تبیان، دستیار زندگی
1-  در نظر داشته باشید آنچه امروز می خورید در احساسی كه فردا خواهید داشت مؤثر است ، بدین سان انجام برنامه ی غذایی سالم یا ناسالم بر میزان نیروی حیاتی و انرژی شما در روز بعد تأثیر می گذارد. 2- هنگامی كه احساس خستگی و از ك...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اگر می خواهید همیشه سالم و شاداب باشید ...

1-  در نظر داشته باشید آنچه امروز می خورید در احساسی كه فردا خواهید داشت مؤثر است ، بدین سان انجامبرنامه ی غذایی سالم یا ناسالم برمیزان نیروی حیاتی و انرژی شما در روز بعد تأثیر می گذارد.

2- هنگامی كه احساس خستگی و از كارافتادگی می كنید ، زمانی را به گردش و تعطیلی اختصاص دهید . این ندای خستگی رابه آسانی می توان شنید ؛ هرچند برخی ، به این ندای درونی بدن خویش گوش نمی دهند .داشتن یك تعطیلی هرچند بسیار كوتاه ، راهی مناسب برای تمدید قوایجسمی و روحی شماست.

3- درد پاها را با غوطه ور كردن آنها در محلول داغ  نمك سولفات منیزیم همراه با سه قطره روغن نعنا تخفیف دهید.پاهایتان را ماساژ دهید به نحوی كه مالش ، متمركز بر مفاصل باشد. بعد از آن ، پاها و پنجه هایتان را همراه با حركت پاها به بالا و پایین ، به مدت چند دقیقه به حالت كشش در آورید.

4- اگر به نظر می رسد كه روزهای عمرتان سریع طی می شود ؛رد پای زمان را در یك دفتر روزانه ثبت كنیدو خلاقیت خود را با بررسی یك روز كشف نمایید.

5- اگر تصمیم دارید فعالیت های فیزیكی را در زندگی تان افزایش دهید ، واقع گرا باشید. ابتدا سه بار در هفته به مدت پانزده دقیقه ورزش كنید. سپس به آرامی این مدت را افزایش دهید.

6- اگر هنگامی كه بیمار هستید و تمایل به ملاقات پزشك ندارید، از رفتن پیش یك ماساژ دهنده- زمانی كه عضلات شما سخت و دردناك هستند- اجتناب نكنید . در این حال احساس آرامش و تجدید قوا خواهید كرد.

7- خواسته های برآورده نشده می توانند به غم ، خشم و افسردگی تبدیل شوند و حتی به دوره های بعدی زندگی تعمیم یابند. زندگی بسیار كوتاه است

خواسته های تان را دنبال كنید.

8- ما می توانیم ناخود آگاه برده ی عادات خود شویم و كارهای قدیم را به همان روش قدیم هر روز انجام دهیم .هر چند وقت عادات خود را تغییر دهید . به جای غذای هفتگی و همیشگی، یك شام جدید درست كنید؛ به جای روزنامه یك داستان كوتاه جدید بخوانید ؛ به جای دوچرخه سواری قدم بزنید ؛ با این كار احساس تازگی خواهید كرد.

9- اگر بعد از گذراندن یك روز سخت احساس فشار روحی و تنگی نفس می كنید، روی یك حوله ی لوله كرده كه زیر كمرتان قرار داده اید به پشت بخوابید. عمیق و آرام به مدت پنج دقیقه نفس بكشید . بعد از آن احساس می كنید كه تنفس شما به حالت معمولی برگشته است.

10-همواره سعی كنید خانه ، محیط اداری ، كشوها، كمدها و قفسه ها را تمیز و احیا كنید . این كار به احیای جسمی و ذهنی شما كمك می كند.

11- برای ایجاد هماهنگی در تمام بدن و جلوگیری از خستگی ، قبل از ورزش، صبح و شب ورزش های كششی را به صورت مرحله ای، به مدت ده دقیقه انجام دهید . بااین كار در می یابید كه انجام این كار به شما احساس خوبی می دهد.

12 - خود را یك جهانگرد فرض كنید و در شهر خودتان گردش كنید. در هتل، اتاقی رزرو كنید . از موزه ها و نگارخانه ها بازدید كنید. همچنین همراه با یك تور، با اتوبوس در شهر گردش كنید. به علاوه می توانید در خیابان هایی كه تا به حال رفت و آمد نداشته اید گردش كنید و در رستوران های جدید غذا بخورید . اطلاعات و كارهای توریستی بسیاری وجود دارد كه می توانید آنها را تهیه كرده و اعمال جدید و جالبی برای انجام دادن داشته باشید.

13 - به موسیقی ملایم و فاقد تحرك زیاد گوش فرا دهید. این كار برای شل كردن عضلات و مدی تیشن مفید است.

14 - وقتی در چشم های تان احساس درد و خستگی می كنید و دید شما كمی تار شده است، كاری را كه انجام می دهید، متوقف كنید . به آرامی با كف دست ها روی پلك هایتان  فشار دهید، سپس چند دقیقه به چشمانتان استراحت بدهید. سعی كنید در بین كارها، استراحت كوتاهی به آنها بدهید تا دچار خستگی چشم ها نشوید.

15 - همیشه در انتخاب خود و نتیجه ی آن دقت كنید . قانون بودا می گوید ، نتایج تصمیمات ما به گونه ای به ما بر می گردد . خالق شادی و موفقیت باشید و ثمر آن را چون میوه ای به چنگ آورید.

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.