوردبین پیوستند. فرزین، علی پروین را به زابل معرفی كرد و او با حالت خاصی به پروین خیره شده بود و سپس دقایقی با او به صحبت و خوش و بش پرداخت.

حول و حوش 15/11 حجت الله خطیب وارد جمع حاضر در لابی هتل استقلال شد. با ورود او جمع جلسه جمع شد در حالیكه جعفر كاشانی به علت سفر به شیراز غایب بود ولی محمد شجاعی برهان علیرغم اینكه طبق اطلاع قبلی باید در این جلسه حاضر می شد غیبت داشت.

خطیب آمد، جلسه رسمی شد

به محض ورود خطیب جلسه رسما آغاز شد. این جلسه حدود یك ساعت به طول انجامید دو خبرنگار و دو عكاس از مطبوعات ورزشی دیروز در لابی حضور داشتند ولی خوردبین از عكاسان خواست زیاد به جمع حاضر در جلسه نزدیك نشوند.

اما مطابق آنچه كه خبرنگار ما از دور متوجه شده بود پروین به زابل گفت كه ما سعی می كنیم تمام امكانات لازم را برای فعالیت شما فراهم كنیم. او به زابل گفته بود كه برای فعالیت در ایران به مترجمی احتیاج دارد كه به كارش مسلط باشد و بتواند در برقراری ارتباط نزدیك او با بازیكنان موثر باشد. در این هنگام خوردبین به آرش فرزین گفت كه برای انجام این كار كسی بهتر از تو(آرش) را سراغ نداریم. آیا حاضری این مسئولیت را به عهده بگیری كه آرش هم قبول كرد.

توافقات ضمنی در توانیر

پس از پایان جلسه، پروین درباره آنچه كه در جلسه گذشت گفت كه صحبت های مقدماتی را انجام دادیم. فردا(سه شنبه) جلسه دیگری تشكیل می شود كه صحبت های نهایی را انجام خواهیم داد. به همین دلیل نتیجه نهایی را سه شنبه اعلام خواهیم كرد.

خوردبین گفت كه این جلسه در حد معارفه بود و مسایل جدی فردا(سه شنبه) به بحث گذاشته می شود. اما راینز زابل گفت: در این جلسه توافقات ضمنی حاصل شد. من دوست دارم بمانم البته هم چیز سه شنبه مشخص می شود. آرش فرزین نیز در این زمینه اظهار داشت: این قضیه تا هشتاد درصد حتمی است باقی مسایل هم ماند برای امروز تا صحبت كنیم و نتیجه نهایی مشخص شود.

البته با توجه به نوع برخوردها، رفتارها و واكنش هایی كه دیروز دیدیم به نظر می رسید كه حضور زابل در ایران قطعی شده است.

بعد از اتمام جلسه ای كه در لابی هتل استقلال برگزار گردید قرار شد راینر زابل و محمود فاضلی در دفتر علی پروین در خیابان توانیر حاضر شوند تا ادامه صحبت هایشان را از سربگیرند. در این جلسه كه حدود ساعت 30/13 آغاز شد علی پروین، محمود خوردبین، محمود فاضلی، راینرزابل، آرش فرزین و یونسی نماینده خطیب حضور داشتند در این نشست بیشتر حول و حوش مسایل فنی و زمان آغاز تمرینات بحث شد اما شرح وظایف زابل امروز به بحث گذاشته می شود.

شنیدیم ظاهرا قرار است پرسپولیس اردویی را در آلمان برگزار كند كه زابل مایل است پرسپولیسی ها تمریناتشان را در آلمان استارت بزنند. در این زمینه صحبت هایی مطرح شد كه باید ببینیم سرانجام آن چه می شود.

آزادی ذوق برانگیز بود

بعد از آن زابل از ورزشگاه آزادی و همچنین ورزشگاه كارگران بازدید كرد. البته دلیل اینكه چرا او را به درفشی فر كه متعلق به پرسپولیس است نبردند مشخص نیست. به هر حال زابل ابتدا امكانات ورزشگاه آزادی را دید. او از اینكه با ورزشگاهی 100 هزارنفری روبرو بود كه به هنگام بازیهای پرسپولیس مملو از جمعیت می شود به وجد آمد و از امكانات و به خصوص چمن آن تعریف می كرد. به گفته فرزین، این مربی آلمان از امكانات ورزشگاه آزادی راضی بود و معتقد بود كه برای كار او خوب است. اما زابل امكانات كارگران را نیمه مطلوب توصیف كرد، او فقط از چمن ورزشگاه كارگران راضی بود. زابل از فرزین پرسیده است كه آیا چمن آزادی و كارگران در تمام طول سال سرسبز و قابل استفاده است كه با پاسخ مثبت فرزین روبرو شده بود.

استیلی هم بود

در جلسه ای كه در توانیر برگزار شد، حمید استیلی كه پس از گفتگو با پروین سرانجام قبول كرد كه در پرسپولیس به عنوان كمك مربی فعالیت كند هم حضور داشت. دیروز پیرامون حضور استیلی در كنار زابل صحبتی نشد و معلوم نیست كه وی با دستیار ایرانی كار كند یا نه، دیروز در این رابطه حرفی به میان نیامد.

رئیس و نایب رئیس امشب باید باشند

جلسه نهایی هیات مدیره پرسپولیس برای روشن شدن تكلیف راینر زابل امشب برگزار می شود. محمد شجاعی برهان و حمید پورمحمد در جلسه دیروز غایب بودند اما امشب باید حضور داشته باشند. در جلسه دیروز كه مسایل مالی هم مطرح شد، عدم حضور این دو نفر از آنجا بلامانع بود كه خود خطیب حضور داشت و اتفاقا به توافقاتی دست یافتند اما رئیس و نایب رئیس هیات مدیره پرسپولیس در جلسه امروز حتما حضور خواهند داشت تا جمعا به یك جمع بندی كلی دست یابند.

فردا، كنفرانس مطبوعاتی زابل

خبرنگارانی كه مشتاق شنیدن خبرهای مربوط به حضور راینر زابل در ایران هستند تا فردا باید صبر كنند. قرار است مربی آلمانی پرسپولیس فردا در جلسه ای با حضور نمایندگان مطبوعات ورزشی حاضر شود تا ضمن صحبت درباره مباحث مطرح شده در جلسات دیروز و امروز به تشریح برنامه های كلی خود برای پرسپولیس بپردازد.

ضمن اینكه بلیط روز پنجشنبه برای بازگشت راینر زابل به آلمان رزرو شده تا او به هماهنگ كردن برنامه هایش برای اقامت در ایران بپردازد.

هفته ای یك جلسه مطبوعاتی

طبق برنامه از پیش تعیین شده قرار است پرسپولیسی ها از این پس هفته ای یك جلسه پاسخگوی خبرنگاران مطبوعات باشند در كنفرانس های مطبوعاتی پرسپولیس علاوه بر مربی تیم كاپیتان و یكی دیگر از بازیكنان تیم هم حضور خواهند داشت.

زابل مدرس فیفا است

اطلاع از سطح معلومات فوتبالی راینر زابل باعث خوشحالی علی پروین شد. این مربی آلمانی دارای بالاترین مدرك مربیگری اروپا یعنی لیسانسA فوتبال این قاره است. در حالیكه به عنوان مدرس فیفا نیز فعالیت می كند و این نشان دهنده سطح بالای توانایی وی است. شنیدن این خبر مدیر فنی پرسپولیس را بسیار راضی و خرسند كرده بود.
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین