وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ج می رسانم راینر زابل در شرایطی س وارد فرودگاه مهرآباد شد كه حدود 15 عكاس و خبرنگار برای ورود او به سالن ترانزیت لحظه شماری می كردند. ابتدا محرم نویدكیا كه هفته پیش در مونیخ تحت عمل جراحی قرار گرفت وارد سالن فرودگاه شد و لحظا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زابل: اگر بمانم پرسپولیس را به اوج می رسانم


راینر زابل در شرایطی س وارد فرودگاه مهرآباد شد كه حدود 15 عكاس و خبرنگار برای ورود او به سالن ترانزیت لحظه شماری می كردند.

ابتدا محرم نویدكیا كه هفته پیش در مونیخ تحت عمل جراحی قرار گرفت وارد سالن فرودگاه شد و لحظاتی پس از او نوبت به مهندس اسلامیان مدیرعامل كارخانه فولاد مباركه سپاهان رسید تا توجه همه را به خودش جلب كند. نویدكیا لنگان لنگان و با كمك عصایی كه زیر بغلش بود وارد سالن شد و نیم ساعتی طول كشید تا از قسمت ترانزیت خارج شود. او در محاصره خبرنگاران و عكاسان فقط می خندید  در چند جمله گفت: 5-6 ماه نمی توانم بازی كنم و یك ماه دیگر به بوخوم برمی گردم تا فیزیوتراپی كنم.

مهندس اسلامیان هم گفت: فكر می كنم مربی خوبی باشد. در هواپیما چند دقیقه ای انگلیسی با هم صحبت كردیم. ان شاء الله كه موفق باشد.

مدیرعامل كارخانه فولاد می رود اما نویدكیا در مهرآباد می ماند تا با پرواز ساعت 22 راهی اصفهان شود. خبرنگاران كماكان منتظر ورود راینر زابل هستند و دوربین های عكاسی آماده عكسبرداری.

آرش فرزین، داماد علی پروین كه مترجم هانس دیتراشمیت بود، در فرودگاه دیده می شود. یك نماینده از باشگاه و الیاس مژده جو مسؤول تداركات پرسپولیس در سالهای گذشته و آذربایجان در فصل گذشته نیز دیده می شوند.

بالاخره راینر زابل به همراه محمودرضا فاضلی وارد سالن ترانزیت می شود و از حضور این همه عكاس و خبرنگار تعجب می كند. در آلمان فقط یكی دو هفته نامه(بیلد و كیكر) منتشر می شود و برای او حضور این تعداد عكاس و خبرنگار غیرمنتظره است. او در محاصره خبرنگاران قرار می گیرد.

لحظه ورود راینر زابل به فرودگاه مهرآباد 40/21 دقیقه ثبت شد. راینر زابل با ابهت و اخم نشان می دهد كه یك مربی مقتدر است. او با اخراج بازیكنان سرشناس فوتبال مصر در تیم الاهلی قاهره چنین تصویری در ذهن ما ایجاد كرده است. زابل در محاصره خبرنگاران مجبور به پاسخگویی به چند سؤال می شود. ابتدا محمودرضا فاضلی صحبت می كند و می گوید: آقای زابل خسته هستند و فعلاً مصاحبه نمی كنند. اصرار خبرنگاران موجب می شود تا مربی آلمانی بگوید: در وهله اول باید به مسؤولان باشگاه پرسپولیس مذاكره كنیم. باید از همه لحاظ به توافق برسیم ضمن آنكه حتماً باید امكانات را ببینم. اگر سرمربی پرسپولیس شوم امیدوارم كه بتوانم این تیم پرطرفدار را به جایگاه واقعی اش برسانم. من این توانایی را دارم كه پرسپولیس را تبدیل به همان تیمی كنم كه طرفدارانش انتظار دارند.

زابل در ادامه گفت: من پرسپولیس را می شناسم اما نه بطور كامل. قبلاً نام این تیم را شنیده بودم. می دانم كه پرسپولیس بازیكنان بزرگی چون دایی، مهدوی كیا، باقری و... را داشته و طرفداران بیشماری دارد و من اگر در این تیم فعال شوم مطمئن باشید كه یك تیم بزرگ را روانه میدان می كنم.

زابل گفت: اگر نسبت به توافق با پرسپولیس خوشبین نبودم مسافت طولانی آلمان تا ایران را طی نمی كردم. شما هم اگر صبر كنید از نتیجه مذاكرات من با مسؤولان مطلع خواهید شد. راینر زابل به اتفاق فاضلی و فرزین راهی هتل استقلال شد.

اصطلاح جالبی كه راینر زابل در مصاحبه مطبوعاتی خود در فرودگاه مهرآباد به كار برده هم خواندنی است. او در خصوص پرسپولیس گفته است: فعلاً نمی توانم حرفی بزنم. تخم مرغی كه پخته نشود را نمی شود خورد. اجازه بدهید من مذاكره كنم و بعد در مورد آینده پرسپولیس صحبت كنم.

او در خصوص سوابق كاری خود گفت: من 36 سال است كه به طور حرفه ای كار می كنم و اگر بخواهم سوابقم را بگویم باید سه ساعت با شما صحبت كنم.

راینر زابل

از بایرن مونیخ تا پیروزی


راینر زابل متولد سوم نوامبر سال 1948 میلادی است و در حال حاضر 56 سال سن دارد.

وی دوران حرفه ای بازیگری اش را از سال 1968 و با پیراهن تیم هانوفر آغاز كرد و پس از دو فصل حضور در این تیم به بایرن مونیخ آلمان پیوست. وی در تیم هانوفر 66 بازی انجام داد سه بار دروازه تیم های مقابل را گشود.

در سال 1970 زابل برای اولین بار پیراهن تیم بایرن مونیخ را بر تن كرد و تا سال 1976 در این تیم حضور داشت.

زابل در این شش سال 180 بار با پیراهن بایرن مونیخ را بر تن كرد و 19 گل برای این تیم به ثمر رساند.

راینر زابل در سال 1976 پس از هشت سال حضور در بوندس لیگا با دنیای فوتبال خداحافظی كرد و در این مدت 246 بازی در بوندس لیگا انجام داد و 22 گل نیز به ثمر رساند.

زابل در سال 1991 اولین تجربه مربیگری اش را با تیم اشتوتگارت آغاز كرد و در سال 1992 به تیم كایزرسلاترن پیوست.

در سال 1993 با تیم نورنبرگ در بوندس لیگا همكاری داشت ولی این تیم در نهایت به دسته دوم سقوط كرد.

البته زابل یكسال دیگر یعنی سال 1994ـ 1995 نیز در این تیم حضور داشت. زوبل در سال 2000ـ 2001 دوباره هدایت تیم اشتوتگارت را برعهده گرفت ولی سال بعد به تیم الاهلی مصر پیوست.

وی تاسال گذشته در این تیم حضور داشت و دو بار عنوان قهرمانی لیگ برتر و یك سال نیز قهرمانی جام حذفی را برعهده گرفت.

لازم به ذكر است این مربی فقط در تیم الاهلی با سمت سرمربی به فعالیت می پرداخت اما در سایر تیمها فقط در نقش تمرین دهنده تیمها را دارا بود.

افتخارات دوران بازیگری زابل به شرح ذیل است:

* قهرمانی جام باشگاه های جهان به همراه بایرن مونیخ در سال 1976

* قهرمانی لیگ باشگاه های اروپا به همراه بایرن مونیخ در سال های 1974، 1975 و 1976

* قهرمانی جام حذفی آلمان سال 1971 با بایرن مونیخ

* قهرمانی بوندس لیگا به همراه بایرن مونیخ در سال های 1972، 1973 و 1974

* نائب قهرمانی بوندس لیگا در سال 1971

شرح عكس : بایرن مونیخ قهرمان سال 1976

ایستاده از راست:

نفر دوم : فرانس بكن بایر

نفر چهارم : گرد مولر

نشسته از راست:

 نفر سوم : سپ مایر

نفر چهارم : راینر زابل

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین